KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT Ten tweede komt het vice-voorzitter- schap aan bod. Op de vorige ledenverga- dering is verzuimd om de heer Bakker voor te stellen als vice-voorzitter. De le- denvergadering wordt alsnog gevraagd in te stemmen met het voorstel om de heer Bakker tot vice-voorzitter te benoemen met terugwerkende kracht tot 1999. De ledenvergadering stemt unaniem in met het gedane voorstel. Binnen de bestuursraad zijn geen wijzi- gingen te melden. Verenigingsprijzen 1999 De nieuwe verenigingsprijzen, de nvk- kartografieprijs en de Bosatlasprijs, wor den deze ledenvergadering voor de eerste maal uitgereikt. De jury voor de NVK-kartografieprijs be- stond uit de heren Benjaminse, Bouma, Massop en Snabilie. De heer Massop kreeg het woord en gaf aan dat het voor de jury een genoegen was de nominaties voor het jaar 1999 te beoordelen. Er wa ren in totaal acht nominaties binnenge- komen; vier ervan liggen ter inzage en vier inzendingen waren elektronisch. Een inzending sprong er duidelijk uit: een syllabus die inzicht geeft in de wer- king van het kartografisch interactiepro- ces. Volgens de jury verdient de syllabus een prijs als toonbeeld van de motive- rende kracht van gericht grafisch ont- werp. De maker van deze syllabus, Rene van der Schans, werd dan ook geeerd met de toekenning van de NVK-kartografieprijs 1999. Zeer verrast nam de heer Van der Schans de prijs in ontvangst en lichtte vol overgave in een dankwoord zijn syl labus toe. 2000-XXV1-3 De jury voor de Bosatlasprijs bestond uit de heren Bakker, Ormeling en Van der Schans. De toekenning van de Bosatlas prijs werd toegelicht door jurylid Rene van der Schans. Voor deze prijs waren er twee afstudeerscripties genomineerd van Studenten van de Hogeschool Utrecht en de Katholieke Universiteit Leuven met respectievelijk scripties over Vlucht naar de derde dimensie en Nauwkeurig- heidsanalyse van historische kaarten. De jury heeft de scripties beoordeeld op ver- scheidene aspecten als inhoud, onder- werp, maatschappelijke relevantie, origi- naliteit, taal, vormgeving, visualisatie, volledigheid en zelfstandigheid. Na de beoordeling was de jury unaniem van mening dat de scriptie van Jonas van Straten van de Hogeschool Utrecht het meest in aanmerking kwam voor de prijs. Jonas van Straten, speciaal terugge- komen uit het buitenland om zelf de prijs in ontvangst te kunnen nemen, voelde zieh zeer vereerd met de toeken ning van de Bosatlasprijs. Rene van der Schans ontvangt de oorkonde van de NVK-kartografieprijs uit banden van de Rene van der Schans reikt de Bosatlasprijs uit aan Jonas van Straten. Met dank aan de jury ging voorzitter Damoiseaux verder met het volgende agendapunt. Mededelingen voorzitter Voorzitter Damoiseaux meldde dat op 14 juni a.s. de door Studenten zelf ge- organiseerde studentendag gehouden zal worden, in het kader van het meer betrekken van Studenten bij de activi- teiten van de nvk. Zoals een ieder heeft kunnen merken heeft de Website van de vereniging de nodige veranderingen ondergaan. Er is speciaal gekozen voor de naam www.kartografie.nl om zodoende een ieder die gei'nteresseerd is in kartogra- fie te kunnen voorzien van informatie. Een van de onderdelen van de site is de nvk. Om de informatie op de Web site goed gestruetureerd te krijgen is een webredactie opgericht. Om een zo goed mogelijke afstemming te bewerk stelligen tussen de informatie op het web en in het KT werken de beide re- dacties nauw samen. Het adresboekje van de nvk is, zoals dat vaak het geval is met adreslijsten, inmiddels aardig verouderd. De voor zitter Steide voor om het adresboek op de Website te zetten, waarbij gedacht moet worden aan een vermelding van naam, woonplaats en e-mailadres. Het voorstel omvat het publiceren van de gehele ledenlijst tenzij iemand bezwaar maakt tegen zijn of haar vermelding. De vergadering reageerde hier negatief op en vond dat de leden toestemming moeten geven voor publicatie van hun naam op de Website. De voorzitter be- sloot dat er een mailing naar de leden zal gaan waarop men aan kan geven welke informatie op het web gepubli- ceerd mag worden van hem/haar. In tegenstelling tot het gedrukte adres boek is het op het web bijhouden en aanvullen van de adressenlijst een 'klei ne' moeite. Op 15 november zal de Gis-dag gehou den worden. Voorzitter Damoiseaux vroeg de leden mee te denken over een invulling van het programma als bij- drage van de nvk aan de dag. Ideeen kunnen bij de heer Venemans inge- diend worden. Met betrekkmg tot het erelidmaatschap van de vereniging, is de heer F.J. Or meling jr. door een aantal leden voor- gedragen voor het erelidmaatschap van de vereniging. Gezien zijn jarenlange Verdiensten binnen de vereniging op Ferjan Ormeling wordt door NVK-voorzitter Maurice Damoiseaux gefeliciteerd met zijn ere lidmaatschap. 75

Kartografisch Tijdschrift | 2000 | | pagina 81