Artikel 11 De leden zijn gehouden: a. zieh te gedragen naar de bepalingen van de Statuten en het huishoudelijk reglement; b. alles na te laten wat de goede naam van de vereniging zou kunnen schaden. HOOFDSTUK III: Bestuur Artikel 12 Het bestuur bestaat uit tenminste vijf personen waaronder een voorzitter, een secretaris, een penningmeester en een plaatsvervangend voorzitter. Voorzitter, secretaris en penningmeester vormen het dagelijks bestuur. Artikel 13 De bestuursleden worden voor elke funetie afzonderlijk benoemd uit de leden van de vereniging door de algemene ledenvergadering met meerderheid van stemmen. De normale zittingsperiode voor een bestuurslid is vier jaar. Ieder jaar treden de bestuursleden die hun zittingsperiode hebben voltooid, volgens een daarvoor door het bestuur opgemaakt rooster af. Altredende bestuursleden kunnen terstond worden herkozen. Artikel 14 Ter voorziening van iedere bestuursvacature wordt door het bestuur een voordracht opgemaakt. Andere kandidaten kunnen worden voorgesteld door tenminste tien leden die de namen van deze kandidaten schriftelijk aan het bestuur hebben gemeld tenminste tien dagen voor de vergadering waarin de bestuursverkiezing zal plaatsvinden. Artikel 15 15.1 Het bestuur behartigt de belangen van de ver eniging en is belast met de leiding der zaken, met de uitvoering van de besluiten van de algemene ledenvergadering en met de handhaving van de Statuten en het huishoudelijk reglement. 15.2 Het bestuur is, mits met goedkeuring van de algemene Ledenvergadering, bevoegd tot het sluiten van overeenkomsten tot het kopen, verkopen en bezwaren van registergoederen. 15.3 De vereniging wordt in en buiten rechte vertegenwoordigd door de voorzitter en de secretaris of door de voorzitter en de penningmeester. 15.4 Het bestuur is over het gevoerde beleid verantwoording verschuldigd aan de algemene ledenvergadering. Artikel 16 De voorzitter leidt de bestuurs- en ledenverga- deringen. Bij ontstentenis van de voorzitter treedt als zodanig de plaatsvervangend voorzitter op. Artikel 17 De secretaris maakt notulen van de bestuurs- en ledenvergaderingen, voert de briefwisseling. Hij is belast met de zorg voor het archief. Hij houdt het ledenregister bij, is belast met de samenstelling van het jaarverslag en met de overige werkzaamheden die geacht kunnen worden tot het secretariaat te behoren. Artikel 18 De penningmeester is belast met het geldelijk beheer, volgens richtlijnen hem door het bestuur gegeven. Hij houdt boek van de ontvangsten en uitgaven. De bewijsstukken der uitgaven worden door hem ordelijk bewaard. Hij is belast met de samenstelling van het financieel jaarverslag. Hij is tevens belast met het beheer van de fondsen van de vereniging en met de overige werkzaamheden die geacht kunnen worden tot het penningmeesterschap te behoren. Artikel 19 Voor het nemen van geldige besluiten moet tenminste de helft der bestuursleden tegenwoordig zijn. In bestuursvergaderingen geschiedt stemming over personen schriftelijk. Artikel 20 Het bestuur laat zieh bijstaan door commissies, welke zijn belast met de uitvoering van speeifieke, door het bestuur gedelegeerde taken. HOOFDSTUK IV: Ledenvergaderingen Artikel 21 Jaarlijks wordt tenminste een algemene leden vergadering gehouden zo mogelijk voor 1 juni. Artikel 22 Algemene ledenvergaderingen worden gehouden op een plaats door het bestuur aan te wijzen. De datum en de agenda van de algemene ledenvergadering dienen tenminste drie weken van tevoren aan de leden bij rondschrijven te worden meegedeeld. Artikel 23 23.1 De algemene ledenvergadering steh een Huishoudelijk reglement vast. 23.2 In de algemene ledenvergadering wordt door het bestuur verantwoording gegeven van het gevoerde beleid in het afgelopen jaar aan de hand van het jaarverslag van de secretaris en het financieel verslag van de penningmeester. 23.3 De algemene ledenvergadering steh werk- groepen en commissies in en heft deze desgewenst op. 23.4 In de algemene ledenvergadering worden verder de volgende punten behandeld: a. de voorziening in bestuursvacatures; b. de benoeming van een kascommissie van twee leden, die geen deel van het bestuur uitmaken, voor het onderzoek van de rekening en verantwoording over het lopende boekjaar; c. het verslag van de kascommissie over het afgelopen boekjaar;

Kartografisch Tijdschrift | 1998 | | pagina 74