DeTOPvector gebruikersgroep m 36 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT I998-XXIV-2 A.K. Bregt J. van Raamsdonk gebruik van geografische informatie use of geographical Information utilisation de l'information geographique TREFWOORDEN KEYWORDS MOTS-CLES Vorig jaar is er een officieel platform opgericht van ge- bruikers van digitale TOPvector-bestanden. Achtergron- den, doelstellingen en activiteiten van deze nog jonge groep, die een belangrijke rol kan vervullen in toekom- stige Verbeteringen van de bestanden, worden in dit ar- tikel toegelicht. Inleiding Het aantal organisaties dat in Nederland gebruik maakt van de digitale topografische informatie van de Topografische Dienst (tdn) groeit sterk. Met het groeiende gebruik van deze informatie neemt 00k de wens van de gebruikers toe om ervaringen met TOPvector-bestanden met anderen te de- len. Ook bij de Topografische Dienst leeft de wens om op gestructureerde wijze met de gebruikers te overleggen over wensen t.a.v. de verdere ontwikkeling van het product. Om de dialoog tussen gebruikers onderling en tussen gebruikers en de tdn te structureren en te stimuleren is in 1997 de ver- eniging Overlegplatform Gebruikers Topvector (ogt) opge richt. In dit artikel worden allereerst de geschiedenis, doelstellin gen en activiteiten van de vereniging besproken. Vervolgens worden de resultaten van een beknopt onderzoek naar ge- bruikerswensen behandeld. Tenslotte wordt het project Structuur en distributie Kernbestand uitgebreid behandeld. Bij dit project werken de Ravi en de ogt nauw samen om tot een betere structuur van de TOPvector-bestanden te kö rnen: een van de belangrijkste gebruikerswensen voor verbe- tering. Overlegplatform GebruikersTOPvector Op 19 juni 1995 organiseerde de Ravi een Workshop over het gebruik van de TOPvector. Het doel van deze bijeenkomst was het uitwisselen van gebruikerservaringen, inventarisatie van vragen en knelpunten en het aangeven van oplossings- richtingen. Een van de conclusies van de Workshop was dat voor een toekomstige betere afstemming van gebruikerswen sen en het TOPvector-product de oprichting van een overleg platform gewenst zou zijn [Ravi, 1997]. In 1996 is een werk- Ir. Arnold Bregt is werkzaam bij het DLO-Staringcen- trum, Postbus 125, 6700 ac Wagenin gen. Hij is tevens voorzitter van de OGT. Ko van Raams donk is werkzaam bij het Waterschap Regge en Dinkel, Postbus 7006, 7600 GA Almelo. Hij is lid van het bestuur van de OGT. groep gestart met de voorbereidingen. Op woensdag 2 april 1997 is het Over legplatform Gebruikers TOPvector for- meel opgericht tijdens een dag voor de gebruikers van TOPvector-producten. De afgelopen periode heeft de ogt veel energie gestoken in het intern organise- ren van de vereniging, zoals het opstel- len van een huishoudelijk reglement, het opzetten van de boekhouding en administratie en het bepalen van de te ondernemen activiteiten. De ogt is inmiddels gereed om haar platformrol te gaan invullen. We wil len dit het körnende jaar gaan doen met de volgende activiteiten: GebruikersbijeenkomsP. eenmaal per jaar organiseert de ogt een gebruikers- bijeenkomst waar de leden van de ogt ervaringen met het gebruik van top- vector-producten kunnen uitwisselen. Een vast onderdeel van de bijeenkomst zal de algemene ledenvergadering zijn. Nieuwsbrief. minimaal eenmaal per jaar zal een nieuwsbrief van de ogt worden uitgegeven met mededelingen over recente ontwikkelingen t.a.v. TOPvector-producten, ogt-activiteiten en ledennieuws. Werkgroepenop een aantal door de ge bruikers aangegeven, actuele themas zullen werkgroepen worden ingesteld. Op dit moment is er een groep actief op het gebied van de structuur van het TOPvector-product. Deze activiteit wordt samen met de Ravi uitgevoerd. Daarnaast is een werkgroep gestart op het vlak van de financien en overeen- komsten.

Kartografisch Tijdschrift | 1998 | | pagina 42