emsted I7U bloMmenßiä/ LEIDUI 27 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT I998-XXIV-3 aangegeven waar het Gw-net aansluit op de netten van andere waterleiding- bedrijven. Overzichtskaarten van het leidingnet De voltooiing van het lis heeft geleid tot nieuwe producten met leidinginfor- matie, op basis van allerlei selecties. En er was grote behoefte om daar heldere kaarten van te kunnen maken. Hier- voor wordt uit het lis een grafisch be stand gegenereerd, dat alle leidingen bevat. In dit bestand geeft het laag- nummer het buiskaliber aan, het kleur- nummer het jaar van aanleg en de lijn- stijl en -dikte de materiaalsoort. Uit dit bestand kunnen vervolgens selecties op deze attributen worden gemaakt. Hier uit zijn drie standaard leidingover- zichtskaarten voor het GW-net ge maakt: leidingnet naar leeftijd (figuur 8), naar materiaalsoort en naar diame- ter. Deze kaarten vormen een onder- steuning bij het maken en uitvoeren van beleid. Bijvoorbeeld: "Welke lei dingen zijn oud en moeten binnenkort vervangen worden?" Om in iedere kaart tot een goede beeldvorming te komen, is er voor gekozen het leiding net telkens in ongeveer zeven kleuren te verdelen. Alle overzichtskaarten van het leidingnet beslaan hetzelfde gebied en zijn op schaal 1:25.000. Omdat de hoeveelheid thematische informatie (alle leidingen) erg groot is, is als topo- grafische ondergrond gebruikt gemaakt van de basiskaart. Figuur 8. Fragment van de kaart Leidingnet naar leeftijd, schaal 1:25.000. Figuur y. Fragment van een transportleidingkaart, schaal 1:50.000 (oorspronkelijke schaal: 1:25.000). Figuur p. Fragment van de kaart Meetpunten kwaliteit, schaal 1:25.000.

Kartografisch Tijdschrift | 1998 | | pagina 33