WS IT KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT Het ngi heeft een systeem ontwikkeld waarbij het geactu- aliseerde bestand wordt vergeleken met het (verouderde) bestand van de gebruiker [Beyen, 1998]Dit proces is geba- seerd op het vergelijken van de geometrie en de daaraan ge- koppelde tabellen. Het gebruik van unieke object-identifi- caties of het opslaan van verouderde bestandsversies is bij deze methode niet noodzakelijk. Het ngi trekt met deze methode het beheer van de geo-informatie van de gebrui- kers gedeeltelijk naar zieh toe. Conclusie Digitale bijhouding creeert voor de nationale kartograßsche instituten een grotere flexibiliteit om klantgericht te werken dan in het analoge tijdperk mogelijk was. Deze flexibiliteit is noodzakelijk om aan de toenemende vraag naar actuele topografische gegevens te kunnen voldoen. Binnen Europa bestaat een grote diversiteit aan bijhou- dingsregimes van de nationale topografische produeten. Wel zijn trends zichtbaar om data van derden te gebruiken en moderne technieken toe te passen voor een efficiente op- sporing, vastlegging en levering van topografische wijzigin- gen. 1999-XXV-4 Figuur 6. Uitsnede TOPiovector. Topografische Dienst Nederland Figuur 8. Uitsnede TOPio-v. Nationaal Geo- grafisch Instituut Belgie Literatuur Asperen, P. van (1998), TOPiovector Nederland landsdek- kend digitaal. Kartografisch Tijdschrifit xxiv nr. 2, pp. 12-17. Beyen, J. J. Henrion (1998), Updating topographic databases with Arc/Info; client-fitted creation of change- only Information. ISPRS Commission iv, Stuttgart. Tönnessen, K. (1998), Strategy for topographic Informa tion management in Germany. Workshop Proceedings, CERCO Working Group ix, Revision of digital topographic databasesEmmen, mei 1998. Summary P. van Asperen - Revision of digital topographic databases: European experiences Keywords: produetion of geographical Information, topo graphic cartography, survey This article gives an overview of the Status of national topo graphic mapping across Europe and the developments concer- ning the revision of digital vector databases. Based on the re- sults of a questionnaire, data sources, revision cycle and methods for data delivery are discussed. It can be concluded that a large variety of revision Systems exists. This is illustrated through examples of database revision in the Netherlands, Ger many and Belgium. Resume P van Asperen - Revision des bases de donnees digitalisees Mots-cles: produetion de l'information geographique, car- tographie topographique, etude L'article passe en revue l'etat d'avancement de la cartographie topographique en Europe et les nouveaux developpements en matiere de revisions des donnees de base digitalisees (vecteurs). Ii s'agit des resultats issus d'un questionnaire concernant les sources de donnees, les periodes de revision et les methodes de collecte des donnees. La conclusion de l'auteur: iL existe une grande variete de systemes de revision: des exemples en sont donnees pour les Pays-Bas, PAllemagne et la Belgique. Figuur 7. Uitsnede A TKIS DLM25/1. Landesvermessungsamt Nordrhein- Westfalen Ii Ii b 22

Kartografisch Tijdschrift | 1999 | | pagina 28