KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT 1999-XXV-3 acht nemend dat Peter de Vries ont- werpt en produceert staaft de jury in deze bewering. Het is knap dat ondanks alle gralische verfijndheden en zijn hoge productie, de kaarten bovenal functioneel en dui- delijk blijven. Peter de Vries wordt door de jury ge- zien als exponent van een nieuwe stro- ming kartografen die met behulp van de nieuwste kartografische en grafische digitale technieken, kartografische ken- nis en vakliefde tot een bijna perfecte combinatie in hun kaarten komen (of trachten te komen) van functionaliteit en esthetiek. Gepubliceerd in een aantal magazines met zeer hoge oplages spre- ken zijn kaarten 00k het algemene pu- bliek aan en bewijst hij daarmee de Ne- derlandse kartografie een grote dienst. Het doet de jury veel genoegen deze 'vakman' te belonen voor zijn werk met de Technische Kartografie Prijs 1998. Als bijlage bij dit nummer van het kt treft u twee kaarten aan van Peter de Vries (met dank aan Viaplan te Hou- ten). De NVK-Verenigingsprijs 1998 De jury NVK-prijzen heeft besloten de NVK-Verenigingsprijs 1998 toe te ken nen aan drs. Annemieke Altena, secre- taris van de redactie van het Kartogra- fisch Tijdschrift. De jury heeft besloten tot deze toeken- ning op basis van de volgende argu- menten: Het Kartografisch Tijdschrift kan ge- zien worden als een zichtbare 'rode draad' die door het verenigingsleven heenloopt. Het kan beschouwd wor den als het belangrijkste algemene me dium waarmee de Nederlandse karto grafen hun vakkennis en ervaringen uitwisselen. Nieuwe vakontwikkelingen en trends, zowel op het uitvoerend als op het theoretisch vlak vinden via het Karto grafisch Tijdschrift hun weg naar de Nederlandse kartograaf. Gekenschetst door een rüstige lay-out, voorzien van duidelijke illustraties en niet te vergeten vele losse bijlagen, met artikelen die prettig leesbaar zijn zon- der inhoudelijk in vlakheid te vervallen is het KT een magazine waar men de tijd voor neemt om het door te lezen. Het is duidelijk dat de verschijning van het tijdschrift afhankelijk is van een aantal factoren waarbij de redactie een voorname rol speelt. Elk lid van het team heeft zijn eigen taak en het is duidelijk dat de redactieleden van het kt gezamenlijk deze taak op (meer dan?) adequate wijze vervullen. In de loop der jaren is de samenstel- ling van de redactie meerdere malen gewijzigd. Slechts enkelen hadden het voorrecht en de energie om enige de- cennia in dit selecte gezelschap te ver- toeven. Zonder de werkzaamheden van andere redactieleden teniet te doen, wil de jury met name het werk van Annemieke Altena eren met de Verenigingsprijs. Vanaf 1981 maakt zij deel uit van de redactie, en al sinds 1983 is zij belast met het secretariaat en de eindredactie van het kt!! AI meer dan 15 jaar herinnert zij de an dere leden van de redactie, de opmaker Uitreiking van de NVK-Verenigingsprijs aan Annemieke Altena. van het tijdschrift, de drukker en al die anderen die meewerken aan het KT aan hun deadlines, en is zij er (mede) ver- antwoordelijk voor dat artikelen lees baar en inhoudelijk voldoen aan pro- fessionele normen. Zij deed dit op een rüstige, zelfstandi- ge en beheerste wijze zonder tot con- flictsituaties te komen, 00k als de deadline van de nieuwe uitgave al was overschreden. Het kan rüstig worden gesteld dat het KT niet het kt van vandaag de dag zou zijn geworden zonder Annemieke Al tena, en gezien de bindende rol van het KT, de nvk wellicht niet die vereni- ging zou zijn geweest die zij nu is! De Verenigingsprijs wordt verleend aan hen die zieh voor de vereniging op bij- zondere wijze hebben verdienstelijk ge- maakt. De jury is ervan overtuigd dat dit volledig van toepassing is op het werk dat Annemieke Altena verricht heeft. Het doet de jury daarom 00k een groot genoegen de Verenigingsprijs 1998 aan haar te overhandigen. Jury NVK-prijzen J. van den Worm voorzitter), P. Benjaminse, J. Schilder jaarverslagen NVK 1998 De Nederlandse Vereniging voor Kartografie in 1998 Evenals vorig jaar stond 00k 1998 in het teken van de voorbereidingen voor het NVK/DGfK-congres in 1999 te Maastricht. Deze voorbereidingen na- men concrete vormen aan zoals te zien was aan het programma-/inschrijvings- boekje bij het laatste KT van 1998. Afgelopen jaar organiseerden 00k een paar werkgroepen succesvolle studieda- gen. Tevens is een Start gemaakt met het uitwerken van de ideeen t.b.v. de Pu blic relations activiteiten. Algemene Ledenvergadering 1998 De ledenvergadering vond plaats in Lelystad, alwaar de Provincie Flevo- land onze gastheer was. Aftredende bestuursleden waren dhr. J.H.R. van der Schuit (secretaris) en dhr. P.W. Geudeke. De secretarisvaca- ture werd opgevuld door mw. A.L. Dijkstra-Ploos van Amstel. De tweede vacature werd opgevuld door dhr. N.J.Bakker. Het bestuur werd daar- naast uitgebreid met dhr. B.A. Vene- mans, met als belangrijkste taak het verzorgen van de pr voor de nvk. Voor de negende keer werden tijdens de ledenvergadering de NVK-prijzen 32

Kartografisch Tijdschrift | 1999 | | pagina 34