TOPöOvector binnenkort ook landsdekkend digitaal op cd-rom Gebruikers TOP-bestanden, verenigt u! "TOPIOvector biedt nog veel meer mogelijkheden" "Wij hebben nu veel actuele geo-gegevens zelf in huis" Naast TOPIOvector (schaal 1:10.000) is binnenkort ook TOP50 vector (schaal 1:50.000) geheel landsdekkend digitaal op cd-rom verkrijgbaar. Daarmee zijn beide 'puzzels' dit jaar helemaal compleet. Ze vormen het basismateriaal voor oneindig veel toepassingsmogelijkheden binnen GIS. Gebruikers van TOPIOvector verenigen zieh officieel in OGT Henk Eekman, Hoofd Bureau Geo-Informatie van de Gemeente Ede: Drs. Gea Neijsen, van het Loket Geo-gegevens van de Meetkundige Dienst in Delft: Amsterdam v Arena Station .Bijlrnet Topografische Di "Als gespecialiseerde ondersteunende dienst moeten wij snel kunnen inspelen op vragen vanuit ons eigen Ministerie. Moesten wij voorheen nog voor elke aanvraag apart en schriftelijk bestanden opvragen bij TDN, tegenwoordig beschikken wij dankzij een raamovereenkomst met de TDN zeit over digitale topografische bestanden van heel Nederland." Centrale Server "Op onze centrale Server in Delft staan de meest actuele bestanden landsdekkend. Teneinde het uitwisselen van onderlinge ervaringen te stimuleren en de gezamenlijke belangen te behartigen, heeft een aantal TOPvector-gebruikers, in goed overleg met TDN, de vereniging OGT (Overlegplatform Gebruikers TOPvector) opgericht. Datgebeurde middels de ondertekening van een convenant tussen de vereniging en TDN op 2 april 1997. Het convenant voorziet in regelmatig onderling overleg en het organiseren van gebruikersdagen. Voor meer informatie over het OGT kunt u bellen met secretaris Gea Neijsen, tel. 015-2691257. De Meetkundige Dienst in Delft maakt deel uit van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. Om snel tegemoet te kunnen komen aan de continue vraag naar speeifieke geografische informatie is er een zogenaamd Loket Geo-gegevens ingesteld. Het loket vervult een makelaarsfunctie op het gebied van geo-gegevens. "De gemeente Ede heeft naast de bebouwde gebieden een groot onontgonnen buiten- gebied van bossen en heide. De aanwezige Grootschalige BasisKaart Ede dekt dit buiten- gebied niet. Om nu toch over gemeente- dekkend (32.000 ha) digitaal kaartmateriaal te kunnen beschikken, is er met de TDN een contract voor de levering van de TOPIOvectorbestanden afgesloten." Momenteel gebruiken wij de TOPIOvector bestanden voornamelijk als grafische Intern hebben wij ve- rvolgens duidelijke afspraken gemaakt, om de verschillende dependances decen- traal te kunnen voor- zien van digitale bestanden van hun eigen speeifieke werkgebied. Dat scheelt ons een hoop geregel, tijd en dus ook geld." achtergrond, waarop bijvoorbeeld 'Ruimtelijke Ordening' nieuwe bouwplannen kan aangeven. We realiseren ons dat we via GIS nog veel meer toepassingsmogelijk heden kunnen benutten. De eerste experimenten daarmee zijn al in gang gezet."

Kartografisch Tijdschrift | 1998 | | pagina 75