59 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT landsheer, van de opdrachtgever of van de provincie. Na de lezingen vond de aanbieding plaats van het eerste exemplaar van deel vi van prof. dr. G. Schilders Monumenta Cartographica Neerlandica aan prof. dr. H. Voorma, Rector Magnificus van de Universiteit Utrecht. In dit deel staan - heel toepasselijk - de kaarten met deco- ratieve randen centraal, die vanaf het einde van de t6e eeuw in Amsterdam op de markt kwamen. Voorma was bijzon- der verguld met het werk, dat hij ont- ving uit handen van de auteur. Tot het boek behoort overigens ook een band met 95 op wäre grootte gefacsimileerde kaarten. Deze facsimile's konden alle- maal bewonderd worden op een ten- toonstelling in de kaartenzaal van de Fa- culteit Ruimtelijke Wetenschappen. Te- vens waren hier enkele originele kaarten van Holland en hemelkaarten van Cella- rius te bezichtigen. Met de traditionele borrel in de facul- teitszaal werd de studiedag op gepaste wijze afgesloten. De lezingen, die tijdens deze dag zijn gehouden, zullen op niet al te lange termijn worden gepubliceerd in de NVKpublikatiereeks. M. van Egmond NVK-nieuws Bosatlasprijs De Nederlandse Vereniging voor Karto- grafie (nvk) wil jonge kartografen stimu- leren in hun vak met een beloning voor de beste afstudeerscriptie: de 'Bosatlas prijs'. Het bestuur van de nvk heeft de werk- groep Onderwijs en Onderzoek (o&o) verzocht jaarlijks een jury samen te stel len en de betrokken onderwijsinstellin- gen te benaderen. De prijs (over het kalenderjaar 1999) is voor de eerste keer uitgereikt in het voorjaar 2000 aan Jonas van Straaten van de Hogeschool van Utrecht. De volgende uitreiking betreft scripties die geschreven zijn in het kalenderjaar 2000. Inzendingen moeten uiterlijk 31 januari 2001 in het bezit zijn van de se- cretaris van de werkgroep o&o: drs. N.J. Bakker, Oldengaerde 11, 7841 ga Sleen. De jury accepteert ook scripties van niet in het reglement genoemde instellingen, mits de scriptie(s) aan de voorwaarden in het reglement voldoen. De bekendmaking van de uitslag, met een motivatie van de jury en de uitrei king van de prijs, zal plaatshebben tij dens de Algemene Ledenvergadering van de nvk in 2001. De winnaar zal worden bekendgemaakt in het Kartografisch Tijd- schrifi en op de Website van de nvk. De werkgroep o&o hoopt dat er ook over het jaar 2000 vele interessante scripties ingestuurd zullen worden! R. T.de Wijs Reglement Wolters-Noordhoff Bosatlasprijs 1. De prijs ter grootte van 500,- ter be- schikking gesteld door Wolters- Noordhoff, wordt toegekend aan de student(e) cq. Studenten (bij samen- werking) die de beste afstudeerscriptie geschreven heeft cq. hebben waarin een substantieel deel de kartografie betreft. 2. De mededingende Studenten dienen aan een erkende onderwijsinstelling in Nederland of Belgie ingeschreven te staan. 3. De prijs wordt in principe ieder ka lenderjaar in het voorjaar toegekend over het voorafgaande kalenderjaar, tenzij er dat voorgaande kalenderjaar geen scriptie geschreven is van vol- doende niveau. 4. De scriptie mag in analoge vorm wor den ingestuurd, maar bij voorkeur ge- beurt dit in digitale vorm (pdf of ie der ander gangbaar tekstformaat). (Bij insturing in analoge vorm liefst los- bladig aanleveren in verband met het vermenigvuldigen voor de juryleden.) 5. De beoordeling ligt in handen van de Jury Bosatlasprijs'. 6. De Jury Bosatlasprijs wordt in op- dracht van het NVK-bestuur benoemd door de NVK-werkgroep Onderwijs en Onderzoek. 7. De Jury Bosatlasprijs bepaalt haar keuze aan de hand van scripties die bij de secretaris van de werkgroep On derwijs en Onderzoek zijn ingeleverd op uiterlijk 31 december van het voor gaande jaar, en voorzien zijn van een goede samenvatting en een gemoti- veerde aanbeveling van de afstudeer- begeleider. 8. Het begeleidend schrijven van de af- studeerbegeleider betreft naast de al gemene motivatie voor de inzending ook een aanduiding van de mate van zelfstandigheid waarmee de Studenten gewerkt hebben. 9. De scriptie mag behalve in het Neder- lands ook in het Engels zijn gesteld. 2000-XXV1-4 10. De Jury Bosatlasprijs beoordeelt de scripties op: inhoud (onderwerp/originaliteit/ maatschappelijke relevantie) diepgang, rekening houdend met het onderwijsniveau en omvang van de opdracht volledigheid taal (leesbaarheid, correctheid) en vormgeving (typograhe en niet-kar- tograhsche illustraties) visualisatie(s) (kwaliteit/originaliteit): de scriptie is bij voorkeur voorzien van goede, kartografisch verantwoor- de (elektronische) visualisaties. 11. De bekendmaking van de uitslag, ver- gezeld van een motivatie van de Jury Bosatlasprijs, volgt tijdens de Algeme ne Ledenvergadering van de nvk later in het voorjaar. 12. Inzenders machtigen de Jury Bosat lasprijs en de nvk bij vermelding in het Kartografisch Tijdschrift een sa menvatting en ter illustratie afbeel- dingen uit de scriptie over te nemen. 13. De Jury Bosatlasprijs benadert jaar lijks de onderwijsinstellingen welke niet in de jury zelf vertegenwoordigd zijn en waar naar hun weten scripties, als hier beschreven, vandaan kunnen komen. Dat geldt voor zover thans bekend, de volgende instellingen: Universiteit Utrecht Technische Universiteit Delft Wageningen Universiteit Katholieke Universiteit Leuven itc Enschede Hogeschool van Utrecht Geon Groningen Larenstein Velp agenda tot en met 4 maart 2001 - Tentoonstel- ling: 123 jaar Dienst der Hydrografie. Plaats: Mariniersmuseum, Wijnhaven 7, Rotterdam. (Zie bericht eiders in dit nummer.) Een actueel overzicht van kartografische activiteiten is steeds te vinden op www. kartografie. nl.

Kartografisch Tijdschrift | 2000 | | pagina 65