Statuten Nederlandse Vereniging voor Kartografie HOOFDSTUK 1: Algemene bepalingen Artikel 1 1.1 De vereniging draagt de naam: Nederlandse Vereniging voor Kartografie en is gevestigd in Amersfoort. 1.2 De vereniging is opgericht op een januari negentienhonderd vijf en zeventig. 1.3 Zij is, gerekend met ingang van een januari negentienhonderd vijf en zeventig, de voort- zetting van de op dertien September negen tienhonderd acht en vijftig opgerichte Kartografische Sectie van het Konmklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap. Artikel 2 De vereniging steh zieh ten doel: a. het bevorderen van de Studie en van de beoefening van de kartografie in de ruimste zin des woords; b. het bevorderen van het onderling contact tussen de beoefenaren van de kartografie en tussen allen die in de kartografie belang stellen. Artikel 3 De vereniging tracht dit doel te bereiken door: a. het organiseren van voordrachten, bijeen- komsten, cursussen, excursies en tentoonstellingen; b. het doen verschijnen van een tijdschrift en andere publicaties; c. het vormen van werkgroepen ter bestudering van bepaalde deelgebieden der kartografie en het uitwisselen van kennis en ervaring op die deelgebieden; d. het aanwenden van alle andere wettige middelen welke zij van nut acht en voor het doel bevorderlijk zijn. Artikel 4 Het verenigingsjaar tevens boekjaar valt samen met het kalenderjaar. kartografie of voor de vereniging. Ereleden worden benoemd door de ledenvergadering op voordracht van het bestuur of van tenminste twintig leden; zij hebben dezelfde rechten als gewone leden. 5.3 Het institutioneel lidmaatschap is bestemd voor instellingen en bedrijven. 5.4 Bij het totstandkomen van het lidmaatschap van enigerlei soort gaat een lidmaatschap van andere soort verloren. Artikel 6 Het gewone en het institutionele lidmaatschap kan worden verkregen na schriftelijke aanmelding bij de secretaris van de vereniging. Het bestuur beslist over de toelating en over de aard van het lidmaatschap. Bij afwijzing door het bestuur is beroep op de algemene vergadering mogelijk. Deze kan alsnog tot toelating besluiten. Artikel 7 7.1 Ieder lid heeft toegang tot alle bijeenkomsten van de vereniging. 7.2 Ieder lid van de vereniging ontvangt het door de vereniging uit te geven tijdschrift. Artikel 8 De voor een lidmaatschap van enigerlei soort te betalen contributie wordt elk jaar door de algemene ledenvergadering van de vereniging vastgesteld, met dien verstände dat ereleden van betaling zijn ontheven. Artikel 9 Het lidmaatschap eindigt: a. door de dood indien het een natuurlijk persoon betreft; b. door opheffing indien het een institutioneel lid betreft; c. door schriftelijke opzegging gericht aan de secretaris van de vereniging uiterlijk vier weken voor het einde van het lopende verenigingsjaar; d. door vervallenverklaring krachtens besluit van het bestuur. HOOFDSTUK II: leden en lidmaatschappen Artikel 5 5.1 De vereniging bestaat uit ereleden, gewone leden en institutionele leden. 5.2 Ereleden zijn zij die bij de oprichting van de Vereniging erelid van de Kartografische Sectie van het Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap waren. Het erelidmaatschap kan verder worden verleend aan hen die zieh bijzon- der verdienstelijk hebben gemaakt voor de Artikel 10 Zij die hun verplichtingen als lid niet nakomen, kunnen door het bestuur van hun lidmaatschap ontheven worden. Een afschrift van de gemotiveerde vervallenverklaring wordt door het bestuur binnen tien dagen per aangetekend schrijven aan het betrokken lid toegezonden. Indien dit lid binnen een maand na de ontvangst bezwaar aantekent, kan het besluit door de ledenvergadering met tenminste twee-derde der geldig uitgebrachte stemmen vernietigd worden.

Kartografisch Tijdschrift | 1998 | | pagina 73