Huishoudelijk Reglement Zij die zieh na 30 September voor het lidmaatschap aanmelden, worden 1 januari daaropvolgend contributdeplichtig. De leden dienen htm contributie te voldoen vöör 1 april van het betreffende verenigingsjaar. De leden die een bewijs van "Student-zijn" kunnen overleggen ontvangen een korting op de contributie. Onder goedkeuring van het dagelijks bestuur kan een lid een of meer personen introduceren tot bijeenkomsten als genoemd in Artikel 3 sub a der Statuten. Het dagelijks bestuur wijst een beheerder aan van het boeken- en kaartenbezit van de vereniging. De verzameling wordt bewaard op de kaartenzaal van het Geografisch Instituut te Utrecht. Het stemmen op de algemene ledenvergadering is aan de volgende regels onderworpen. Stemming over personen geschiedt schriftelijk, tenzij de ledenvergadering anders beslist. Stemming over zaken geschiedt mondeling tenzij de ledenvergadering anders beslist. Schriftelijke stemming geschiedt bij niet-ondertekende gesloten briefjes. Ongeldig zijn blanco stembriefjes, ondertekende stembriefjes en stembriefjes anders dan die welke zijn uitgereikt. Ongeldig zijn verder stembriefjes die onduidelijk of onjuist zijn ten aanzien van datgene wat in stemming wordt gebracht. Ingeval van twijfel over de geldigheid van een stembriefje, beslist het stembureau. Voor benoeming is volstrekte meerderheid vereist. Hanneer deze na een herhaalde stemming niet wordt verkregen wordt overgestemd tussen de kandidaten die bij de laatste stemming de hoogste twee aantallen stemming op zieh hebben verenigd. Bij staking van stemmen over zaken wordt een voorstel als verworpen beschouwd. Een commissie bestaat in de regel uit 5-7 leden, die allen persoonlijk lid dienen te zijn van de NVK. De leden worden, al dan niet na voordracht van de zittende leden van de commissie, benoemd door het bestuur van de NVK voor de duur van 4 jaar. Zij kunnen daarna terstond opnieuw worden benoemd. De leden kunnen tussentijds door het bestuur van hun commissielidmaatschap vervallen worden verklaard. Commissies benoemen uit hun midden een voorzitter en een secretaris. lot de commissies behoren: de bestuursraad, de redactie en de redactieraad van het tijdschrift, de publicatiecommissie en de congrescommissie. De normale zittingsperiode voor een bestuurslid is vier jaar. De voorzitter wordt voor twee jaar gekozen nadat deze de twee voorafgaande jaren de funetie van vice-voorzitter heeft bekleed. Na een zittingsperiode als voorzitter zal hij/zij het bestuur verlaten. De secretaris, penningmeester en de gewone bestuursleden zijn slechts eenmaal herkiesbaar. De totale zittingsperiode van een bestuurslid kan maximaal acht jaar beslaan. Hierop bestaat slechts een uitzondering als een bestuurslid na deze periode gekozen wordt tot (vice-)voorzitter. De bestuursraad is samengesteld uit de bestuursleden, vertegenwoordigers van commissies en werkgroepen, en een van de nederlandse vertegenwoordigers in de Internationale Kartografische Vereniging. De bestuursraad zorgt voor het opstellen van de jaaragenda, de coördinatie van evenementen en de aanwending van NVK-fondsen. Een werkgroep bestaat in de regel uit 5-7 leden. Een meerderheid van de leden, daarin inbegrepen tenminste de voorzitter en de secretaris, dienen persoonlijk lid te zijn van de NVK. De voorzitter van de werkgroep wordt benoemd, al dan niet na voordracht, door het bestuur van de NVK; voor de benoeming van de overige leden is instemming van het bestuur nodig. Voorzitter en overige leden hebben een zittingstermijn van 4 jaar; deze periode kan na verstrijken terstond met dezelfde tijd verlengd worden. 11Met instemming van het bestuur van de NVK kan een werkgroep voor bepaalde deeltaken een of meerdere subgroepen insteilen. Deze subgroepen treden op onder verantwoordelijkheid van de werkgroep waartoe ze behoren. De deelnemers aan de subgroepen dienen bij voorkeur persoonlijk lid te zijn van de NVK. 12. In (commissies en) werkgroepen zal bij voorkeur een lid van het bestuur zijn opgenomen die als contacpersoon met het bestuur funetioneert; indien geen bestuurslid zitting heeft zal de (commissie of) werkgroep een contactpersoon uit hun midden aanwijzen. 13. (Commissies en) Werkgroepen kennen geen andere reden dan hierboven bedoeld. Werkgroepen kunnen echter wel een bestand van belangstellenden bijhouden; dit kunnen zowel NVK-Ieden als niet leden zijn. Bijeenkomsten van werkgroepen dienen te allen tijde open te staan voor de leden van de NVK. Algemene berichtgevingen vanuit de werkgroepen richten zieh dan ook op de NVK- leden en op de belangstellende niet NVK-Ieden. 14. Commissies en werkgroepen voeren geen eigen financieel beheer en hebben geen eigen financien anders dan die welke genoemd zijn in de NVK-begroting. De penningmeester van de NVK blijft financieel beheerder; wel kunnen andere personen door hem gemachtigd worden tot het verrichten van bepaalde financiele handelingen. Activiteiten van werkgroepen dienen bij voorkeur budget-neutraal te zijn. Batige saldi verkregen uit activiteiten van een werkgroep kunnen door de penningmeester op verzoek van de werkgroep geheel of gedeeltelijk voor de betrokken werkgroep worden gereserveerd. De totale reservering kan een bedrag van f 2.500,— niet te boven gaan. 15. Voor speciale taken kan het bestuur speciale Commissies instellen. 16. Vöör 1 februari dienen de (commissies en) werkgroepen bij het bestuur een jaarverslag in van het afgelopen verenigingsjaar. 17Voor vervulling van funeties in de Internationale Kartografische Vereniging kan het bestuur kandidaten voorstellen voor: - het algemeen bestuur - leden en corresponderende leden in commissies- en werkgroepen. Deze laatste dienen vöör 1 februari bij het bestuur een verslag in van de activiteiten van de commissies en werkgroepen van het afgelopen verenigingsjaar. 8. Veranderingen in dit reglement kunnen alleen geschieden bij besluit van algemene ledenvergadering. 9. Voorstellen tot wijziging van het reglement moeten tenminste drie weken voor de vergadering, waarin zij behandeld worden, schriftelijk ter kennis van de leden worden gebracht. 0. In alle gevallen, waarin dit reglement niet voorziet, beslist het bestuur.

Kartografisch Tijdschrift | 1998 | | pagina 76