KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT I998-XXIV-3 Mw. Blok reageerde hierop door aan te geven dat de redactie zieh in 1997 al heeft gehouden aan het maximum. De penningmeester gaf daarop aan dat de begroting van 1997 zo was ingericht dat rekening werd gehouden met een nabetaling over 1996. Voor de begro ting van 1998 is uitgegaan van de kos ten die het afgelopen jaar voor het KT zijn gemaakt. De heer Boot zag dat de advertentie- inkomsten steeds verder zijn teruggelo- pen en vroeg zieh af of het bestuur hier wat aan gaat doen. De heer Or- meling van de redactie voegde hieraan toe zieh 00k grote zorgen te maken en te rekenen op alle leden om de trend te keren. Voorzitter Kraak antwoordde hierop onder agendapunt 'mededelin- gen voorzitter' terug te willen komen. De heer Russchen informeerde naar het bedrag van 1.000,- voor de internet-site op de begroting. Op zieh heeft hij daar geen problemen mee, maar wel met het feit dat bijvoorbeeld de Algemene Ledenvergadering niet op de site werd vermeld. De heer Kraak reageerde door aan te geven wat er momenteel aan de hand is bij het beheer van de NVK-site. Er is wisseling van de wacht geweest bij het beheer en verder is de politiek doorgevoerd dat de werkgroepen en de secretaris zelf toegang hebben tot de site om de gegevens bij te werken. Vervolgens is het aan de werkgroepen en het be stuur om de site te vullen. En dat is nog even wennen. Er moet wat fana- tieker mee omgegaan worden. Op de vraag van de heer Dijkstra of er een contactpersoon is antwoordde de voorzitter dat dit de heer Koop bij de universiteit Utrecht is. Op de vraag of de werkgroep Nieuwe Visualisatie Technieken een rol zou kunnen speien antwoordde de heer Damoiseaux dat het technisch beheer nu eenmaal bij de universiteit ligt omdat daar de site is. Er zouden zieh meer mensen van- uit de nvk mee bezig moeten houden. De heer Koop heeft geen tijd om 00k de site inhoudelijk te onderhouden en vol te schrijven. Dit was de reden om de werkgroepen zelf verantwoordelijk te maken voor hun deel van de site. Om te voorkomen dat het een rom- meltje wordt zijn er wel enkele richt- lijnen uitgegeven over hoe het vorm- gegeven moet worden. Sommige werkgroepen hebben hun uiterste best gedaan om er fraaie pagina's van te maken. Dat we er verder over na moe ten denken om het verder te stimule- ren is een duidelijk zaak! Gaan we mee aan de gang! Met betrekking tot de voorlopige be groting van 1999 gaf penningmeester Bos aan dat er weinig verschillen zijn met dit jaar. Aan de batenkant komt er wat geld terug van het congres met de Duitsers; geld dat vorig en dit jaar voor de voorbereiding van het congres was gereserveerd. Verder had hij geen verdere toelichtingen. Johan Russchen informeerde naar de Status van de voorlopige begroting. Voorzitter Kraak antwoordde dat het meer een soort beleidsstuk is om te in- formeren over wat we op de iets länge re termijn van plan zijn. Als zieh nog bijzondere dingen voordoen hebben we nog tot de volgende ledenvergade ring de tijd om de begroting aan te passen. Benoeming kascommissie 1997 Mw. Van Raaij trad af als Iid van de commissie. De vergadering bedankte haar voor haar inspanningen en de kri tische bewaking van de kas. De heer Tijssen werd bereid gevonden als nieuw lid in de kascommissie plaats te nemen, naast de heer Mekenkamp. Vaststelling contributies 1999 Het bestuur had aan de vergadering geen voorstel gedaan om de contribu ties voor de leden en abonnementen naar beneden of boven bij te stellen. Aangezien alle aanwezigen zieh met dit voorstel konden verenigen werden de contributies door de vergadering onge- wijzigd vastgesteld. Werkgroepen nvk en iCA-vertegen- woordigingen Aan de deelnemers aan de ledenverga dering waren door de secretaris de be- schikbare jaarverslagen van de nvk- werkgroepen, de KT-redactie, de bege- leidingscommissie GLUCO-opleiding en de Nederlandse vertegenwoordigers in iCA-commissies en -werkgroepen ter beschikking gesteld. Ter vergadering bleken nog niet alle verslagen aanwezig te zijn. Een aantal was echter wel be- schikbaar bij de KT-redactie en een aantal zat nog in de pijplijn. De jaar verslagen zijn eiders in dit tijdschrift integraal opgenomen. De aanwezige leden werden in de gele- genheid gesteld de afgevaardigden van de werkgroepen, de KT-redactie en de congrescommissie alsmede van de ica- vertegenwoordigers vragen te stellen over de activiteiten in het afgelopen en lopende verenigingsjaar. In zijn toelichting op het verslag van de werkgroep Kaartgebruik gaf de heer Van Elzakker aan dat de projectgroep Elektronische Atlassen slapend is. Gei'nteresseerden zijn echter welkom! De projectgroep Fietskaarten heeft goed gedraaid en is zieh aan het bezin- nen op een nieuwe taak met de moge- lijkheid dat de groep ophoudt te Se- staan. De heer Van der Schans is bezig met het opzetten van een projectgroep rond het gebruik van kaarten in de ruimtelijke planning. Verder zijn er ideeen voor een projectgroep voor het gebruik van oude kaarten, een en an der in samenwerking met de werk groep Geschiedenis van de Kartografie. Gei'nteresseerden voor de nieuwe pro- jectgroepen kunnen zieh aanmelden bij de heer Van Elzakker of de project- groeptrekkers. De heer Damoiseaux gaf aan met zijn werkgroep Nieuwe Visualisatie Tech nieken een druk jaar achter de rüg te hebben. Afgelopen december was er een drukbezochte studiedag met veel nieuwe gezichten. Verder is er gewerkt aan de opzet van de internet-site. Hier- mee zal dit jaar verder worden gegaan. De heer Ormeling informeerde naar de voorbereidingen voor het 'national reporf voor de iCA-bijeenkomst in Ot tawa in 1999. De heer Damoiseaux gaf aan dat de voorbereidingen in volle gang zijn. Binnenkort gaat er een brief naar bedrijven om medewerking te verkrijgen. Medio dit jaar weten we of het lukt om een 'reporf op cd-rom te maken. In het kader van de informatievoorzie- ning naar de leden toe informeerde de heer Van Elzakker naar de mogelijk- heid om de NVK publikatiereeks op de internet-site te zetten (vooralsnog al- leen de uitverkochte nummers). De heer Damoiseaux bevestigde dat hier- over is gesproken maar dar de werk groep hierin niet het voortouw wil ne men i.v.m. het vele andere werk wat er nog ligt. De heer Van Elzakker deed de suggestie om een onderzoekje te doen naar hoe de leden gei'nformeerd willen en kunnen worden. Internet is natuurlijk een hype maar biedt veel mogelijkheden, mede in het licht van de problemen die er kennelijk zijn met het klaarmaken van de nummers in de publikatiereeks. Waar willen we naar toe op dit punt. Ziet de werkgroep hier een rol of het bestuur? De heer Damoiseaux gaf aan dat de ideale vorm nog niet gevonden is. De actualiteit van de site is in ieder geval nog niet wat het wezen moet. Wat er op de site en in het KT moet komen moet nog verder worden uitgezocht. 35

Kartografisch Tijdschrift | 1998 | | pagina 41