37 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT I998-XXIV-3 Bestuursmutaties en vertegenwoordi- gers bestuursraad Aftredend waren de bestuursleden P.W. Geudeke en secretaris J.H.R. van der Schuit. Beide heren waren niet be- schikbaar voor een volgende bestuurs- periode. Door het bestuur was mw. A. Dijkstra-Ploos van Amstel voorgedra- gen als kandidaat voor de vacature van secretaris. De heer Bakker was voorge- dragen als kandidaat voor de tweede vacature. Naar aanleiding van de dis- cussies vorig jaar over het meer handen en voeten geven aan het PR-beleid werd voorgesteld het bestuur met een lid uit te breiden in de persoon van de heer B. A. Venemans. Aangezien er geen tegenkandidaten wa ren aangemeld en allen zieh konden vinden in de benoeming van mw. A. Dijkstra-Ploos van Amstel als secretaris en de heren Bakker en Venemans als re- spectievelijk gewoon lid en PR-coördi- nator werden de kandidaten bij accla- matie verkozen verklaard en conform het voorstel benoemd als bestuurslid. Vervolgens werd afscheid genomen van de afgetreden bestuursleden de he ren Van der Schuit en Geudeke. Voor- zitter Kraak bedankte de heren voor hun inzet en overhandigde een kleine attentie. De heer Van der Schuit was bereid gevonden het verslag van de le- denvergadering van vandaag nog te vervolgen en de uitwerking samen te doen met de nieuwe secretaris. Vervol gens namen de nieuwe bestuursleden plaats achter de bestuurstafel. Het agendapunt werd voortgezet met het langslopen van de vertegenwoordi- gers in de NVK-bestuursraad en in de iCA-commissies en -werkgroepen. In de bestuursraad hebben, naast de 6 bestuursleden, zitting: Maurice Damoiseaux voor de werk- groep Nieuwe Visualisatie Technie ken (en als bestuurslid); Jan Smits voor de werkgroep Kaart- beheer; Rob de Wijs voor de werkgroep On- derwijs en Onderzoek en de begelei- dingscommissie GLuco-cursussen; Marc Hameleers voor de werkgroep Geschiedenis van de Kartografie; Corne van Elzakker voor de werk groep Kaartgebruik; Paul Benjaminse voor de werkgroep Kartografie en Vormgeving; Johan Smeulders voor de werkgroep Kartografische Productietechnieken; Ton Laiesse, Peter Mekenkamp en Douwe Dijkstra voor de congres- commissie; Douwe Dijkstra vertegenwoordigt 00k de tentoonstellingscomimssie; Ferjan Ormeling voor de redactie KT. Zowel de heer Ormeling als de heer Kraak kunnen 00k de iCA-commissies en -werkgroepen vertegenwoordigen. Wie van de twee heren dit trekt wordt nog bepaald. In de ICA-commissies en -werkgroepen zitten de volgende vertegenwoordigers: Standing Commission on Education and Training: Ferjan Ormeling (vz); Standing Commission on Map Pro- duetion: Sjef van der Steen (vz); Commission on Visualization: Men no Jan Kraak (2e vz); Standing Commission on the Histo- ry of Cartography: Günther Schilder; Commission on Standards for the transfer of Spatial Data: Henri Aal- ders; Het oude en nieuwe bestuur van de NVK. Commission on Map Use: Corne van Elzakker; Commission on Marine Cartogra phy: Maurice Damoiseaux; Commission on National and Re gional Atlases: Nico Bakker; Working Group on Map Generalisa- tion: Alan Brown; Working Group on Cartography and Children: Barend Köbben. In de commissies Tactile and Large- Print Cartography, Spatial Data Quali- ty en Gender and Cartography heeft de nvk geen vertegenwoordigers, maar zou dat wel graag willen. Naast deze com missies zijn er nog zeven waarvoor niet gestreefd wordt naar een vertegenwoor- diging of corresponding membership. De heer Ras vroeg zieh af of we als vergadering niet een fout hebben ge- maakt door een even aantal bestuursle den te benoemen. Mag dit wel volgens de Statuten? Na raadpleging van de Statuten bleek dat het bestuur uit min- stens vijf leden moet bestaan en er geen bezwaar is tegen een even aantal bestuursleden. Het mag dus volgens de Statuten. Een mogelijk probleem speelt alleen bij het staken van stemmen. Voorzitter Kraak gaf aan inmiddels een aantal jaren mee te draaien in het be stuur maar nog nooit meegemaakt te hebben dat er werd gestemd. De heer Van Elzakker informeerde naar de taak van het nieuwe bestuurslid de heer Venemans. Is hij misschien 00k een oplossing voor een deel van het probleem rond de internet-site van de vereniging? Voorzitter Kraak antwoord- de dat de heer Venemans is binnenge- haald om zieh met de pr bezig te hou- den. Natuurlijk is dit wel te koppelen aan het internet-gebeuren. Hierop re- ageerde de heer Venemans door aan te geven dat hij had begrepen dat het bij het PR-beleid vooral gaat om de coördi- natie van de informatiestromen binnen en buiten de vereniging en de rol die de nvk speelt of kan speien. De vragen die aan de orde zijn geweest rond de inter- net-site worden hierbij zeker betrokken. De heer Van Elzakker benadrukte dat hij goed vond dat er nu iemand binnen het bestuur verantwoordelijk is voor de pr. De Website is een belangrijke vorm van pr. Er is iemand nodig die zegt dit moet er op of dit moet er af. De heer Venemans concludeerde dat, gezien alle vragen rond de Website, er nu alle aandacht voor is, maar dat een en ander geconcretiseerd zal moeten worden.

Kartografisch Tijdschrift | 1998 | | pagina 43