Kartografisch Tijdschrift Register op de jaargang xxiv 1998 J I ARTIKELEN KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT Toelichting In dit register zijn opgenomen alle zelfstandige teksten uit de vier nummers van de vierentwintigste jaargang. De teksten zijn verdeeld in een groot aantal rubrieken, wel ke grotendeels samenvallen met de regelmatig terugkerende rubrieken in het tijdschrift: i Artikelen A Artikelen gerangschikt op auteursnaam B Artikelen gerangschikt op onderwerp Ii Berichten, verenigingsnieuws en andere kleine teksten; deze rubriek is weer onderverdeeld in een aantal subru- briekjes. Elke titel is in de meest logische subrubriek geplaatst. De bericht- of verslaggever is tussen haakjes vermeld. A Algemeen en diversen In memoriam Redactioneel nvk - Algemeen nvk - Werkgroepen nvk - Activiteiten (kartografendagen, kartografische studiedagen, lezingen, excursies) Berichten over exposities en conferenties buiten de NVK Kartonet Berichten over kaarten, relevante publicaties Berichten over materialen, technisch nieuws Berichten over personen Berichten over bedrijven en instellingen Berichten uit het buitenland Berichten van de ica B C D E F H I K L M N Iii Aankondigingen en besprekingen. De titels zijn gerang schikt op de (eerste) auteur of op het titelwoord van het aangekondigde of besproken werk; de berichtgever Staat tussen haakjes vermeld. iv Uit de tijdschriften y De kaart op straat vi Agenda vn Kaartbijlagen, gerangschikt per nummer viii Kernkaternen Opmerkingen 1 Op 31 december 1998 bestond de redactie uit: prof.dr. F.J. Ormeling jr., voorzitter; mw. drs. A.M. Altena, secretaris; mw. drs. C.A. Blok; mw. drs. W.H. Broeder; drs. M.A. Damoiseaux; dr. ir. R.M. Hootsmans; drs. R.O. Koop; dr. P.C.J. van der Krogt, en Chr.J. Snabilie. 2 In deze jaargang verscheen een speciaal nummer: nummer 2: Topografische Dienst Nederland A Artikelen gerangschikt op auteursnaam nr. pp. Asperen, P. van, TOPiovector; Nederland landsdekkend digitaal 2 12-17 Bakker, N.J., Nieuwe visualisaties van topografische bestanden (met kaartbijlage) 2 18-22 Bakker, N.J., Generalisatie van topografische kaarten 2 39-47 Bos, S., A.K. Bregt, J.D. Bulens R. van Lammeren, Overdracht van ruimtelijke informatie door 2D- en 3D- visualisaties 4 18-24 Bosma, H.M. M. Faber, Fietskaartproductie op basis van TOP50vector (met kaartbijlage) 1 14-19 Bregt, A.K. J. van Raamsdonk, De TOPvector gebruikersgroep 2 36-38 Bregt, A.K.: zie Bos, S., A.K. Bregt, J.D. Bulens R. van Lammeren Broecke, M.P.R. van den, Abraham Ortelius, grondlegger van de moderne kartografie 4 5-8 Bulens, J.D.: zie Bos, S., A.K. Bregt, J.D. Bulens R. van Lammeren Depuydt, J., Een nieuw licht op Abraham Ortelius' biografie 4 9-12 Donck, P. van den: zie Mosman, H. P. van den Donck Faber, M.: zie Bosma, H.M. M. Faber Geudeke, P.W., TOP-bestanden nu landsdekkend en toegankelijk. Op zoek naar verankering van de topografische basisinformatievoorziening 2 31-35 Groen, J., Kartografie bij een nutsbedrijf; Gemeentewaterleidingen Amsterdam (met kaartbijlage) 3 23-30 Heuvelmans, J.H., Gebruik van digitale topografische gegevens bij de Dienst Landelijk Gebied 2 27-30 Hoogendoorn, H.A., 100 jaar Nedetlandse reisgidsen 1 9-13 Jellema, J., Landsdekkende bestanden bij het nitg-tno 4 30-33 Jongerius, F.N., Aggregatie van objecten uit TOPiovector 2 22-26 Köbben, B.J. F.J. Stuurman, De eerste bosstatistiek als gegevensbron 4 25-29 Kraak, M.-J., Exploratieve kartografie: kaarten als gereedschap voor ontdekkingen 3 11-22 Kuunders, R.E., Netkartografie; Kan digitale kartografie de stap naar Internet wel maken? 4 13-17 Lammeren, R. van: zie Bos, S., A.K. Bregt, J.D. Bulens R. van Lammeren Maeyer, Ph. de, (On)mogelijkheden van conversies 1 4-8 1

Kartografisch Tijdschrift | 1998 | | pagina 65