1 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT 2QOO-XXVI-2 Internet-adressen De vernieuwde officiele Website van de ica: http:/'/www. icaci. org/ Het nieuwe adres van de iCA-commissie Visualization and Virtual Environments: http://www.geovista.psu.edu/ica/ url van de ICA-commissie Maps and the Internet: http://mups, unomaha. edu/ica/maps&intemet/ URL van de ICA-commissie Mountain Cartography: http://www. karto. ethz. ch/ica-cmc/ Informatie over de conferentie Teaching maps for children: theories, experiences and perspectives beginning the 3rd Millennium, die van 6 tot 8 September 2000 wordt gehouden in Budapest, Hongarije, en wordt georganiseerd door de ica- commissie Cartography and Children: http://lazarus. elte. hu/hun/dolgozo/jes/ Website met alle informatie over de iCA-conferentie, die in 2001 wordt gehouden in Beijing, China: http://www.sbsm.gov.cn/icc2001/ Webadres van de North American Cartographic Information Society (nacis): http://www. nacis. org/ king tot de uitvoering van deze taken. Binnenkort zult u ongetwijfeld over deze taken en plannen worden gei'nfor- meerd door de Nederlandse vertegen- woordigers in de diverse commissies. Voor deelname aan de conferentie in Ottawa werden door het iCA-bestuur een achttal reisbeurzen verstrekt aan jonge kartografen uit ontwikkelings- landen. Drie van de gelukkigen, die al- lemaal 00k een paper mochten presen- teren, waren (oud-)studenten van het ITC in Enschede. Hoewel een inzending tot stand was gekomen op het Kartografie-congres in Maastricht, schitterde Nederland in Ottawa helaas toch weer door afwezig- heid op de Barbara Petchenik-compe- titie voor kaarten getekend door kin- deren. Deze tentoonstelling kreeg rela- tief de meeste aandacht van de Cana- dese pers. Op de volgende conferentie van de ica, die in 2001 wordt gehou den in Beijing, China, wordt er weer een nieuwe wedstrijd in deze competi- tie gehouden. Een nieuwe oproep met reglementen Staat alweer in ICA News 33. Zal Nederland er dan wel bij zijn? In het stukje over de inhoud van ICA News 3/ in Kartografisch Tijdschrift 1999.XXV.3 maakte ik al gewag van de teloorgang van de International Union of Surveying and Mapping (iusm), een samenwerkingsverband van internatio nale vakverenigingen op het gebied van de geo-informatica. In Ottawa werd definitief tot ontbinding beslo- ten. Het is een van de tekenen dat we in de (de-)integratie- (de-)centralisa- tie-cyclus weer zijn beland in een pe- riode van terugvallen op de eigen spe- cialisatie, zij het met een meer dan open 00g voor ontwikkelingen in be iendende disciplines. In ICA News 33 Staat tenslotte 00k al weer de uitnodiging voor het indienen van abstracts van papers voor de volgen de Internationale Kartografische Confe rentie, die van 6 tot 10 augustus 2001 wordt gehouden in Beijing, China. De deadline voor het indienen van die abs tracts is 1 September 2000. Meer infor matie is te vinden op de Website van de conferentie (voor adres: zie bijgaande lijst met nieuwe Internet adressen). C.P.J.M. van Elzakker ICA's top functionarissen Op de ue Algemene Ledenvergadering van de ica in Ottawa werden er nieuwe functionarissen benoemd voor de twee hoogste posities in het bestuur van de Internationale Kartografische Vereni- ging: Dr. Bengt Rystedt (Zweden) is de nieuwe voorzitter (opvolger van Dr. Michael Wood) en onze eigen Ferjan Ormeling werd de nieuwe secretaris/penningmeester (eh opvolger van Jean-Philippe Cre lo t). In het Engels wordt het gewicht van Ferjan's functie overigens veel be- ter aangegeven met de termen Secreta- ry General en Treasurer. Het doel van dit interview is om het nieuwe Dagelijks Bestuur van de ica na der aan u voor te stellen. Waat woont en werkt u en hoe kan men contact met u opnemen? [BR] Ik woon en werk in Gävle, een stad van zo'n 70.000 inwoners, gelegen aan de kust van de Botnische Golf, ongeveer 180 km ten noorden van Stockholm. Prive: Krikonvägen 21 SE-806 36 Gävle +46-26-101722 Werk: Lantmäteriverket SE-801 82 Gävle +46-26-633429 Universiteit van Gävle SE-801 76 Gävle +46-26-648844 E-mail: Bengt.Rystedt@lm.se Bengt.Rystedt@hig.se [FJO] Hoewel het siecht is voor mijn postzegelverzameling is e-mail de mak- kelijkste manier om me te bereiken: f.ormeling@geog.uu.nl. Mijn werkadres is: Faculteit Ruimtelijke Wetenschappen, Universiteit Utrecht, Postbus 80.115, 35°8 tc Utrecht. Hoe zou u kartografie nu definieren [BR] Communicatie van geografische/ ruimtelijke informatie in visuele vorm. [FJO] Ik ben een beetje afgeraakt van definities die de communicatie-aspecten benadrukken. Volgens mijn huidige op- vatting is het het proces van mensen in Staat stellen de juiste beslissingen te ne- men op basis van ruimtelijke informatie. De nieuwe voorzitter van de ICA Bengt Rystedt rechts), en de nieuwe secretaris/ penningmeester, Ferjan Ormeling (links), op een receptie in Ottawa. 56

Kartografisch Tijdschrift | 2000 | | pagina 58