KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT I998-XXIV-3 beieggen. Het is zeker niet zo dat de Engelsen nu weglopen met het initia- tief van de organisatie van het congres van 1999. De heer Ormeling voegde hieraan toe dat de heer Dijkstra hier- mee 00k wijst op een bijeenkomst op de laatste dag van het congres in Maas tricht, welke zal plaatsvinden in een breder verband dan de Nederlands- Duitse samenwerking en daarover kunnen we 00k nog spreken met onze Engelse collega's aanstaande September. De heer Ras wilde graag de oud-secre- taris nog bedanken voor de keren dat hij niet naar de vergadering kon kö rnen en dan een, soms chagrijnig, briefje stuurde zoals vorig jaar over het kaartje bij de uitnodiging. Dat de se- cretaris zieh nu revancheert met een kaartje dat dit jaar een prijs gewonnen heeft, is buitengewoon! De heer Van Elzakker bracht naar vo- ren dat op de afgelopen drie congres- sen van de ica er een tentoonstelling was van kaarten gemaakt door kinde- ren in het kader van de Barbara Petchenik prijs. De prijswinnaars wor den voorgedragen bij Unicef voor de Unicef-wenskaarten, -posters en ander promotiemateriaal. Tot nu toe heeft Nederland geschitterd door afwezig- heid. Inmiddels moet het bestuur van de ica informatie ontvangen hebben over de prijs van 1999. Kan Nederland hier niet aan deelnemen? Voorzitter Kraak antwoordde dat hier wel iets aan gedaan is. Er zijn school- bladen benaderd om iets gezamenlijks te doen, maar hierop is nooit een reac- tie gekomen. De enige oplossing is de oproep via het KT te verspreiden en ie- dereen die zieh geroepen voelt hier iets aan te doen te vragen dit lokaal op de Scholen van de eigen kinderen te orga- niseren en de resultaten te sturen naar de nvk die ze vervolgens naar de ica kan doorsturen. De heer Dijkstra op- perde het idee een stad of provincie uit te nodigen om daar de activiteiten te concentreren, bijvoorbeeld Maastricht waar volgend jaar het congres zal plaatsvinden. De Duitsers organiseren 00k altijd een en ander in de stad waar de kartografendagen plaatsvinden. Geconcludeerd werd dat we het niet te ingewikkeld moeten maken. Voor dit jaar voldoet een oproep in het KT met een verhaaltje om zo mogelijk e.e.a. lo kaal te organiseren. Wellicht kan vol gend jaar iets in Maastricht georgani- seerd worden. Chris Snabilie kwam nog even terug op de advertentiewerving. Hij heeft in zijn eentje geprobeerd zoveel mogelijk te werven. Hij heeft honderden brie- ven verstuurd en tientallen adverteer- ders persoonlijk benaderd. Er bestaan echter veel klachten bij adverteerders (het blad verschijnt niet op tijd of ze hebben al geadverteerd in het adres- boek). Vaak is men wel bereid te ad- verteren als er over het bedrijf geschre- ven wordt in het tijdschrift. Nu er een coördinator is voor het PR-beleid wil hij graag voor de volgende redactiever- gadering duidelijkheid over hoe verder gegaan wordt met de werving van ad- vertenties. Hij heeft in zijn werk bo- vendien nauwelijks meer ruimte om dit werk goed uit te kunnen voeren. Voorzitter Kraak bracht hierop naar voren dat er misschien gedacht moet worden aan een nieuwe aanpak en dat het stokje mogelijk overgegeven moet worden aan mensen die dagelijkse contacten hebben met bedrijven. Er komr op körte termijn een oplossing. In ieder geval werd de heer Snabilie bedankt voor de inspanningen die hij tot nu toe voor de nvk heeft verricht. De heer Van der Schans vroeg zieh af wat het bestuur doet aan de interactie tussen de vakgebieden, met name met betrekking tot de interactie met de geödeten. Hij bestookt het bestuur hier regelmatig over maar hoort hier weinig over terug. Wat doet het bestuur om de samenwerking te verbeteren? Voorzitter Kraak antwoordde dat hij net de samenwerking met aanverwante verenigingen heeft geschetst. Zo wordt er 00k wel met de geödeten gesproken. Er zijn een aantal pogingen gedaan, maar op dat moment was de tijd niet rijp om de geesten bij elkaar te bren- gen. Er zal ongetwijfeld wel weer een moment komen om met te elkaar te praten. Kijk alleen al naar de twee tijd- schriften. Uit contacten met uitgevers is gebleken dat het KT een veel te klei ne oplage heeft om te kunnen leven van de advertentie-inkomsten zoals dat bij bladen als Geo-InformaticsVi-Ma- trix of Gis-Europe gaat. Alleen bij een samengaan van het KT en Geodesia wordt het interessant en is een profes- sionalisering mogelijk. Douwe Dijkstra voegde hieraan toe dat Vi-Matrix en Geodesia de adverten- tiemarkt professioneel benaderen en zolang blijven zeuren dat je uiteinde- lijk wel een advertentie zet om van ze af te zijn. De heer Kraak benadrukte dat het dui- delijk is dat we niet op een eilandje willen zitten, maar als het niet wil klikken gaat het niet. De heer Van der Schans bracht hierop naar voren dat er 00k bij studiedagen nog veel gemiste kansen liggen. Binnenkort wordt een studiedag georganiseerd rond de pen- computer. De nvk had hierbij betrok- ken kunnen zijn. Voorzitter Kraak ant woordde dat dit natuurlijk wel moet lopen. Er moet wel enthousiasme zijn om een en ander te organiseren. Hierop reageerde de heer Van der Donck met de constatering dat er blijk- baar wel enthousiasme is om dingen te doen maar dat er op bestuursniveau wellicht een verkeerde insteek is geko- zen om tot samenwerking te komen. Voorzitter Kraak gaf hierop aan dat er voorstellen zijn geweest om verder te gaan met Geodesia die door de leden- vergadering zijn afgestemd. Het bestuur op dat moment wilde toen wel verder. De heer Smits gaf aan dat de leden moeten beseffen dat de wereld groter is dan hun eigen kartografiewereld. Misschien wordt het tijd om de ad hoc contacten tussen de verschillende vak gebieden te institutionaliseren. Dus niet alleen op het niveau van organisa- ties maar 00k op het niveau van indi- viduele leden. De heer Geudeke kondigde toen aan de zaal te moeten verlaten voor een vergadering vanmiddag met de Natio nale Commissie voor Geodesie. Wel licht een bemoedigende mededeling in dit verband. Voorzitter de heer Kraak beindigde hierop de rondvraag door te constate- ren dat de nvk overal voor openstaat, maar niet alles tegelijk kan aanpakken. Hij bedankte vervolgens de leden voor hun aanwezigheid en sloot om 12.35 uur de vergadering. J.H.R. van der Schuit A.L. Dijkstra-Ploos van Amstel NVK-Juryprijzen 1997 Algemene Kartografieprijs 1997 De jury voor de NVK-prijzen heeft be- sloten de Algemene Kartografieprijs 1997 toe te kennen aan het Bureau Kartografie en Grafisch Ontwerp van de Provincie Flevoland voor het geheel aan kartografische publicaties, alsmede overige door haar onrworpen publica ties ten behoeve van de Provincie Fle voland. De jury kwam bij haar besluit tot de volgende overwegingen. De vormgeving en de technische reali- satie van de ingediende plankaarten 40

Kartografisch Tijdschrift | 1998 | | pagina 46