KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT I999-XXV-3 De 'drukbezochte Algemene Ledenvergadering. Werkgroepen nvk en iCA-vertegen- woordigingen Aan de deelnemers aan de ledenverga dering waren door de secretaris de be- schikbare jaarverslagen van de nvk- werkgroepen, de KT-redactie en van de Nederlandse vertegenwoordigers in iCA-commissies en -werkgroepen ter beschikking gesteld. De aanwezige le- den werden in de gelegenheid gesteld de afgevaardigden van de werkgroe pen, de KT-redactie en de congrescom- missie alsmede aan de iCA-vertegen- woordigers vragen te stellen over de activiteiten in het afgelopen en lopen- de verenigingsjaar. De heer Damoiseaux van de werkgroep Nieuwe Visualisatie Technologie beet het spits af door zijn verslag toe te lichten. De drie belangrijkste zaken van de werkgroep betroffen de Website, het National Report en de themadag 1998 die ondanks de late aankondiging toch 40 deelnemers telde. Met name de be- langrijkheid van het medium Internet onderstreepte hij. De werkgroep heeft afgelopen jaar veel tijd gestopt in het opzetten van de nieuwe NVK-website. Een ieder kan natuurlijk deze site raadplegen onder adres: httpd/nvkser- ver.geog. uu. nl. De werkgroep kaartbeheer, vertegen- woordigd door de heer Smits onthield zieh van mededelingen. Waarschijnlijk geefr het jaar 1999 meer stof tot mede delingen. In zijn toelichting op het verslag van de werkgroep Onderwijs en Onderzoek gaf de heer Ormeling aan dat de werk groep bezig was aansluiting te krijgen bij een Internetcursus en op interna- tionaal gebied zal een bijeenkomst ge- organiseerd gaan worden. Voor 2000 zijn er plannen om samen met het knag een dag te organiseren onder de titel de kaart naar school. Het volgende jaarverslag betrof die van de werkgroep Geschiedenis van de Kar- tografie. De heer Schilder meldde dat er afgelopen jaar veel activiteiten wa ren ontplooid door de werkgroep. In het teken van Abraham Ortelius, die 400 jaar geleden overleed, werden twee studiedagen met succes georganiseerd. De eerste studiedag was in juni te Am sterdam. Naast een uitgebreid lezin- genprogramma was er tevens een prachtige tentoonstelling ingericht. De tweede studiedag werd in december gehouden in Antwerpen. Ook deze dag trok zeer veel belangstellenden. Van de werkgroep Kaartgebruik gaf de heer Van Elzakker aan dat het jaarver slag van de werkgroep ook op de Web site toegankelijk is. Afgelopen tijd is de projectgroep Fietskaarten enigszins sla- pende geweest. Wellicht dat binnen kort een ander nieuw project gestart gaat worden. Er is tevens een vrucht- bare bijeenkomst geweest met de Duitse collega's. Het resultaat zou mo- gelijk een nieuwe projectgroep kunnen zijn die zieh bezighoudt met kaarten op Internet. De heer Ormeling vroeg of, in het kader van deze nieuwe pro jectgroep, zij zieh ook gaan bezig hou- den met kaartgebruik op Internet. Dir werd bevestigend beantwoord. De heer Van den Worm vertelde dat de werkgroep Kartografie en Vormgeving voornamelijk achter de schermen bezig is geweest, met name met de voorbe- reiding van de stand op het congres in Maastricht. Tevens is de werkgroep erg druk bezig met een project onder de titel Contemporary Design in European Cartography. Het omvat een kaarten- verzameling die uiteindelijk (eind 2000 of 2001) in boekvorm en op Internet gepubliceerd zal worden. Middels het leggen van contacten met vergelijkbare werkgroepen in Europa zal de verzameling tot stand komen en zal dit naslagwerk de trends weergeven van vervaardigde kaarten in Europa. De werkgroep is verder bezig met het voorbereiden van een studiedag die eind 1999 plaats zal vinden. Naar aanleiding van de stand op dit congres zijn voorlopige afspraken ge- maakt om een soortgelijke werkgroep op te richten in Duitsland. Duidelijk is in ieder geval dat de vormgeving binnen de kartografie een belangrijke plaats inneemt. Voor het Kartografisch Tijdschrift werd mevrouw Altena het woord gegeven. Zij meldde dat de moeizame aanleve- ring van de kopij bij elke aflevering toch een grote zorg is bij de redactie. Qua kosten komt het Kartografisch Tijdschrift er nog niet goed van af. De hoeveelheid advertenties laat nog te wensen over. Hier wordt later nog op teruggekomen in punt 9a van de agen- da. Voor aanlevering van kopij werden door enkelen ideeen geopperd, zoals het persoonlijk benaderen van mensen om kopij te leveren. De heer Ormeling meldde dat er van enkele oudere leden van de nvk het verzoek is gekomen om ook artikelen in het kt te plaatsen die niet alleen gis betreffen, daar zij hiermee niet genoeg affiniteit hebben. De heer Köbben vroeg of het mogelijk is om eventueel buitenlandse artikelen op te nemen in het KT. De voorzitter gaf aan dat de Nederlandse kartografie toch in Staat zou moeten zijn om het KT te vullen. Dit schijnt toch problemen op te leve ren. Afgesproken werd om in de kö rnende bestuursraadvergadering hier verder op in te gaan. Aangaande de Congres/tentoonstellings- commissie gaf voorzitter Kraak aan dat de heren Dijkstra en Laiesse stoppen met de activiteiten voor de nvk. Beide heren zijn niet op de alv aanwezig maar gememoreerd werd toch dat Douwe Dijkstra zieh reeds 20 jaar ac- tief in heeft gezet voor de vereniging. Tijdens de sluiting van dit congres zal de congrescommissie uitgebreid be dankt worden voor haar inzet in de af gelopen jaren. De overige werkgroepen, Kaartbeheer 28

Kartografisch Tijdschrift | 1999 | | pagina 30