KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT met als sprekers Roger Batty, Paul Harvey, Christian Jacob en Francesco Prontera. Verder was er nog een Work shop over portolaankaarten, waarin Robert Bremner en Peter Mesenburg met name ingingen op de nauwkeurig- heidsbepaling. Naast het uitgebreide lezingenpro- gramma, konden de deelnemers op donderdagochtend 15 juli de posterses- sies bezoeken. Ongeveer twintig Stands waren ingericht, waarbij wederom de diversiteit van de onderwerpen opviel: van de kartering van India tot de ge- facsimileerde stadsplattegronden van Nederlandse Steden (een door Jan Werner bemande stand) en van gedigi- taliseerde historische kaarten van de Mediterranee tot prehistorische kaar ten van de Oekrai'ne. Uiteraard waren er 00k informele acti- viteiten. Op woensdagochtend 14 juli konden de congresgangers genieten van de Akropolis en van een film over de restauratie van het Parthenon. Op de laatste dag van de conferentie, vrij- dag 16 juli, werd de Tennis Club of Athens met een bezoek vereerd, alwaar men tijdens het Farewell Dinner de in wendige mens flink kon voeden en la- ven. De zaterdag daarop was er voor de liefhebbers nog een optionele cruise naar drie prachtige eilanden in de Sa- ronische Golf. Het vormde een waar- dige afsluiting van een goed georgani- seerde congresweek. Madrid 2001 Staat nu al vet omkaderd in de agenda. M. van Egmond algemene ledenvergadering 1999 Verslag Algemene Leden vergadering NVK 1999 De Algemene Ledenvergadering 1999 van de Nederlandse Vereniging voor Kartografie vond plaats op dinsdag- middag 18 mei 1999 tijdens het Neder- lands-Duits Kartografiecongres in het mecc te Maastricht. De vergadering genoot in totaal de be- langstelling van 28 leden (inclusief de bestuursleden). Er was een bericht van verhindering ontvangen. Opening en vaststelling agenda Voorzitter Kraak opende om 16.50 uur de vergadering. De agenda werd vastgesteld na toevoe- ging van punt 9a: PR-beleid nvk. Verslag Algemene Ledenvergadering 1998 Daar geen der aanwezigen opmerkin- gen had over de weergave van het ver slag van de Algemene Ledenvergade ring, zoals gepubliceerd in Kartogra- fisch Tijdschrifi 1998.XIV.3, werd het verslag, met dank aan de secretaris, door de vergadering goedgekeurd. Verslag van de secretaris over 1998 De secretaris zag geen aanleiding voor een nadere toelichting op het, met de uitnodiging aan alle leden toegezon- den, jaarverslag. De heer Van Elzakker merkte op dat er niet 2 maar 3 nummers versehenen zijn in de NVKpublikatiereeks. Daar er verder geen op- en aanmerkin- gen werden geplaatst werd het verslag, met dank aan de secretaris, door de vergadering goedgekeurd. Verslag van de penningmeester over 1998 De voorzitter meldde, dat de penning meester helaas niet in Staat was dit eve- nement bij te wonen. Uit naam van de penningmeester gaf M. Damoiseaux een toelichting op het verslag. Het voordelig saldo van ruim 10.000,- in 1998 komt voort uit het uitbrengen van het 4e nummer van het KT in 1998, maar een rekening hiervoor is pas in 1999 betaald. Hier- mee verband houdend is op de be- groting voor 1999 een nadelig saldo te vinden, waarbij uitgegaan is van 4 nummers van het KT en de extra re kening voor de kosten van KT 1998.4. De heer Van Elzakker vroeg of de ba ten van post 0140 zullen terugvloeien naar algemene middelen, of dat deze beschikbaar blijven voor een nieuw fietskaartenproject. De heer Damoi seaux meldde dat het gebruikelijk is dat werkgroepen niet zelf de beschik- king krijgen over winsten, maar dat er sowieso een bedrag van max. 2500,- beschikbaar is voor werk- groepprojecten. Als de werkgroep een begroting indient kan een even- tueel tekort in de begroting van een werkgroep, indien er in voorgaande jaren winst gemaakt is, gedekt wor den met deze winst. G. Schilder merkte op dat de werk groep Geschiedenis met het bestuur een afspraak heeft over reservering van gelden t.b.v. een handleiding voor het gebruik van historisch-kar- tografische documenten. Het over- schot aan geld dat de afgelopen jaren is opgebouwd zou hiervoor gebruikt gaan worden. Dit Staat los van de 2500,- die voor de werkgroep be schikbaar zijn voor evenementen. M.J. Kraak zal het archief erop nakij- ken wat hierover de afspraken waren. 1999-XXV-3 M. Damoiseaux merkte nog op dat er 00k voor deze gereserveerde gel den een projectvoorstel met een be groting ingediend moet worden, waarin verwezen kan worden naar die afspraak. Verslag van de kascommissie over 1998 Voorzitter Kraak las het verslag van de kascommissie voor, die voor 1998 be- stond uit de heer Th. Tijssen en de heer P. Mekenkamp. Hierop verleende de Algemene Leden vergadering de penningmeester bij ac- clamatie decharge over het door hem gevoerde financiele beleid. Begroting 1999 en concept- begroting 2000 Voor penningmeester Bos nam M. Da moiseaux wederom de honneurs waar. Zoals eerder vermeld in punt 4 is er om bovenstaande redenen een nadelig saldo begroot voor 1999. Aangaande het Nederlands-Duits Kar tografiecongres te Maastricht zijn in de begroting enkel opgenomen inkom- sten van gelden die als voorschot in 1997 en 1998 reeds aan de congrescom- missie zijn verstrekt. Deze gelden zijn als lasten al in het jaarverslag 1998 ge- boekt. Eventueel winst of verlies van dit congres is niet opgenomen in de begroting. De heer Van Elzakker meldde dat er in de laatste bestuursraadvergadering af- gesproken is om de bijdrage voor een iCA-bestuurslid te verhogen van iooo,- naar 1500,-. Deze afspraak geldt voor 2000 en zal aangepast wor den in de begroting 2000. Verder waren er geen vragen en/of op- merkingen over de begrotingen 1999 en 2000. Benoeming kascommissie 1999 De heer Mekenkamp trad af als lid van de commissie. De vergadering bedank te hem voor zijn inspanningen en de kritische bewaking van de kas. De heer Geudeke werd bereid gevonden als nieuw lid in de kascommissie plaats te nemen, naast de heer Tijssen. Vaststelling contributies 2000 Het bestuur had aan de vergadering geen voorstel gedaan om de contribu ties voor de leden en abonnementen naar beneden of boven bij te stellen. Aangezien alle aanwezigen met dit voorstel geen problemen hadden wer den de contributies door de vergade ring ongewijzigd vastgesteld. 27

Kartografisch Tijdschrift | 1999 | | pagina 29