ruimtelijke functieveranderingen tot ca. 2010, stand voorjaar 1999 t/ THEMA'S wonen werken luchthaven windmolens recreatie 1' spoor concentratiegebied glastuinbouw (strategisch) groenproject natuurontwikkeling (EHS) water ONDERGROND stedelijke bebouwing natuur bedrijventerrein luchthaven hoofdweg glastuinbouw water spoorweg Plannen zijn meestal een aantal jaren in uitvoering, maar geven daardoor ook lang vooruit een goed beeld van toekomstige ruimtelijke veranderingen. Dit is een kaart van Nederland in Plannen: een overzicht van de ontwikkelingen in de ruimtelijke hoofdstructuur op het gebied van wonen, werken, recreatie, infrastructuur, luchthavens, natuurontwikkeling en andere grote projecten in het buitengebied. Het is een overzicht op geaggregeerd niveau, d.w.z. de weergegeven plannen hebben een minimum omvangvan ongeveer 35 ha, zijn globaal omgrensd en details zijn weggelaten.. De plannen zijn als volgt onderscheiden naar status: - vigerend, d.w.z.: juridisch vastgesteld, de uitvoering kan beginnen of is al begonnen - in pianologische procedure: de besluitvorming is gaande - in een verkennende fase, d.w.z.: reservecapaciteit of planstudie. Nederland in Plannen bevat geen definitief beeld van Nederland anno 2010, maar moet gezien worden als een 'best guess'. De kaart is geen beleidsstuk van de rijksoverheid. De gegevens voor de kaart zijn afkomstig van: de Inspecties voor de Ruimtelijke Ordening (ministerie van VROM), het Meerjarenplan Infrastructuur en Transport 1999-2003 (ministerie van V&W) en de Dienst Landelijk Gebied (ministerie van LNV).Verder is gebruik gemaakt van streekplannen, bestemmingsplannen en gemeentelijke structuurplannen. De ondergrond is een gegeneraliseerde versie van de Bodemstatistiek 1993 van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Nederland in Plannen is een product van de Rijksplanologische Dienst, afdeling Monitoring in samenwerking met afdeling Gebieden. Aan deze kaart kunnen geen rechten worden ontleend Rijksplanologische Dienst, 1999. vrom 990754/1^/11-99 15458/179

Kartografisch Tijdschrift | 2000 | | pagina 90