KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT I998-XXIV-3 1994 Kartotech 2. Intergraph, Hoofddorp. Onderwerp: Is uw kaart up-to-date. Visies op kaartrevisie M.A. Damoiseaux, Het wordt nooit meer wat het geweest is N.J. Bakker, Kaartrevisie bij de Topografische Dienst JRusschen, Kaartrevisie van de schoolatlas J. Schilder, Opbouiv en bijhouding van de 1993 kartografische bestanden bij de Provincie Flevoland I.C. van der Ven, Raster-in, raster-uit kaartrevisie A.JLaiesse, Actualisering van zeekaarten •W.H.B. Muller, yyjaar kaartrevisie Demonstratie: esp 1995 Kartotech 3. Mahez, Amsterdam. Onderwerp: Van Trepress tot Pers Diverse lezingen en demonstraties 1996 itc, Enschede. Tweedaags Symposium in samen werking met de werkgroep Kartografie en Vorm- geving. Onderwerp: Alledaagse Kartografie - Originaliteit Haalbaarheid. Zie voor het overzicht van de 1994 voordrachten bij de werkgroep Kartografie en Vormgeving. 1997 Tetterode, Amsterdam. Onderwerp: Kaart, kleur kwaliteit; Colour Management H. Gianotten, Kleurmanagement en standaardisatie met CIE-Lab M. Schmidt, Kleurverwerking bij analoge en digitale kartografie 1994 H. Gianotten, Overzicht van trends M. Bei, Aangeleverde files en bijbehorende Problemen Demonstraties 1997 dpa, Zoetermeer. Onderwerp: Kaart, kleur kwaliteit; Digitale Output M. Bei, Conversieproblematiek in depraktijk H. Gianotten, Fonts en beheer H. Gianotten, Digitaal drukken contra ojfiet A. Goldschmidt, Techniek achter de hardware P. Dure, Praktische toepassingen voor digitaal drukken in de kartografie L Otten, Digitaalpubliceren 1995 Voordrachte gehouden tijdens studiedagen werkgroep Geschiedenis voor de Kartografie (1993-1998) 1993 Gemeentearchief en Scheepvaartmuseum, Amsterdam. Onderwerp: De vervaardiging van grootschalige, grootstedelijke kaarten en Wetens- waardigheden betreffende het uitgevershuis Blaeu. P. Ratsma, De grootschalige kartografie van Rotterdam 1995 M.M. rh.L. Hameleers, De Grootschalige kartografie van Amsterdam en een inleiding op de tentoonstelling Vier eeuwen Amsterdamse buurten in kaart'. W.EJ. Mörzer Bruyns, Navigatie in de eeuw van Blaeu Y.M. Donkersloot-de Vrij, Achtergronden van en een toelichting op de tentoonstelling 'Uit de schatkamer van Blaeu' Bezichtiging tentoonstellingen Vier eeuwen Amsterdamse buurten in kaart en Uit de schatkamer van Blaeu kb, Den Haag, Onderwerp: Verborgen kaarten: kaarten in boeken en pamfletten 1500-1800 S.S. Hesselink, Boeken met kaarten en prenten: de visie van de antiquaar J.M.L. Ingen-Housz, J.W.E Voogt, Kaarten en stadsgezichten in Nederlandse pamfletten tot het einde van de 80-jarige oorlog Kaarten in Nederlandse bijbels, i6e - i8e eeuw: een inventariserend onderzoek P.J.W, van Gestel-van het Schip, De reis in kaarten: kaarten in Nederlandse reisboeken en reisbeschrijvingen E. Walsmit, De kartografie van Guicciardini's meesterwerk onder de loupe Studiedag/excursie Sint-Niklaas (Stedelijk Museum en Mercatormuseum) Rupelmonde (Tocht längs Mercatoriana en tentoonstelling in het Graven- steen) Belgie P. van der Krogt, Mercators kartografische werk T. Penneman, De bibliotheek van Mercator A. van der Gucht, De Mercatorcollectie van de KOKW Universiteits Bibliotheek Amsterdam. Onderwerp: In de Witte Pafcaert P Goedinks, De wijze van kleuring van iye eeuwse kaarten B. Gerlagh, De tekeningen van Adriaen van de Velde, die model stonden voor de De Wits plattegrond van Amsterdam G. Schilder, Nederlandse wandkaarten uit het midden van de iye eeuw, in het bijzonder die in de Klencke Atlas in de Bitish Library J. Werner, De achtergronden en inhoud van de tentoonstelling 'In de Witte Pafcaert' Bezichtiging tentoonstelling onder leiding van J. Sterken Rijksarchief Noord-Holland. Onderwerp: Kaarten in het Rijksarchief in Noord-Holland H.M. Brokken, De Provinciale Atlas van Noord Holland J. Terra, De kaart in het Rijksarchief H. Schoorl, Historisch-geografisch onderzoek met behulp van kaartmateriaal uit het archief Rondleiding door het archief onder leiding van J. Terra Universiteit Utrecht. Onderwerp: Capita Selecta EJ. Ormeling, Concepten in de geschiedenis van de kartografie onderwijzen D. de Vries, De kaart van Palestina door C. W.M. van de Velde (1858): een 'autoriteitsstuk' M. van Egmond, Kaarten voor de Staten-Generaal: troeven ofslappe was? •J. Smits, Verzamelaars en hun verzamelingen Collecties, hun wel en wee) 2

Kartografisch Tijdschrift | 1998 | | pagina 78