Bunnik KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT met een nieuw boek bezig was, dat het midden zal houden tussen de Semiolo- gie en La Graphique. F.J. Ormeling berichten Berichten Topografische Dienst Nederland (tdn) Nederland landsdekkend digitaal Eind 1997 is geheel Nederland topo- grafisch digitaal gereed gekomen. Zo- wel TOPiovector, het bestand op schaal 1:10.000, als TOP50vector, het bestand op schaal 1:50.000, zijn leverbaar voor ieder gebied van Nederland. In een van de volgende uitgaven van het Kar- tografisch Tijdschrift zal hier uitgebreid aandacht aan worden besteed. Figuur 1. Fragment uit TOPiovector. Nieuwe weergave 1:25.000 De kaart 1:25.000 wordt in een nieuw jasje gestoken. Zo is de wegenclassifica- tie gewijzigd en is de tdn overgestapt van zes- naar vierkleurendruk. In een van de volgende uitgaven van het Kar- tografisch Tijdschrift zal 00k hier uitge breid aandacht aan worden besteed. TOP-vector producten nu 00k in Arc/Info-formaat Op veler verzoek is het zover: de Topo grafische Dienst gaat haar vectordata 00k in Arc/Info- formaat leveren. In samenwerking met de Dienst Landelij- ke Gebieden van het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij en met de Provincie Noord-Brabant hebben Logisterion en tdn een con- •jKouwenhoverr >iir-^AVulpe7h5rst ZLiTveringlinstO l/ 2.9 Figuur 2. Fragment uit TOPiovector. versie-traject opgezet, waarbij de top- data een op een worden omgezet naar het veel gevraagde Arc/Info-formaat. De conversie van TOPiovector-bestan- den is inmiddels gestart. Vanaf begin 1998 zullen alle TOPiovector-bestanden verkrijgbaar zijn in het Arc/Info-ex- port-formaat. De andere producten volgen later dat jaar. tdn op Internet Onlangs heeft tdn haar eigen Website op Internet gei'ntroduceerd. Onder www.tdn.nl is interessante informatie te vinden omtrent digitale bestanden, Figuur 3. Fragment uit de kaart 1:23.000. 1998-xxrv-i speciale kaarten, standaard kaarten, luchtfoto's, enz. Uiteraard is het geheel vormgegeven met visualisaties van be standen en kaarten. Verder bevat de homepage niet alleen een download- mogelijkheid voor fragmenten van vectorbestanden, maar 00k voor een complete maandkalender 1998! P. van Asperen ncgi: van project naar zelfstan- dige stichting Op 1 oktober 1997 werd het Nationaal Clearinghouse Geo-Informatie (ncgi) officieel opgeleverd. Staatssecretaris dr. D.K.J. Tommel (vrom) verrichtte door middel van een ferme hak met de botte bijl in een computermuis, de of- ficiele handeling. Hiermede werd de Internetsite www.ncgi.nl een feit. Deze site is het adres voor aanbieder en ge- bruiker van geo-informatie. Het ncgi betekent voor aanbieders niet alleen aansluiting op de elektroni sche snelweg. Een groot voordeel is eveneens dat hun diverse meta-databe- standen, voor intern en extern ge- bruik, nu gestructureerd zijn opgesla- gen. Hierbij kunt u denken aan gege- vens over bevolking, natuur, milieu, recreatie en kadaster. Ook een ont- spannende fietsroute is te vinden bij het ncgi. Op deze feestelijke ochtend vond te- vens de officiele overdracht plaats van project naar Stichting ncgi. De voor- zitter van de Ravi (overlegorgaan voor vastgoedinformatie) overhandigde de Statuten van de Stichting ncgi aan de voorzitter Raad van Bestuur Kadaster. De Ravi treedt als initiatiefnemer en projectbewaker terug, de Stichting ncgi zal de ingeslagen weg verbreden en verlengen. De missie van de stichting luidt: 'het beheren en in stand houden van een dienstverlenend instituut dat in een open netwerk van aanbieders en afne- mers aan geo- gerelateerde informatie in Nederland zorg draagt voor facilite- ring van de elektronische uitwisseling van deze informatie en voor toene- ming van de toegevoegde waarde er- van.' Informatie: Stichting ncgi, telefoon 033 - 46 04 100, e-mail: clhouse@euronet.nl, Internetsite: http://www. ncgi. nl. 34

Kartografisch Tijdschrift | 1998 | | pagina 40