54 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT 2QOI-XXVII-2 worden bijvoorbeeld beschermd door het inbranden van een logo op ieder image. Daarnaast is een groot aantal Clearing houses aangemeld en is in Nederland een geocodeer Service beschikbaar op basis van adresranges van Tele Atlas. Enkele voorbeelden van aangemelde Solutions kant en klare applicaties - zijn Ciaritas Nederland, Gouden Gids, Stichting hsl Zuid en de provincie Gelderland. In het algemeen zijn datasets en Services beschikbaar als image in Atcims, als WMS-image of als feature Service in ArcGis. Fase 2 Fase 2 wordt actueel bij de release Atcgis 8.1, in de zomer van 2001. Via het Geography Network kan toegang verkregen worden tot de bovenstaande datasets voor gebruik binnen een Gis-applicatie. Hiervoor kan een abonnement worden afgeslo- ten. Fase 3 Fase 3, de ingebruikname van het e-commerce systeem, is voorzien aan het eind van 2001. Via het portaal kan men dan datasets en GeoServices bestellen en betalen. Tevens kan met dan de bestelde data downloaden van lokale Servers, overal ter wereld. Tenslotte Na een snelle Start begint het Geography Network de fase van volwassenheid te bereiken. Op dit moment zijn meer dan dui- zend Services actief, samen goed voor een dagelijks aantal van 1 miljoen gegenereerde kaarten via het Geography Network. Wereldwijd komen in hoog tempo steeds meer datasets en diensten online, Gissen via het internet wordt nu werkelijk mogelijk. Professionele organisaties zullen steeds gemakkelijker en goedkoper kunnen beschikken over data, 00k kunnen da tasets eenvoudiger met elkaar gecombineerd of uitgewisseld worden. Bovendien heeft de geodesie door uitgekiende en klantvriendelijke oplossingen een kans om geografische infor- matie meer in het dagelijkse leven te integreren. We hopen dat dit initiatief in de toekomst door nog meer or ganisaties ondersteund en benut wordt, en nodigen eenieder van harte uit om deel te nemen. Noot Dit artikel geeft de Status van het Geography Network in januari 2001. Summary M. Nanninga The Geography Network, access to a world of Information Keywords: management of geographica! information, gis, applications This article describes the origin of the Geography Network, its structure and business model and how it conforms to the Open GIS Standards. The model 'services on Services' is described in detail and the various options for participation receive attention. The article concludes with an overview of the present Status and the expected developments. Resume M. Nanninga Le reseau 'Geography Networkacces au monde de Tinformation Mots-cles: gestion de l information geographique, sig, applications L 'article esquisse la creation du 'Geography Network'et analyse sa structure et son modele commercial ainsi que les conditions d'acces aux Standards de 'OpenGIS'. II s'agit d'un modele des 'services des Services' dont les diverses options sont mentionnees. Un apergu de la Situation actuelle et du developpementpossible dans l'avenir clöture l'article.

Kartografisch Tijdschrift | 2001 | | pagina 60