KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT I998-XXIV-3 Milieubeleidsplan, Streekplan, Water- huishoudingsplan alsmede de gei'nte- greerde Combinatiekaart mögen wor den gezien als bijzonder fraaie voor- beelden van goed doordachte en eigen- tijdse kartografie. Zowel voor de leek als voor de vakman zijn het kaarten waar met veel plezier naar gekeken kan worden. De voorbeeldfunctie van deze kaarten spreekt te meer aan daar waar sommige provincies hun plankaarten puur als functionele kaarten beschou- wen. Naast deze functie ziet het Bu reau Kartografie en Grafisch Ontwerp van de Provincie Flevoland haar karto- grafische publicaties tevens als heden- daagse cultuurproducten en weet dit met een geheel eigen en in alle publi caties gei'ntegreerde uitstraling voor- treffelijk te realiseren. Wat hier gezegd is over de plankaarten geldt tevens voor de overige publicaties die worden verzorgd door het Bureau Kartografie en Grafisch Ontwerp. Het gaat hier niet alleen om ontwerpen voor boekomslagen, werkschema's, lo- catiekaartjes en informatieve brochu- res, maar zelfs de belettering en signa- lering van de provinciale voertuigen vormen een onderdeel van de taken van dit Bureau. De jury heeft grote waardering voor de fraaie en vakkun- dige wijze waarop dit brede scala aan taken door het Bureau Kartografie en Grafisch Ontwerp wordt uitgevoerd. NVK-Verenigingsprijs 1997 De jury voor de NVK-prijzen heeft be- sloten de NVK-Verenigingsprijs 1997 toe te kennen aan Roelof Oddens, kaartbeheerder op de Kaartenzaal van de Faculteit Ruimtelijke Wetenschap- pen van de Universiteit Utrecht. De jury kwam bij haar besluit tot de voigende overwegingen. Naast het jarenlange beheer van de kaarten en atlassen van de Universiteit Utrecht en die van de Nederlandse Vereniging voor Kartografie, ontwik- kelde Roelof Oddens voor Internetge- bruik Oddens Bookmarks: The fascina- ting world ofmaps and mapping. Het enorme maar verwarrende aanbod aan kartografische informatie en bron- nendocumentatie werd door hem op indrukwekkende wijze toegankelijk ge- maakt voor een wereldwijd publiek. Zijn site werd reeds honderdduizenden malen geraadpleegd. De impact van Oddens Bookmarks straalt af op de Nederlandse kartografische wereld en daarmee op de nvk. Daarnaast was Roelof Oddens naar de mening van de jury vele jaren een belangrijke steunpi- laar voor de werkgroep Kaartbeheer van de nvk, waar hij door middel van lezingen en discussies zijn grote kennis op het gebied van kaartbeheer aan de vereniging beschikbaar Steide. De Ne derlandse Vereniging voor Kartografie is hem voor zijn voortdurende inzet veel dank verschuldigd. Technische Kartografieprijs 1997 De jury voor de NVK-prijzen heeft be- sloten de Technische Kartografieprijs 1997 toe te kennen aan Paul Benja- minse van Carto Studio bv in Amster- Technische kartografieprijs: Carto Studio/Paul Benjaminse Verenigingsprijs: R.P. Oddens dam voor het creatief gebruik van mo derne technologie. De jury kwam bij haar besluit tot de voigende overwegingen. De inzending betreft de Carto Studio Internet-site waarop kaarten' vanuit verschillende toepassingen worden ge- bruikt. De site in zijn geheel alsmede de daarin gebruikte kaartfragmenten zijn van een grote frisheid en doen zeer verzorgd aan. Gelardeerd met diverse multimediale toeters en bellen wordt de gebruiker naar de mening van de jury op een aantrekkelijke manier meegenomen längs verschillende loca- ties. Paul Benjaminse en zijn mede- werkers geven blijk van het beheersen van de multimediale technieken en passen deze toe op een voor de karto grafie originele wijze. Uit een proefproject (overigens niet aangeboden ter beoordeling door de jury) waarbij alle technieken uit de kast worden gehaald om met tekst, beeld, geluid en beweging de kaarten en grafische voorstellingen maximale dynamiek mee te geven, werd de in- druk van de jury versterkt dat wij op dit gebied 00k in de toekomst nog veel van Carto Studio mögen verwachten. De jury bestond uit de voigende leden: A.J. Karssen, A.J. Steinfort en J. van den Worm. jury NVK-prijzen 1997 jaarverslagen NVK 1997 De Nederlandse Vereniging voor Kartografie in 1997 Dit NVK-jaar stond vooral in het teken van de voorbereidingen voor het grote kartografencongres met de Duitstalige vakgenoten in mei 1999 in het mecc te Maastricht. Tevens werden weer een aantal succesvolle studiedagen door de werkgroepen georganiseerd waaronder een meerdaags Symposium ter ere van het bezoek van een delegatie van de British Cartographic Society. Verder is veel gediscussieerd over het te voeren beleid op het gebied van public rela- tions en is uiteindelijk de NVK-wer- vingsbrochure gereed gekomen. Algemene Ledenvergadering 1997 De ledenvergadering vond dit jaar plaats in het gloednieuwe gebouw van het itc te Enschede in aansluiting op het NVK-BCS-symposium. Ferjan Or- meling verliet na 23 jaar het NVK-be- stuur. De voorzittershamer is door Menno-Jan Kraak overgenomen. Als 41

Kartografisch Tijdschrift | 1998 | | pagina 47