A.K. Bregt J. van Raamsdonk - The TOPvector usersgroup KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT I998-XXIV-2 den komt hiermee in beeld. Aan het leveren van meerdere formaten is door de deelnemers van de Workshop geen en- kele prioriteit toegekend. Daarom zal voor levering van TOPiovector worden uitgegaan van het standaard uitwisse- lingsformaat NEN1878. Bij het beschrijven van de inhoud van dit formaat wordt gebruik gemaakt van NPR3611. In deze praktijkrichtlijn worden regels gegeven voor een ob- jectgerichte levering van geo-informatie. Meer informatie? In dit artikel hebben wij een schets gegeven van OGT-activi- teiten. Bent u gebruiker van de TOPvector-producten, en spreken de werkzaamheden van de ogt u aan, neem dan contact op met een van de bestuursleden van de ogt: Arnold Bregt, DLO-Staring Centrum, tel. 0317-474458; e-mail: a.k.bregt@sc.dlo.nl Gea Neijsen, Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat, tel. 015-2691257; e-mail: g.e.o.gegevens@mdi.rws.minvenw.nl; Hans Nobbe, Grondmechanica Delft, tel. 015-2693824; e-mail: j.m.nobbe@delftgeot.nl; Ko van Raamsdonk, Waterschap Regge en Dinkel, tel. 0546-832577. Literatuur Ravi (1997)) 1:10.000 Kernbestand: Een haalbare kaart. Ravi-rapport 97-1. Het bestuur van de OGT. Van links naar rechts: Ko van Raamsdonk, Gea Neijsen, Hans Nobbe en Arnold Bregt. Summary Keywords: use of geographical Infor mation In order to stimulate the communication between the users of digital topographic data and the Dutch Topographic Service a TOPvector usersgroup was established in 1997. The activities of the group are, for instance, the Organisation of an an- nual user meeting and the establishment of working groups on specific topics. Based on a survey among the users, it was concluded that the improvement of the structure of the data has the highest priority. As a result ofthis survey a pro- ject team was formed, in close co-opera- tion with the ravi (Netherlands Council for Geographie Information), to fiormu- late recommendations for improvement ofthe structure. Resume A.K. Bregt J. van Raamsdonk - Un groupement d'utilisateurs de TOPvector Mots-cles: utilisation de l'information geographique Afin de faciliter la communication entre les utilisateurs des donnees topographi- ques numeriques et le Service Topogra- phique Neerlandais (tdn) un groupe ment d'utilisateurs de TOPvector a ete cree en 1997 dont les activites compren- nentpar ex. l'organisation d'une reunion annuelle des utilisateurs et la creation de groupes de travail traitant des sujets spe- eifiques. Comme il ressort d'une enquete aupres des utilisateurs, la structure de base de donnees serait ameliorer par priorite. Par consequent, les responsables du projet s'y emploient, en Cooperation avec ravi (Conseil consultatif en matiere immobiliere). 38

Kartografisch Tijdschrift | 1998 | | pagina 44