UIT DE TIJDSCHRIFTEN Mapline KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT Na de eerdere aankondiging in het eerste nummer van dit jaar, nu dan de eerste Uit de tijdschriften in de nieuwe opzet. De afgelopen jaren is het aantal tijdschriften waarin karto- grafische artikelen staan, of artikelen met kartografische on- derdelen, sterk toegenomen. Momenteel wordt in de on- derstaande tijdschriften (zie kader) regelmatig gezocht naar dergelijke artikelen. Een artikel wordt opgenomen als het onderwerp voor kt- Historische kartografie Astrolabes and maps. Mapline (1998) 84/85, pp. 1-. Aerni, Klaus, Die Gemmi - Von der Verbindung zum Weg. Cartographica Helvetica (1999) 19, pp. 3-15. Aujac, Germaine, Les manuscrits de la Geographie de Ptolemee au xve siecle. Bulletin du Comite Frangais de Cartographie (1999) 159, pp. 26-34. Burns, Bonnie, The rocks of Chickamauga: Mapping a link to the past. GPS World 10 (1999) 3, pp. 32-43. Camino, Mercedes, (Un)folding the map of early modern Ireland: Spenser, Moryson, Bartlett and Ortelius. Carto graphica 34 (1997) 4, pp. 1-18. Fischer, Hanspeter, Vermessungen und Kartierungen in Tirol und Vorderösterreich, 1760 bis 1793. Cartographica Helvetica (1999) 19, pp. 27-36. lezers interessant is, dus de kartografische component moet aanzienlijk zijn. Daarom zult u bijvoorbeeld geen artikelen aantreffen met een algemene beschrijving van een Gis-appli- catie voor wegenbouw, maar wel over hoe de gbkn is ge- bruikt in diezelfde applicatie. Mede daarom voldeed de oude indeling al enige tijd niet meer en is deze vervangen door zeven nieuwe rubrieken die een meer evenwichtige en hopelijk goed bij de praktijk aansluitende indeling van de artikelen mogelijk maken. Hofmann, Catherine, L'enluminure des cartes et des atlas imprimes, xvie-xvine siecle. Bulletin du Comite Frangais de Cartographie (1999) 159, pp. 35-47. Klinghammer, Istvan Gabor Gercsak, Der ungarische Geograph Pal Teleki als Mitglied der Mossul Kommis sion. Cartographica Helvetica (1999) 19, pp. 17-25. Koger, Grover, The great Sahara Sea. Watery dreams in the heart of Africa. Mercator's World 4 (1999) 2, pp. 18-23. Kullen, Siegfried, Der Schweizer Pater Gabriel Bucelin (1599-1681) als Kartenzeichner. Cartographica Helvetica (1999) 19, pp. 27-36. Ludmer-Gliebe, Susan, Golden rhumb lines of connec- tion - A closer look at the Catalan Atlas. Mercator's World 4 (i999) 2, pp. 52-57- Murray, Jeffrey, A model city - Quebecs petite fortifica- tion plan. Mercator's World 4 (1999) 2, pp. 52-57. acsm Bulletin Die Erde The Map Collector Allgemeine Vermessungs l Espace Geografique Nachrichten Geocarto International Mappemonde Annales de Geographie Geodesia Mapping Awareness Annais of the Association of GEoEurope Mapping Sciences and Remote American Geographers geo World Sensing Asian-Pacific Remote Sensing and Geografie-Educatief Mercator's World gis Journal Geographica Helvetica Nachrichten Karten und The Australian Surveyor Geographical Analysis Vermessungswesen Australian Geographical Studies The Geographical Review Osterreichische Zeitschrift für Boliettino della Societä Geografica Geographie Information Sciences Vermessung Geoinformation Italiana Geography Pattern Recognition Bulletin d'Information de I'ign Geo Info Systems Photogrammetrie Engineering Bulletin du Comite Frangais de Geo-Informations-Systeme Remote Sensing Cartographie Geolnformatica Photogrammetry Remote Sensing Bulletin Societe Frangaise de Geolnformatics Praxis Geographie Photogrammetrie et Teledetection Geomatica Remote Sensing Nieuwsbrief Caert-Thresoor GiM Geomatics Info Magazine Remote Sensing of Environment The Canadian Geographer Geometre Revue de f Association Franchise de Cartographie Perspectives Gis India Topographie Cartographica gis User Revue Internationale de Geomatique Cartographica Helvetica gps World soc Bulletin The Cartographie Journal Historisch Geografisch Tijdschrift Surveying and Land Information Cartography and Geographie International Journal of Applied Systems Information Systems Earth Observation and Survey Review Cartography - Journal of the Geoinformation URISA Mapping Sciences Institute, International Journal of Vermessung, Photogrammetrie, Australia Geographical Information Science Kulturtechnik Computers Geoscience International Journal of Remote Vermessungstechnik Computers, Environment and Urban Sensing Vermessungswesen und Systems isprs Journal of Photogrammetry Raumordnung Environmental Monitoring and and Remote Sensing vi Matrix Assessment Journal of Surveying Engineering Zeitschrift für Angewandte Geologie Environmental Science Journal of the Indian Society of Zeitschrift für Photogrammetrie und Technology Remote Sensing Fernerkundigung EOM Kartographische Nachrichten Zeitschrift für Vermessungswesen 43

Kartografisch Tijdschrift | 1999 | | pagina 45