Nederlandse Commissie voor Geodesie Prof. J.M. Tienstra Onderzoeksprijs De Nederlandse Commissie voor Geodesie heeft ter gelegenheid van het vijftig jaar bestaan van de opleiding tot geodetisch in- genieur aan de TU Delft de Prof. J.M. Tienstra Onderzoeksprijs ingesteld. Voor wie De Prof. J.M. Tienstra Onderzoeksprijs wordt toegekend aan hen die in Nederland bijzonder verdienstelijk geodetisch onder- zoek verricht hebben. Bij de selectie van de prijswinnaar zal de voorkeur in eerste instantie uitgaan naar jonge onderzoe- kers voor wie de prijs als aanmoediging kan gelden voor ver- der geodetisch onderzoek. Het onderzoek kan betrekking hebben op het gehele veld van de geodesie en met de geode sie verwante gebieden zoals die in de Nederlandse Commis sie voor Geodesie vertegenwoordigd zijn. Prijs De Prof. J.M.Tienstra Onderzoeksprijs bestaat uit een herinne- ringsbord en een geldbedrag van 10.000 gülden. De prijs wordt voor het eerst uitgereikt tijdens de festiviteiten ter ge legenheid van het vijftig jaar bestaan van de opleiding tot geo detisch ingenieur aan de TU Delft op 6 november 1998. De eerst volgende keer dat de prijs wordt uitgereikt is in 2004, het jaar waarin de Nederlandse Commissie voor Geodesie haar 125-jarig bestaan zal vieren. Daarna zal de prijs elke vijf jaar uitgereikt worden. Selectie De Nederlandse Commissie voor Geodesie heeft een jury in gesteld die dit jaar o.a. bestaat uit prof.dr.ir. W. Baarda, prof.dr.ir. M.J.M. Bogaerts en prof.dr.ir. P.J.G. Teunissen. Voordrachten Voor de Prof. J.M. Tienstra Onderzoeksprijs komen alleen perso- nen in aanmerking. Slechts voordrachten ingediend door der- den worden in behandeling genomen. De voordracht dient te bestaan uit: een samenvatting van het werk, een motivering van de voordracht van de kandidaat en relevante gegevens van de kandidaat (volledige informatie hierover is beschikbaar). De voordrachten dienen voor I Oktober 1998 te worden in gediend bij de adjunct-secretaris van de Nederlandse Commis sie voor Geodesie de heer F.H. Schröder, postbus 5030, 2600 GA Delft. Bij hem kan ook nadere informatie worden verkre- gen, tel. 015-2782819, e-mail f.h.schroder@geo.tudelft.nl De prijs zal worden uitgereikt op 6 november 1998 in het gebouw van de Subfaculteit Geodesie te Delft.

Kartografisch Tijdschrift | 1998 | | pagina 2