NVK-Kartografieprijs 2001 Oproep voor nominaties 68 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT 2OOO-XXVI-4 de inhoud van de papieren atlas ge- coond, deels biedt de cd de mogelijkheid dieper op de thema's in te gaan, zoals dat ook hoort bij dit medium. Wat dat betreft is een goede arbeidsverdeling tus- sen de papieren en elektronische atlas gekozen. De kaarten op de cd kan men deels zelf wijzigen (kleuren, aantal klas- sen en soort klassenindeling), en boven- dien kan men waarden van de statisti sche gegevens voor de individuele telge- bieden opvragen. Op deze manier wordt deze elektronische atlas ook een belang- rijk hulpmiddel voor geografisch onder- zoek - op de Universiteit Utrecht heeft men daar bij de voorbereiding van geo- grafische excursies al veel plezier van ge- had. Omdat het hier om het eerste deel van de serie gaat wordt ook nogal wat ruimte besteed aan de beschrijving van het pro- ject van de nationale atlas zelf en - een nouveaute voor een nationale atlas - aan een uitstekende kaartgebruiksgids. De fi- nanciering van de volgende atlasdelen is nog niet helemaal rond, en dat is de re den voor de aandacht voor het project. De productie van nationale atlassen is geen vanzelfsprekendheid meer voor de huidige westerse samenleving, en daar- om bestaat het werk van de leider van een atlasproject vooral uit pogingen om de financiering rond te krijgen. Dit eer ste deel is mede tot stand gekomen door ondersteuning van het bondsland Sach sen. De algehele leiding van het project van de nationale atlas berust bij Alois Mayr, terwijl Sabine Tzschaschel de hoofdre- dacteur is. Zoals gezegd voert Konrad Großer de kaartredactie en Christian Lambrecht is verantwoordelijk voor de cd-rom en voor de links naar het web. Als resume van deze bespreking geldt dat bij volgende delen meer aandacht nodig is voor de relatie tussen kaarten en ver klärende teksten. Verder is het een kwa- litatief hoogstaande en zeer aantrekkelij- ke en actuele presentatie van ons belang- rijkste buurland: de meeste gegevens stammen uit de periode 1997-1998. F.], Ormeling De NVK-Kartografieprijs 2001 wordt toegekend aan personen of organisaties die zieh hebben onderscheiden: door het produceren/uitgeven van een bijzonder kartografisch produet; of op het terrein van de kartografische productietechnieken, werkmethoden of theorievorming; of door zieh op bijzondere wijze verdienstelijk te maken voor de vereniging. De prijs bedraagt 500,- en indien meer personen hebben samengewerkt wordt de prijs verhoogd met f 100,- per persoon, tot een maximum van 5 personen. Nominaties ledereen wordt uitgenodigd om personen of organisaties voor te dragen voor de NVK-Kartografieprijs. Men kan ook zichzelf of de eigen organisatie nomineren, mits het prestaties betreft uit de hierboven genoemde eerste twee categorieen. Richtlijnen Om in aanmerking te komen voor de prijs is lidmaatschap van de nvk geen vereiste. Nominaties dienen voorzien re zijn van een körte argumentatie en - indien van toepassing - vergezeld te gaan van voorbeelden of werkstukken. Nominaties dienen betrekking te hebben op activiteiten die zijn afgerond in de periode 1 januari 2000 tot 28 februari 2001. De jury-samenstelling voor dit jaar: Oene Bouma, Allan Brown, Douwe Dijkstra en Edwin Massop. Nominaties kunen tot 1 maart 2001 worden ingediend bij de jury: Jury NVK-Kartografieprijs 2001 p/a Drs. O.A. Bouma Schoolstraat 30 1901 ev Castricum e-mail: kokp-kartografie@wxs.nl De Jury NVK-Kartografieprijs is driftig op zoek naar Kartografische Juweeltjes. Heeft u recentelijk prachtige staaltjes kartografisch vakmanschap onder ogen gekregen? Bei ons! Bent u apetrots op een eigen ontwerp, produet of idee? Deel uw enthousiasme met ons en bei even! [t] (0251) 658 112. Uw tip kan leiden tot een nominatie voor de NVK-Kartografieprijs 2001 en... wie weet, tot de zo felbegeerde prijs zelf!

Kartografisch Tijdschrift | 2000 | | pagina 74