d. het vaststellen van de jaarlijkse contributie voor de verschillende soorten leden. Artikel 24 Buitengewone ledenvergaderingen worden gehouden als het bestuur dit nodig acht of tenminste twintig leden dit schriftelijk aan het bestuur verzoeken met opgaaf van de punten welke men op de vergadering behandeld wil zien, in welk geval de vergadering gehouden moet worden binnen vier weken na het binnenkomen van het verzoek, bij gebreke waarvan de hiervoor bedoelde leden bevoegd zijn tot het beieggen van de verzochte vergadering over te gaan. Artikel 25 Het stembureau op de algemene ledenvergadering wordt gevormd door drie leden van de vergadering door de voorzitter aan te wijzen onder de goedkeuring van de ledenvergadering. Artikel 26 Ieder lid brengt een stem uit. Besluiten worden bij meerderheid van geldig uitgebrachte stemmen genomen, tenzij in deze Statuten anders is bepaald. Ieder lid is bevoegd zieh te doen vertegenwoordigen door een door hem daartoe schriftelijk gemachtigd medelid, dat echter slechts als gemachtigde kan optreden van ten hoogste drie leden. Institutionele leden worden in de uitoefening van hun lidmaatschap vertegenwoordigd door een door hem aan te wijzen gemachtigde. Artikel 27 AI hetgeen verder op de vergaderingen betrekking heeft wordt geregeld in het huishoudelijk reglement. HOOFDSTUK V: Geldmiddelen Artikel 28 De geldmiddelen worden verkregen uit de jaarlijkse contributies der leden, vrijwillige bijdragen en andere inkomsten. Artikel 29 De vereniging kan speciale fondsen in het leven roepen. Voor ieder fonds wordt door het bestuur een reglement opgesteld dat door de algemene ledenvergadering moet worden goedgekeurd. De renten van de fondsen worden jaarlijks aan deze fondsen toegevoegd. HOOFDSTUK VII: Statutenwijziging, ontbinding Artikel 31 31.1 Een besluit tot statutenwijziging kan slechts door een algemene ledenvergadering worden genomen, welke daartoe speciaal is opgeroepen onder mededeling dat een statutenwijziging zal worden voorgesteld, met een meerderheid van tenminste twee/derde gedeelte van de uitgebrachte stemmen. 31.2 Zij die de oproeping tot deze vergadering hebben gedaan, moeten tenminste vijf dagen voor de vergadering een afschrift van dat voorstel, waarin de voorgestelde wijziging woordelijk is opgenomen, op een daartoe geschikte plaats voor de leden ter inzage leggen tot na afloop van de dag waarop de vergadering wordt gehouden. 31.3 Een statutenwijziging treedt eerst in werking, nadat hiervan een notariele akte is opgemaakt. Artikel 32 32.1 De vereniging kan worden ontbonden door een besluit van de algemene vergadering. Het bepaalde in artikel 31 is van overeenkomstige toepassing. 32.2 Bij ontbinding van de vereniging geschiedt de verefifening door een commissie van liquidateuren, te benoemen door de vergadering van stemgerechtigden, die tot ontbinding besluit; deze commissie is bevoegd om, met inachtnetning van dienaangaande door bedoelde vergadering gestelde regelen, het netto- liquidatiesaldo toe te kennen aan een of meer instellingen wier doelstellingen verwant zijn met die van de vereniging. De liquidatie geschiedt met inachtneming van het bepaalde bij artikel 1702 van het Burgerlijk Wetboek. HOOFDSTUK VIII: Slotbepaling Artikel 33 In alle gevallen waarin deze Statuten niet voorzien beslist het bestuur. HOOFDSTUK VI: Internationale contacten Artikel 30 De vereniging vertegenwoordigt Nederland als lidstaat in de International Cartographic Association, de Internationale Kartografische Vereniging.

Kartografisch Tijdschrift | 1998 | | pagina 75