en Kartografische Productietechnieken, hadden geen jaarverslag ingediend. Daar zij ook niet vertegenwoordigd waren kon geen verdere toelichting ge- vraagd worden. Voor wat betreft de vertegenwoordi- gingen in iCA-commissies en -werk- groepen werd als eerste de Standing Commission on Education and Training, vertegenwoordigd door de heer Orme- ling, het woord gegeven. De heer Or- meling meldde dat enige toelichting op het verslag overbodig was. Activi- teiten die dit jaar plaatsvinden zijn on- der andere een bijeenkomst in Athene ten tijde van het congres over Geschie- denis van de Kartografie aldaar. Voorzitter Kraak merkte nog op dat F.J. Ormeling stopt met het voorzitter- schap van deze iCA-commissie. Voor de Standing Commission on Map Production meldde voorzitter Kraak dat de voorzitter van deze commissie, de heer Van der Steen, zieh herkiesbaar heeft gesteld als voorzitter van de com missie voor de volgende vier jaar. De heer Kraak van de Commission on Visualisation gaf aan dat de commissie erg actief is geweest. Er zijn verschil- lende bijeenkomsten geweest, o.a. in Polen, wat resulteert in een speciaal nummer van het International Journal of GIS met als thema 'Visualisatie', wel ke uitkomt net voor de körnende ica- conferentie in Canada. Tevens wordr nog een speciaal nummer uitgebracht van Cartography and GIS, eigenlijk het Amerikaanse kt. De Standing Commission on the Histo- ry of Cartography, werd vertegenwoor digd door de heer Schilder. Er is geen jaarverslag gemaakt daar de activiteiten afgelopen jaar niet noemenswaardig waren. Voor de Commission on Standards for the Transfer of Spatial Data, nam de heer Smits het woord en meldde dat er in vergelijking tot vorig jaar, diverse activiteiten nu bezig zijn die tijdens het iCA-congres in Ottawa/Canada verder uitgewerkt gaan worden. Het betreft hier een tweede uitgave van een boek over 'Spatial Data Het jaarverslag van de Commission on Map Use werd toegelicht door de heer Van Elzakker. Hij meldde dat er in 1998 geen activiteiten zijn geweest. Wel zijn er plannen om te komen tot een Internet Map Use commissie. Het leuke van deze commissie is dat deze het model overneemt van de Neder- landse werkgroep Kaartgebruik, dat wil zeggen dat ze gebruik gaan maken van projectgroepen. De bedoeling is dat meerdere projectgroepen over de wereld gevormd worden, die hun re- sultaten uitwisselen. Van de Commission on Marine Carto graphy is de heer Damoiseaux corres- ponding member. De heer Damoi seaux zei dat er afgelopen jaar weinig gecorrespondeerd is en ook weinig ac tiviteiten ontplooid zijn door de com missie. Dit jaar zal in ieder geval een Seminar gehouden worden in het Franse Brest over 'Coastal Zone map- ping'. Over de Commission on National and Regional Atlasses gaf de heer Ormeling een toelichting. Vorig jaar is een Semi nar geweest in IJsland over elektroni sche atlassen. Momenteel is de com missie bezig de proeeedings hiervan uit te brengen. De heer Brown, vertegenwoordiger van de Working Group on Map Genera- lization, gaf aan dat er afgelopen jaar geen bijeenkomsten waren. De werk groep is momenteel een Workshop aan het voorbereiden voor het ICA-congres in Ottawa. Tot slot kreeg de heer Köbben het woord van de Working Group on Car tography and Children. Hij deelde mee dat deze werkgroep nog niet uit de kinderschoenen is. In Ottawa is wel een bijeenkomst gepland. Wellicht re sulteert dit in enige activiteiten. Daar er verder geen vragen of opmer- kingen waren werd overgegaan naar het volgende agendapunt. PR-beleid nvk De heer Venemans, die als bestuurslid voor PR-zaken vorig jaar is aangesteld, gaf het PR-beleid van afgelopen jaar weer. De teruglopende advertentie-in- komsten van het kt waren voorname- lijk aanleiding om eens goed met het PR-beleid bezig te zijn. Om van bedrij- ven geld te kunnen krijgen zijn afgelo pen tijd vanuit minimaal drie onder- delen van de nvk verschillende bedrij- ven benaderd, te weten de congres- commissie, het KT en degenen die zieh met het National Report bezighouden. Voor de bedrijven is het hoogstwaar- schijnlijk prettiger om door een per- soon benaderd te worden en voor de vereniging levert dit dan betere resulta- ten op. Getracht is om enkele grote Sponsors te zoeken. esri Nederland is vooralsnog bereid gevonden om in ver schillende media van de nvk te adver- teren. Definitieve afspraken moeten hieromtrent nog gemaakt worden. Op een vraag of het duidelijk is naar de Sponsors wat de nvk te bieden heeft, antwoordde de heer Venemans dat het aanbieden van een compleet breed pakket voor mogelijke Spon soring door een persoon, juist duide- lijkheid zal scheppen naar de bedrijven toe. De heer Venemans Steide Maartje Mikx voor, die voor het PR-team is aangetrokken. Als afstudeerproject heeft zij op zieh genomen een onder- zoek te doen naar de interne en exter ne communicatie van de vereniging, om zodoende een beter beeld te kun nen krijgen wat de PR-mogelijkheden zijn. Bijna iedereen zal ten tijde van het congres reeds door Maartje bena derd zijn voor wat betreft de door haar opgestelde enquete. Maartje gaf aan dat deze enquete een intern onderzoek is onder de NVK-leden. Hierna zal een extern onderzoek gedaan worden, waarbij haar gedachten uitgaan naar een aantal gesprekken met mensen (niet-NVK-leden) en/of bedrijven om te onderzoeken hoe deze aankijken tegen de nvk. Daarna zal zij een basiscom- municatiebeleid voor de nvk schrij- ven, welke besproken zal worden met de verschillende werkgroepen van de nvk, niet-leden en het bestuur. Naar aanleiding hiervan zal een definitief communicatiebeleid geschreven wor den. De heer Venemans gaf aan dat het on derzoek moet leiden tot een eenduidig beeld van de nvk, waardoor naar bui- ten toe ook duidelijker gecommuni- ceerd kan worden. Voor wat betreft de Website (adres: http://nvkserver.geog.uu.nlmeldde de heer Venemans dat, zoals eerder in de vergadering al aan bod is geweest, deze een nieuw jasje heeft gekregen. De be doeling is dat er veel gebruik van ge maakt wordt. Met de werkgroepen zijn inmiddels afspraken over het goed up to date houden van de site. De heer Köbben meldde dat de werk groep Nieuwe Visualisatie Technologie kijkt of het zinnig is om voor andere werkgroepleden een soort cursusje te geven over het bijhouden van de Web site, zodat meerdere mensen uit de werkgroepen de nieuwtjes bij kunnen houden. Het uiteindelijke beheer van de site ligt nog bij de heer Koop. Daar hij niet meer bij de Universiteit Utrecht werkzaam is kan hij niet direct meer inspringen als er zieh calamiteiten voordoen, maar voorlopig wil hij zeker nog het beheer op zieh blijven nemen.

Kartografisch Tijdschrift | 1999 | | pagina 31