KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT I999-XXV-3 De bestuurshamer wordt overgedragen aan de nieuwe NVK-voorzitter Maurice Damoiseaux. Bestuursmutaties en vertegen- woordigers bestuursraad Voorzitter Kraak begon dit punt met een voorstel voor aanpassing van het Huishoudelijk Reglement. In het bestuur is reeds besproken om eventueel een wijziging in het Huis houdelijk Reglement toe te passen, waarbij een voorzitter na zijn of haar aftreden nog twee jaar als oud-voorzit- ter in het bestuur deelneemt zodat het bestuur beter gebruik kan maken van de opgedane ervaringen. De voorzitter vroeg de vergadering of zij zieh kan vinden in het bij de agen- da beschreven voorstel. Na enige verwarring rond het aantal funeties binnen het bestuur werd dui- delijk dat het bestuur, na een eventuele instemming van de vergadering, zal bestaan uit een voorzitter, vice-voorzit- ter, secretaris, penningmeester, en en- kele leden, waarvan een lid oud-voor- zitter kan zijn. Deze oud-voorzitter kan slechts eenmaal voor een periode van twee jaar in het bestuur plaatsne- men. Opgemerkt werd dat hiermee de door- stroming van bestuursleden belem- merd wordt. De heer Damoiseaux gaf aan dat het bestuur 00k hieraan heeft gedacht. Het voorstel is om per volgend jaar het bestuur uit te breiden met een 'stu- dent-lid', daar er de laatste tijd een enorme groei in het aantal studentle- den heeft plaatsgevonden. Het aantal studentleden is momenteel ongeveer 1/6 deel van het totale ledenbestand van de nvk. Komend jaar zal een geschikte stu- dent-kandidaat gezocht worden om per volgende ledenvergadering voorge- steld te kunnen worden als student-be- stuurslid. De leden van de vergadering onder- steunden algemeen dit idee. De wijziging van het Huishoudelijk Reglement aangaande het herkiesbaar stellen van de voorzitter als oud-voor zitter werd in stemming gebracht waarbij de wijziging als volgt zal zijn: Artikel 8Na een zittingsperiode als voorzitter kan hij/zij zieh nog eenmaal aansluitend voor een periode van twee jaar als oud-voorzitter herkiesbaar stel len Bij stemming bleken: 11 leden stem men voor, 4 leden stemmen tegen en 4 leden stemmen blanco. Enkele leden waren reeds uit de verga dering vertrokken. Zoals bij de agenda van de alv ver meld, is voorzitter Kraak aftredend be- stuurslid. Hij heeft zieh herkiesbaar gesteld en het bestuur draagt de heer M.J. Kraak voor om als oud-voorzitter voor een periode van twee jaar in het bestuur plaats te nemen. De leden van de vergadering stemden unaniem hiermee in. Vice-voorzitter Damoiseaux werd hier- bij tot voorzitter benoemd. De heer Kraak overhandigde in een körte speech de voorzittershamer aan de heer Damoiseaux, die de oud-voorzit ter bedankte voor het in hem gestelde vertrouwen. Voor wat betreft de vertegenwoordi- gers van de bestuursraad meldde de heer Damoiseaux dat hij is afgetreden als voorzitter van de werkgroep Nieu we Visualisatie Technologie. De werk groep heeft unaniem de heer Köbben als nieuwe voorzitter gekozen. Hij zal nu 00k de nieuwe vertegenwoordiger zijn van de werkgroep in de bestuurs raad. Verenigingsprijzen 1998 Voor de tiende keer werden door de Jury Verenigingsprijzen de NVK-prijzen toegekend. Voor 1998 bestond de jury uit de heren Benjaminse, Schilder, Snabilie en Van den Worm. De heer Van den Worm maakte het oordeel van de jury bekend en verrichtte te- vens de prijsuitreiking. In zijn toelichting gaf hij aan dat de jury teleurgesteld was met het geringe aantal inzendingen. Toch werd daar- mee de keuze niet eenvoudiger daar de kwaliteit van het ingezondene enorm hoog lag waardoor de nodige discussies vooraf gingen aan de uiteindelijke toe- kenning van de prijzen. De Technische Kartografie prijs 1998 werd toegekend aan Peter de Vries, freelance kartograaf en illustrator. De Algemene Kartografieprijs 1998 werd toegekend aan Ton Perquin en Douwe Schenk, werkzaam bij de Rijksplanologische Dienst. De Verenigingsprijs 1998 werd toege kend aan Ännemieke Altena voor haar redactiewerk voor het KT. De prijzen en oorkondes werden ver- volgens onder luid applaus door de winnaars of een plaatsvervanger dank- baar in ontvangst genomen. De door de jury gegeven motivatie voor de toekenning van de prijzen wordt eiders in de uitgebreide juryrap- porten in dit KT-nummer weergegeven. Met dank aan de jury ging voorzitter Damoiseaux verder met het volgende agendapunt. Mededelingen voorzitter Voorzitter Damoiseaux meldde dat het bestuur een bijeenkomst voor Studen ten wil voorbereiden in Utrecht om meer contact op te bouwen met de Studenten, zeker gezien het plan om een student-bestuurslid aan te trekken. Het plan is om de kartografieprijzen die er momenteel zijn een nieuwe rich- ting te geven. Onder andere door een kartografieprijs speciaal te bestemmen voor afstudeerprojecten van Studenten. De oud-voorzitter heeft hiervoor Wol- ters-Noordhoff als Sponsor bereid ge- vonden. De prijs zal de naam Bosat- lasprijs' krijgen. Hoe een en ander pre- cies zal worden vormgegeven is nog niet bekend. Körnende tijd zal hier 30

Kartografisch Tijdschrift | 1999 | | pagina 32