Kartografisch Tijdschrift jaargang xxiv I verschijnt vier maal I per jaar in een oplage I van 900 exemplaren nummer 1 1998 ISSN O167-5788 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT I998-XXIV-I Deze keer wordt in diverse bijdragen aandacht besteed aan kaartmateriaal voor recreatieve doeieinden. Zo treft u twee artikelen aan van leden van de projectgroep Fietskaarten van de nvk- werkgroep Kaartgebruik. Marijn Bos- ma en Menno Faber beschrijven hoe de ideeen Over 'een ideale fietskaart' voor recreatieve fietsers gestalte hebben gekregen in een concreet product. U kunt zelf beoordelen of zij in hun op- zet geslaagd zijn, want de kaart is als bijlage ingesloten. Willemijn Simon van Leeuwen beschrijft opzet en resul- taten van een onderzoek naar het ge- bruik van deze zelfde kaart door de doelgroep. De bijdrage van Hans Mosman en Pe ter van der Donck over de schaatsplan- ner voor 'Het Groene Hart' valt 00k in de categorie kaartmateriaal voor recre atieve doeieinden. De provincie Zuid- Holland geeft de planner, die u 00k als bijlage aantreft, voor het tweede ach- tereenvolgende jaar uit. En tenslotte vindt u een artikel van Hans Hoogen- doorn over de ontwikkelingen op het gebied van de publicatie van reisgid- sen, al dan niet voorzien van kartogra- fische afbeeldingen. Aanleiding is het feit dat de anwb 100 jaar geleden de eerste Nederlandstalige reisgids met veel routebeschijvingen publiceerde. Verder worden in deze aflevering van het tijdschrift twee aspecten belicht die nauw samenhangen met digitale karto- grafische productie. In het Kernkatern wijst Sjef van der Steen op het belang van stroomdiagrammen in een geheel of gedeeltelijk digitale productie-om- geving. De basisprincipes en de als standaard voorgestelde Symbolen wor den uitgelegd. Bestandsconversies zijn meestal onvermijdelijk in een digitale omgeving. Heiaas treden daarbij nogal eens problemen op. In de bijdrage van Philippe de Maeyer worden de aspec ten die samenhangen met conversies systematisch behandeld. De redactie hoopt dat u plezierig kunt recreeren met deze aflevering van het Kartografisch Tijdschrift. uitgave van de nederlandse vereniging voor kartografie 3 Van de redactie Artikelen 4 Ph. de Maeyer (On)mogelijkheden van conversies 9 H.A. Hoogendoorn 100 jaar Nederlandse teisgidsen K 4 H.M. Bosma M. Faber Fietskaartproductie op basis van TOP50vector (met kaartbijlage) Kaartgebruik 1 A.W. Simon van Leeuwen Een nieuw fietskaart-prototype: het gebruik van de Veluwe-kaart onder de loep genomen (met kaartbijlage) 1 H. Mosman P. van den Donck Schaatsplanner Groene Hart (met kaartbijlage) >8 Interactief 18 Kartonet 5 3© Verslagen 34 Berichten 3 5 Netwerk 3 5 iCA-nieuws 4© Aankondigingen 41 Agenda 38 De kaart van 1998 41 Uit de tijdschriften 45 Besprekingen Losse (kaart)bijlagen Fietskaart Veluwe, Ede en Omstreken 1:75.000 Schaatsplanner Groene Hart Uitneembaar middenkatern: Kernkatern 9 J.F.M. van der Steen Kaartproductie management: de weergave van productieschema's in stroomdiagrammen 3

Kartografisch Tijdschrift | 1998 | | pagina 9