R. T. de Wijs 44 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT I999-XXV-4 voorzien van goede, kartografisch verantwoorde (elektronische) visu- alisaties. 10. De bekendmaking van de uitslag, vergezeld van een motivatie van de Jury Bosatlasprijs, volgt tijdens de Algemene Ledenvergadering van de nvk later in het voorjaar. 11. Inzenders machtigen de lury Bosat lasprijs en de nvk bij vermelding in het Kartograßsch Tijdschrift een sa- menvatting en ter illustratie afbeel- dingen uit de scriptie over te nemen. 12. De Jury Bosatlasprijs benadert jaar- lijks de onderwijsinstellingen welke niet in de jury zelf vertegenwoor- digd zijn en waar naar hun weten scripties, als hier beschreven, van- daan kunnen komen. Dat geldt voor zover thans bekend, de vol- gende instellingen: Universiteit Utrecht Technische Universiteit Delft Wageningen Universiteit Katholieke Universiteit Leuven ITC Enschede Hogeschool van Utrecht Geon Groningen Larenstein Velp netwerk Opening Centrum voor Geo-informatie Wageningen Op 16 September 1999 werd het 'Wa geningen ur Centrum voor Geo-infor matie' (cgi) geopend in het nieuwe ge- bouw van het DLO-Staring Centrum aan de Droevendaalsesteeg in Wage ningen. Het cgi is een uniek samenwerkings- verband tussen de Landbouwuniversi- teit Wageningen en het DLO-Staring Centrum op het gebied van gis en re- mote sensing. Dit centrum gaat zieh bezig houden met wetenschappelijk onderwijs, on- derzoek op het gebied van de geo-in- formatiekunde en de informatievoor- ziening van de groene ruimte op natio naal en internationaal niveau. Inauguratie-felicitaties van rector-magni- ficus prof. Karssen aan de hoogleraren prof. dr. S.M. de Jong rechtsj en prof.dr. ir. A.K. Bregt (links). (foto: Peter StadDLO-Staring Centrum) Op deze openingsdag verwachtte men zo'n 400 belangstellenden en de hoor- zaal was bij het welkomstwoord van de algemeen manager van het cgi, ir. G.A. Nieuwenhuis, dan 00k overvol. Het centrale thema van deze dag was: Geo-informatie in de 2ie eeuw: luxe of Naast het volgen van een drietal lezin- gen kon men 00k een deel van het im posante nieuwe gebouw verkennen en 'en route' zeer veel demonstraties bij- wonden met betrekking tot Gis-toe- passingen zoals ruimtelijke ecologische landschapsmodellen, visualisaties van geo-informatie en monitoring van ruimtelijke processen in het landschap. Hier werd 00k informatie verstrekt over de onderwijsmodulen, lopende onderzoeksprojecten en kartografische toepassingen in binnen- en buitenland. Zo 'n 400 belangstellenden waren aanwezig bij de opening van het CGI. (foto: Peter Stad, DLO-Staring Centrum) De feitelijke opening vond om 14.30 uur plaats door prof.dr. C.M. Karssen, rector-magnificus van de universiteit. De dag werd afgesloten in de aula van de Landbouwuniversiteit met de inau- gurele redes van prof.dr. S.M. de Jong en prof.dr.ir. A.K. Bregt. Dit centrum lijkt een zeer krachtige eenheid te kunnen worden waarin de bundeling van praktijk en funda- menteel gericht onderzoek samen met onderwijs op het gebied van de geo-in formatie internationaal in hoog aan- zien kan komen te staan. Uitgebreide informatie kunt u verkrij- gen via telefoon 0317-474200 of op Internet: www.gis. wageningen-ur. nl/cgi, informatie over Geodesk, het bureau voor metainformatie: 0317-474747 of www. gis. wageningen-ur. nllcgilgeodesk, informatie over onderwijs: 0317- 483618/483433 of www.wau.nl/. GO organiseert cursus Tekeningen en prenten Op 11 januari 2000 start bij de Stich- ting Gemeenschappelijke Opleiding (go) in Den Haag de cursus Tekenin gen en prenten. Het doel van de cur sus is dat de deelnemers kennis ver- werven van en inzicht krijgen in de wijze van vervaardiging, de voorstellin- gen en het gebruik van tekeningen en prenten in de loop van de tijd. De cursus is bestemd voor beheerders van visuele documenten, werkzaam in bijvoorbeeld archieven, musea, biblio- theken, topografisch-historische atlas sen, kaartenverzamelingen en dergelijke. De cursus beslaat 15 contacturen, ver- deeld over 3 lesdagen (1 lesdag per week). De lessen worden gegeven in de vorm van hoorcolleges geillustreerd met reprodueties en originele docu menten. Tijdens de Werkcolleges is er gelegenheid om te oefenen in het her kennen van diverse tekentechnieken. Voor nadere informatie en folder met inschrijfformulier kunt u contact op- nemen met: Stichting go, Celebes- straat 89, 2585 tg Den Haag, tel. 070- 3512380, fax, 070-3549789, e-mail: info@stichting-go.nl, Internet: www.stichting-go. nl. aankondigingen Nieuw versehenen kaarten, atlassen en cd-rom's Apeldoorn: stadsplattegrond met cen- trumkaart en volledig straatnamenre- gister: Beekbergen - Hoenderloo -

Kartografisch Tijdschrift | 1999 | | pagina 50