KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT staan op een van de zandlagen in de ondergrond, maar dat is geen garantie tegen verzakking. Want ook de zandlagen zijn niet helemaal stabiel. Bekende gebouwen als het Concertge- bouw en de Beurs van Berlage hebben of hadden te kampen met verzakking, en zo ook de doorsnee woning. In een groot aantal bouwblokken zijn daarom meetboutjes aangebracht waarvan periodiek de hoogte wordt bepaald. Deze hoogtegege- vens zijn nu ondergebracht in het zogenaamde Meetbouten- net. De ingebrachte gegevens kunnen in de vorm van staatjes en grafieken worden opgeroepen door deskundigen van de stadsdelen, Stedelijke Woningdienst en dergelijke. In het ka- der van de aanleg van de Noord/Zuidlijn krijgt een dergelijk systeem een extra dimensie. Längs het te boren traject van die metrolijn wordt de zakking van allerlei gebouwen al op voor- hand in de gaten gehouden om straks claims over het verband tussen verzakking en het boren te kunnen toetsen. 2000-XXVI-2 Summary I. Hoff- Impressions mapped. Organisation ofthe large-scale base map of Amsterdam Keywords: management of geographic information, map pro- duction, large scale topography Amsterdam produces its own large-scale map materials. The de- partment involved faces the challenge to supply map users ade- quately with the necessary materials. The present developments in physicalplanmng and the diversity of landuse within the munici- pality have their influence on map production as such. The muni- cipality is characterised by a complex organisational structure which makes it no simple matter, though necessary, to come to a product that meets the needs of the users. Toenemend gebruik De bedrijfsprocessen van de gebruikers zijn in toenemende mate aan verandering onderhevig en vereisen steeds actuelere en nauwkeuriger geo-informatie. Steeds meer ook moeten re- laties tussen gegevens worden gelegd. gea kan hierbij een be- langrijke rol vervullen: haar specialistische kennis kan worden ingezet om de gebruiker te ondersteunen in het toepassen van geo-informatie in geoptimaliseerde gebruikersprocessen. Re den waarom vorig jaar is afgesproken haar een voortrekkersrol te doen speien bij het inventariseren van de wensen van de (potentiele) gebruikers en het vertalen daarvan naar concrete aanpassingsvoorstellen voor het dtb. De toekomst We zien al met al een dtb waarvan het gebruik kan worden vergroot en verbreed, mits wordt ingespeeld op klantspecifieke wensen en de toespitsing op de bedrijfsprocessen van de ge bruikers verbetert. Gecombineerd met de ingewikkelde politie- ke en organisatorische inbedding binnen de gemeente Amster dam betekent dit dat er interessante tijden aanbreken voor Geo-informatie Amsterdam. Het idee dat de kaart af is lijkt soms verder weg dan ooit. We zien dit als compliment aan de toegevoegde waarde die een geografisch bestand haar gebrui kers biedt. Resume I. Hoff - Impressions cartographiees. Realisation d'une carte de base grande Schelle d'Amsterdam Mots-cles: Gestion de l'information geographique, production de carte, topographie grande echelle Amsterdam prepare son propre materiel cartographique grande echelle. Le quartier communal qui en est charge doit relever le defi de fournir aux utilisateurs de fagon adequate le materiel collecte. En effet, Revolution de l'utilisation du sol et sa diversite l'interi- eur des limites communales ont leur influence sur laproduction de cartes. C'est surtout la structure administrative complexe de cette commune qui la distingue des autres; dans ces conditions, realiser une carte en tenant compte des souhaits des utilisateurs n 1est pas une täche aisee; eile est toutefois indispensable. 21

Kartografisch Tijdschrift | 2000 | | pagina 23