s m Hl @05 T Hsu T 50 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT Wegtypen in nieuwe legenda (1999) autosnelweg isssi autosnelweg in aanleg hoofdweg tweebaans hoofdweg eenbaans hoofdweg in aanleg weg van regionaal belang weg van plaatselijk belang, verhard weg van regionaal plaatselijk belang in aanleg weg van plaatselijk belang, semi- onverhard Verkeer (zie voor wegtypen apart figuur) gewijzigde legenda-elementen nieuw Wegtypen in oude legenda (1996) hoofdroute Overige verharde weg Onverharde, siecht verharde weg Figuur 3 - De wegty pen in de oude en de nieuwe kactrt met el- kaar vergeleken. Figuur 4 - Een over- zicht van de verande- ringen in de verkeers- symbolen. 2000-XXVl-I ken' werd in Helvoirt opgemerkt [Si mon van Leeuwen Van Elzakker, 1996, pp. 96]. Aan de controle van de paddestoelnummers is daarom serieus aandacht besteed in de nieuwe kaart. Dit 00k omdat uit later onderzoek met de Fietskaart Veluwe bleek dat maar liefst 90% van de respondenten aangaf de in- formatie van paddestoelen en wegwijzers (zeer) belangrijk te vinden [Simon van Leeuwen, 1998]. Dit was tevens een re den om behalve de nummers van de paddestoelen 00k de nummers van de wegwijzers weer te geven. Mooie routes Een groep deed in 1996 de suggestie om informatie op te nemen over de recre- atiewaarden van wegen, bijvoorbeeld door mooie routes met een groene kleur aan te duiden. Het uitvoeren van deze wens was helaas niet realiseerbaar op de körte termijn. Op de ANWB Toeristen- kaart 1:100.000 staan weliswaar groene routes aangegeven, maar dit is zeer wille- keurig gedaan. Om de zogenaamde groene wegen aan te kunnen geven, moet eerst gedefinieerd worden wat mooi is. Vervolgens moet de definitie van 'mooie weg' aan alle wegen van het land getoetst worden. Dat lijkt pas uit- voerbaar als een compleet fietsinforman- tennetwerk van de grond is gekomen. Mooie plaatsen Hoewel we geen groene routes op de kaart hebben aangegeven, heeft deze suggestie er wel toe geleid dat we op het idee zijn gekomen om 'groene plaatsen' aan te geven. We dachten dat fietsers 00k wel gei'nteresseerd zouden zijn in mooie plaatsjes om doorheen te fietsen of om even uit te rüsten. We hebben een inventarisatie gemaakt van 'mooie' plaat sen in Nederland, nadat we ze gedefi nieerd hadden als plaatsen met een his torische kern. In deze categorie vallen alle vestingsteden en alle plaatsen met een historische stadskern die meerdere bezienswaardige gebouwen bevat (slechts een kerk is dus niet voldoende). Informatie voor fietsers Congresgangers vonden dat de kaart, af- gezien van de informatie over fietspaden, weinig specifiek op fietsers toegesneden gegevens bevatte. Ze meldden: 'Achter op de kaart Staat een hoop tekst, maar de adressen van fietsenmakers, fietsenstal- lingen en fietsverhuurpunten hadden blijkbaar geen prioriteit. Wel worden enkele plaatsen opgesomd waar men een fiets kan huren. Deze lijst is echter niet compleet en het is de vraag of men wat aan die informatie heeft als de locaties vrijliggend (brom) fietspad (brom) fietspad längs weg voetpad kanoroute weg verboden voor gemotoriseerd verkeer weg verboden voor (brom) fietsers bbnrichtingsverkeer buiten de bebouwde kom veerdienst, niet voor auto's veerdienst, 00k voor auto's: max. gewicht per voertuig x 1000 kg) brug, viaduct voetbrug trap met fietsgoot hek, of afsluiting spoorweg met Station goederenspoor toeristische spoorlijn spoorweg kruist weg gelijkvloers lang parkeren verkeersvliegveld sport- of ander vliegveld benamingen van bruggen, tunnels en knooppunten afritbenaming met nummer autosnelweg (een afritnaam is de bovenste naam op de borden) afritnummer autosnelweg Belgie nummering autosnelweg Nederland Belgie nummering autosnelweg Duitsland nummering Europaroute nummering niet-autosnelweg Nederland nummering niet-autosnelweg Belgie nummering "Bundesstrasse" Duitsland nummering stadsroute ANWB-wegwijzer ANWB-paddestoel afstand in km ULUAjLUXI. =4 t Knooppunt Ouderijn |5|Nootdorp CS) Ol [N24l T 6024 1 23602 IDE HOGT Big rm na [NÜI N837 [N12l ongewijzigde legenda-elementen oud ULUAjLUXI. IDE HOGT Big Em na [NÜI N837 [N12l

Kartografisch Tijdschrift | 2000 | | pagina 52