s KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT Opening en vaststelling agenda Voorzitter prof.dr. M.J. Kraak opende om 10.42 uur de vergadering met het droevige bericht van het overlijden van Andre Verroen. Met hem verliest de nvk een zeer actief en kritisch lid. Hij is jarenlang actief geweest in de redac- tie van het Kaartbulletin en het Karto- grafisch Tijdschrift en heeft zieh ingezet voor de PBNA-cursus en later de ocGu/GLuco-cursus. Hij was opbou- wend kritisch en wie vaker ledenverga- deringen bezocht weet dat Andre altijd goed was voor een aantal interessante vragen aan het bestuur. De vergadering nam vervolgens een minuut stilte in acht om Andre Verroen te gedenken. De voorzitter had verder geen medede- lingen. Aangezien er geen aanvullingen of wijzigingen op de agenda werden voorgesteld werd deze ongewijzigd door de vergadering vastgesteld. Verslag Algemene Ledenvergadering 1997 Daar geen der aanwezigen opmerkin- gen had over de weergave van het ver slag van de Algemene Ledenvergade ring, zoals gepubliceerd in Kartogra- fisch Tijdschrift I997.xxiii.3, werd het verslag, met dank aan de secretaris, door de vergadering goedgekeurd. Naar aanleiding van het verslag com- plimenteerde de heer Ormeling het bestuur met de daadkracht dat einde- lijk de NVK-folder er nu is. Vorige be sturen hebben dit alsmaar niet voor el- kaar gekregen. Gefeliciteerd! Hierop toonde voorzitter Kraak de nieuwe folder en liet deze in de zaal circuleren. Hij kondigde aan onder agendapunt 'mededelingen voorzitter' nog even op de folder terug te willen komen. Verslag van de secretaris over 1997 De secretaris zag geen aanleiding voor een nadere toelichting op het, met de uitnodiging aan alle leden toegezon- den, jaarverslag. Daar er verder geen op- en aanmerkingen werden geplaatst werd het verslag, met dank aan de se cretaris, door de vergadering goedge keurd. Naar aanleiding van het verslag vroeg de heer Ormeling zieh af of er geen ac- tiviteiten waren om tot een Europese Kartografische Vereniging te komen. Voorzitter Kraak antwoordde dat hij onder agendapunt mededelingen voorzitter' hierop terug zal komen. Verslag van de penningmeester over 1997 In zijn toelichting gaf penningmeester de heer Bos aan, bij de lasten de vol- gende opmerkingen te willen maken: de kosten voor onderhoud hard- en Software zijn in hoofdzaak gemaakt voor de noodzakelijke vervanging van de PC van de penningmeester; de wervingsfolder is een stuk duur- der uitgevallen omdat het bestuur besloten heeft de oplage aanzienlijk te verhogen (naar 15.000 exempla- ren); het secretariaat was duurder vanwege het bijdrukken van briefpapier en enveloppen; en bij de opmaak van het kt werd nog een afrekening ontvangen van nummer 1996-1 die het Kartograhsch Laboratorium vergeten was in te stu ren. De heer Russchen informeerde naar de saldi van een aantal evenementen op het overzicht van de baten. De heer Bos gaf aan dat dit de momentopname I998-XXIV-3 van 31-12-1997 is van de saldi van de kosten en baten. Als er meer kosten of baten zijn worden die in het volgende jaar geboekt. De heer Venemans vroeg zieh af waar- aan de 1500,- zijn besteed onder de post KT-Bijlagen. Vorig jaar bedroeg deze post nog 5.000,-. De penning meester meldde hierop dat het om een bijlage van dpa ging. Volgens de heer Damoiseaux ging het om een bijlage uit 1996 waarvoor de rekening in 1997 is ingediend. Afgesproken is dat de penningmeester het zal uitzoeken en dat het resultaat in het verslag van de vergadering zal worden opgenomen. Nader onderzoek heeft uitgewezen dat het ging om de kaart 'Randstad' als bijlage bij KT nr. 4 van 1996. Daar er verder geen vragen meer leef- den onder de aanwezigen werd het verslag van de penningmeester door de vergadering vastgesteld. Verslag van de kascommissie over 1997 Voorzitter Kraak las het verslag van de kascommissie voor, die voor 1997 be- stond uit mw. A. van Raaij en de heer P. Mekenkamp. De kascommissie verklaarde de hnan- ciele bescheiden van de vereniging steekproefsgewijs te hebben gecontro- leerd en deze in orde te hebben bevon- den. Doordat zij geregeld een finan- cieel tussenverslag toegezonden heb ben gekregen, waren zij voortdurend op de hoogte van de stand van zaken. Hierop verleende de Algemene Leden vergadering de penningmeester bij ac- clamatie decharge over het door hem gevoerde financiele beleid. Begroting 1998 en concept begroting 1999 De penningmeester merkte bij de door het bestuur ingediende begroting voor 1998 op, dat het bestuur denkt quitte te speien dit jaar. Er is geen voor- of nadelig saldo begroot. De heer Hameleers beet de spits af met vragen over de begroting, door te informeren naar de lagere begroting voor de opmaak van het kt. Waarom is dit zo en waarom zijn de kosten voor het verzenden zo hoog? Penning meester Bos antwoordde dat met de redactie is afgesproken de kosten om- laag te brengen door o.a. het aantal pa- gina's aan een maximum te verbinden (64 pagina's). De verzendkosten staan niet apart vermeld. De post betreff zo- wel de kosten voor het drukken als het verzenden. 34

Kartografisch Tijdschrift | 1998 | | pagina 40