Kartografisch Tijdschrift Register op de jaargang xxvi 2000 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT REGISTER 2000 Toelichting In dit register zijn opgenomen alle zelfstandige teksten uit de vier nummers van de zesentwintigste jaargang. De teksten zijn verdeeld in een groot aantal rubrieken, welke grotendeels samenvallen met de regelmatig terugkerende ru brieken in het tijdschrift: i Artikelen A Artikelen gerangschikt op auteursnaam B Artikelen gerangschikt op onderwerp Ii Berichten, verenigingsnieuws en andere kleine teksten; deze rubriek is weer onderverdeeld in een aantal subru- briekjes. Elke titel is in de meest logische subrubriek ge- plaatst. De bericht- of verslaggever is tussen haakjes ver meld. A Algemeen en diversen B In memoriam C Redactioneel D nvk - Algemeen E nvk - Werkgroepen F Berichten over exposities en conferenties buiten de nvk G Berichten over kaarten, relevante publicaties H Berichten over personen I Berichten over bedrijven en instellingen J Berichten van de ica iii Aankondigingen en besprekingen. De titels zijn gerang schikt op de (eerste) auteur of op het titelwoord van het aangekondigde of besproken werk; de berichtgever Staat tussen haakjes vermeld. iv Uit de tijdschriften v De kaart op straat vi Agenda vii Kaartbijlagen, gerangschikt per nummer viii Kernkaternen Opmerkingen 1 Op 31 december 2000 bestond de redactie uit: prof.dr. F.J. Ormeling jr., voorzitter; mw. drs. A.M. Altena, secretaris; mw. drs. C.A. Blok; mw. drs. W.H. Broeder; dr.ir. R.M. Hootsmans; dr. P.C.J. van der Krogt, ing. R.C. Kuenen en Chr.J. Snabilie. 2 In deze jaargang versehenen twee themanummers: nummer 2: gbkn nummer 3: 15 jaar gis I ARTIKELEN A Artikelen gerangschikt op auteursnaam nr. pp. Asperen, P. van H. Uitermark, Toepasbaarheid gbkn als bron voor het TOPiovector-bestand. Stand van het onderzoek 2 35-39 Benjaminse, P. M. Munnik, Presentatie van ruimtelijke vormgeving 4 33*39 Betlehem-de Vink, N. van, Atlas van de Toekomst (met kaartbijlagen) 58 Blok, C.A., Het monitoren van veranderingen: kenmerken van dynamische ruimtelijke verschijnselen voor visuele exploratie 1 5-11 Bokma, D.E.C. J.H.R. van der Schuit, Nederland als puzz.el (met kaartbijlagen) 1 43-47 Bregt, A.K. R. van Lammeren, 30 jaar gis in Wageningen 3 15-21 Brown M.A., A., Generalisatie van gebiedsgrenzen op rasterbasis. Speciale aandacht voor kustlijnen 1 12-18 Bruinsma, M., Het Actueel Hoogtebestand Nederland (ahn) (met kaartbijlage) 3 46 Buurman, J.: zie Schölten, H.J. J. Buurman Cappendijk, M.S.W.: zie Wolters, M.C. M.S.W. Cappendijk Castricum, G., Slechts een kaart 2 13-16 Damoiseaux, M.A., De nvk op het Gis-pad. Gis-activiteiten in de Nederlandse Vereniging voor Kartografie 3 11-14 Damoiseaux, M.A. B.A. Venemans, gis bij Rijkswaterstaat. Van kaart via gis naar geo-informatievoorziening 3 23-28 Depuydt, F., Hoe kartografische informatie beter laten communiceren? 1 19-27 Depuydt, F. J. Theelen, De metrische nauwkeurigheid van oude kaarten 4 7-14 Deursen, W. van, De ontwikkeling en toepassing van ontwerpGis. Een prototype applicatie voor gebruik in partieipatieve planvorming 3 41-45 Eck, W.H.J. van C.A. de Kuijper, De kaart op straat met Internet en mobiele technologie 3 61-63 Emmer, N.N.M., Een kaart om te beleven: visualisatie van landschapsbeleving 4 41-46 Harbeck, R., Geografische basis voor Europa. Utopie, visioen of werkelijkheid? Hoek, K. van der, Het Kadaster en de basiskaart Hoff, I., Impressies in kaart gebracht. Organisatie rond de grootschalige basiskaart van Amsterdam 2 Hoogerwerf, Th.: zie Kuenen, R.C. Th. Hoogerwerf Hootsmans, R.M. M.J. Kraak, Topografische karteringsinstanties en het World Wide Web: 1 nieuwe presentatiemogelijkheden liiert, A., Op weg naar een Europese kartografische database 1 Köbben, B.J. E. Mac Gillavry, gis in het Web: hoe werkt het? Kraak, M.J.: zie Hootsmans, R.M. M.J. Kraak Kruif, J.C.P. de, Grootschalige basiskaart van Utrecht Kuenen, R.C. Th. Hoogerwerf, Bodem-Gis bij Rijkswaterstaat, directie Oost-Nederland Kuijper, C.A. de: zie Eck, W.H.J. van C.A. de Kuijper Lammeren, R. van: zie Bregt, A.K. R. van Lammeren Mac Gillavry, E.: zie Köbben, B.J. E. Mac Gillavry Massop, E.: zie Simon van Leeuwen, W. E. Massop Meijer, J., Kaarten van Geodan. Nederland landsdekkend digitaal 2 49-51 Munnik, M.: zie Benjaminse, P. M. Munnik 4 2.5-32. 2 32-34 17-21 1 59-62, 53 1 29-35 3 47-52 27-31 3 35-39 1

Kartografisch Tijdschrift | 2000 | | pagina 81