r n KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT I999-XXV-3 projectgroep Fietskaarten tot de vol- gende publicaties geleid: Bosma, H.M. M. Faber (1998), Fietskaartproductie op basis van TOP50vector. Kartogmfisch Tijdschrift 1998.XXIV.1, pp. 14-19 (met kaartbij- lage). Elzakker, C.P.J.M. van A.W. Si mon van Leeuwen (1997), An inves- tigation into the use of cycling maps by touring cyclists. In: L. Ottoson (ed.), Proceedings, Volume 2, ofthe i8th International Cartographic Con ference ICC97, Stockholm25-27 June I997> PP- 673-680. Gävle: Swedish Cartographic Society. Gelders Bureau voor Toerisme (J997)> Fietskaart Veluwe, Ede en Om- streken 177.000. Kartografie: nvk Projectgroep Fietskaarten. Simon van Leeuwen, A.W. C.P.J.M. van Elzakker (met bijdra- gen van M. Bosma, L. Camps, J. Eberhardt, E. Massop, A. Ras, R. van der Schans A. Snelderwaard) (1996), Een onderzoek naar het ge- bruik van fietskaarten door toerfiet- sers. In: P.G.M. Mekenkamp M.F.W. Röttjers (red.), Kartografie en communicatie: Glamour ofejficiency. nvk publikatiereeks nummer 19, pp. 85-115. Amersfoort: nvk. Simon van Leeuwen, A.W. (1998), Een nieuw fietskaart-prototype. Het gebruik van de Veluwe-kaart onder de loep genomen. Kartografisch Tijd schrift 1998.XXIV.1, pp. 20-25. Simon van Leeuwen, A.W. C.P.J.M. van Elzakker (1998), Inves- tigations into the use of Dutch cy cling maps. In: D. Fairbairn (red.), Proceedings3$th Annual Symposium oft the British Cartographic Society University ofKeele, 10-17 September 1998., pp. 42-51. London: bcs. Snelderwaard, A. (1997), Fietskaarten op de rooster. Recreatief Fietsen 1/97, pp. 13-14. Warmink, M. (1997), Queeste: de ideale fietskaart. Vogelvrije Fietser, Fietsersbond enfb, jaargang 23, nr. 2, p. 11. De uitkomsten van de onderzoeken van de projectgroep Fietskaarten zijn 00k meegenomen bij de vernieuwing van de stijl van de Kaart voor vakantie en vrije tijd op schaal 1:50.000, die te- genwoordig gezamenlijk wordt uitge- geven door anwb Media en Suurland Falkplan. Het eindverslag van de projectgroep Fietskaarten wordt in Maastricht ge- presenteerd op een bijeenkomst van de werkgroep Kaartgebruik met de Ar beitskreis Kartennutzung van onze Duitse zustervereniging DGfK. In 1998 werd gezocht naar mogelijkheden tot eerdere grensoverschrijdende samen- werking met deze Arbeitskreis, doch de communicatie verliep slechts moei- zaam en het enthousiasme bij de Duit- sers leek niet over te houden. Mis- schien dat de bijeenkomst in Maas tricht kan leiden tot de instelling van een nieuwe Duits-Nederlandse pro jectgroep. Die zou zieh bijvoorbeeld kunnen gaan richten op het onder- werp 'kaartgebruik en multimedia'. Onder leiding van een ander lid van de werkgroep Kaartgebruik, Rene van der Schans, wordt 00k nog steeds ge dacht aan de instelling van een nieuwe projectgroep die zieh zal gaan richten op het gebruik van 'kaarten in de ruimtelijke planning'. Ook is onder- zocht of de voortgang bij het maken van een handleiding voor het gebruik van oude kaarten (een activiteit van de werkgroep voor de Geschiedenis van de Kartografie) wellicht kan worden gestimuleerd door de instelling van een projectgroep in samenwerking met de werkgroep Kaartgebruik. Beide werkgroepen waren zeer zeker tot sa menwerking bereid, maar ook bij dit onderwerp bleek het vooralsnog niet mogelijk om een voldoende aantal en- thousiaste deelnemers, die de benodig- de tijd kunnen en willen vrijmaken, bij elkaar te krijgen. Een ander, reeds langer bestaand idee voor een onderwerp van een nieuwe projectgroep is tenslotte het gebruik van kaarten op het Internet. Als zo'n projectgroep er komt, kan het niet an ders dan dat de homepage van de werkgroep Kaartgebruik \http://nvkser- ver.geog. uu. nl/Werkgroepen/Kaartge- bruiklKaartgebruik.htmlde körnende tijd nog meer van gezicht zal gaan ver anderen. Als u zieh voelt aangetrokken tot een van deze onderwerpen, meldt u zieh dan aan bij ondergetekende! C.P.J.M. van Elzakker jaarverslagen ICA 1998 ICA Standing Commission on Map Production in 1998 Het werk van de iCA-commissies wordt gekenmerkt door het uitvoeren van een aantal geplande items zoals vastgelegd in vierjaarlijks zogenaamde 'Terms of Reference'. Voor de Standing Commission on Map Production (cmp) is onder andere het volgende vastgelegd: het organiseren van seminars/work- shops in diverse delen van de wereld; de verslaggeving van de georganiseer- de Workshops en seminars; het opzetten van boekwerken of de len hiervan over voor de commissie relevante onderwerpen; het op de hoogte blijven van de nieuwste ontwikkelingen. Het jaar 1998 werd gekenmerkt door activiteiten die voornamelijk achter de schermen zijn uitgevoerd. Er werden geen grote publieke activiteiten gehou- den en de commissie kwam niet naar buiten met spectaculair nieuws of aan- kondigingen van gebeurtenissen. De commissie was vooral bezig met de bewerkingen van eerdere activiteiten, het zoeken naar informatie en de voor- bereiding van verdere op de toekomst gerichte gebeurtenissen. Dat er geen enkele buitenlandse ge- beurtenis plaatsvond heeft te maken met een aantal omstandigheden. Een »ÖLTEN 12 OKKENBROEK 4 35

Kartografisch Tijdschrift | 1999 | | pagina 37