R. T. de Wijs 53 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT I998-XXIV-3 i'AffiiSnoS zijn. Door de enorme groei was de fir- ma Barton Nelson Europe bv weder- om genoodzaakt te verhuizen. Het adres van de firma luidt thans: Roer- mondseweg 140a, 5935 ad Tegelen, of Postbus 3020, 5930 aa Tegelen, tel. 077-3264444. Chr.J. Snabilie ESRI esri Inc., USA en Sanderink Beheer hebben een overeenstemming bereikt over de overname van alle GlS-activi- teiten van Logisterion B.V. Deze acti- viteiten worden voortgezet in de nieu- we zelfstandige onderneming esri Ne- derland B.V. Met de start van esri Nederland zullen circa 70 personeelsleden van Logiste rion overgaan naar de nieuwe organi- satie. Directeur wordt drs. Dick J. Vis- ser, nu directeur van Logisterion. De activiteiten van esri Nederland zullen gericht zijn op het realiseren, leveren, implementeren en onderhouden van op ESRi-technologie gebaseerde Gis-op- lossingen in de Nederlandse markt. Naast het productaanbod levert zij diensten op het gebied van consultan- cy, projectmanagament, applicatie- bouw en opleiding. In Belgie is het nieuwe bedrijf esri Be irut opgericht. Voor die tijd werd de distributie van Gis-software verzorgd door Eurosense en Walphot. Informatie: esri Nederland (010- 2170700), esri Belux (02 460 74 80). onderwijs Certificaat-uitreiking GLU Op 16 juni 1998 vond de certificaat- uitreiking plaats van de vierde en laat- ste cyclus van de bijscholingscursussen Technisch Kartograaf - gis-i van de af- deling contractonderwijs van het Gra fisch Lyceum Utrecht (glu, vroeger ogcu). De volgende deelnemers hebben deze cursus met goed gevolg voltooid: L. Davidoiu, W. Dirksen, J. Eigen- raam, R. Haurissa, M. van Heusden, J. de Jong, A. van der Kraan, F. van der Nieuwenhoff, M. Sopers en S. Stam- huis. De cursus werd 00k deze keer in de evaluatie als 'goed' gekwalificeerd door de cursisten en kreeg daarnaast, van- zelfsprekend, enkele op-en aanmerkin- gen. In het verleden zijn die op- en aanmer- kingen door de cursusleiding en de be- geleidingscommissie van de nvk seri- eus genomen en er hebben dan 00k steeds aanpassingen plaatsgevonden. De körnende aanpassingen zijn het meest rigoreus: de cursussen worden volledig herschreven en zullen onder een nieuwe naam eind 1998 en begin 1999 starten. In KT 1998.XXIV.2 (p. 51) is hierover uitvoerig bericht. aankondigingen NVK publikatiereeks Körte tijd na elkaar versehenen vlak voor de zomervakantie weer twee nieu we nummers in de NVK publikatiereeks, met daarin aandacht voor enerzijds het nieuwste en anderzijds het oudste. Elet nieuwste aandachtspunt in ons vakgebied is het Internet. Onder de ti- tel Kartografie en Internet vormt num- mer 24 in de reeks de schriftelijke neerslag van de themadag die de werk- groep Nieuwe Visualisatie Technologie op 28 november 1997 in Utrecht orga- niseerde. De prijs van dit nummer met veel url's bedraagt slechts 11,-. Het oudste komt aan bod in weer een publicatie van de werkgroep voor de Geschiedenis van de Kartografie: num mer 25. Onder de dubbele titel Stads- kartografie De kartografie van Gel derland bevat dit nummer de teksten van de lezingen, die werden gepresen- teerd op twee studiedagen van deze werkgroep, namelijk die op 11 april 1997 in het Gemeentearchief te Leiden en die op 14 november 1997 in het Rijksarchief in Gelderland. De prijs van dit nummer van 75 bladzijden is /17,-. Bij Corne van Elzakker (p/a itc, Afd. Geoinformatica, Kartografie en Visu alisatie, Postbus 6, 7500 aa Enschede, e-mail: elzakker@itc.nl) kunnen 00k nog worden besteld de volgende num mers, die reeds eerder versehenen in de NVK publikatiereeks en nog niet zijn uitverkocht: 2. Kartografisch onderzoek in Belgie en Nederland. Redactie: EJ. Ormeling. Werkgroep Onderwijs en Onderzoek, 1991. Prijs: 20,-. 4. Computergebruik in het kartografie- onderwijs. Redactie: R.T. de Wijs. Werkgroep Onderwijs en Onderzoek, 1992. Prijs: 8,-. 7. Ruimtelijke informatie: beheer en documentatie. Redactie: P.G.M. Mekenkamp EJ. Ormeling, 1993. Prijs: 16,-. 8. Kartografisch onderzoek en GIS. Productie: Y.T. Bouma voor Werk groep Onderwijs en Onderzoek, 1993. Prijs: 12,-. 10. GIS - Kartografie. Productie: Y.T. Bouma voor Werk groep Onderwijs en Onderzoek, 1994. Prijs: 11,-. 11. Kartografie in het Gis-tijdperk. Redactie: P.G.M. Mekenkamp, 1994. Prijs: 27,-. 13. Kaartvervaardiging door Steden. Redactie: Chr.J. Snabilie. Werk groep Kartografische Produktie- technieken, 1995. Prijs: 10,-. 14. Rampenkartografie. Redactie: B.J. Köbben, F.J. Orme ling M.L. Straus voor Werkgroep

Kartografisch Tijdschrift | 1998 | | pagina 59