INTERACTIEF 200I-XXVII-3 algemene ledenvergadering 2001 Verslag Algemene Ledenver gadering NVK 2001, 21 mei 2001 Plaats en deelname De Algemene Ledenvergadering van de Nederlandse Vereniging voor Kartogra- fie van 2001 vond plaats op donderdag- ochtend 10 mei 2001 bij Alterra te Wa geningen. De vergadering genoot in totaal de be- langstelling van 31 leden (inclusief de be- stuursleden). Er waren twee berichten van verhindering ontvangen. Opening en vaststelling agenda Voorzitter Damoiseaux opende om 10.15 uur de vergadering. De Agenda werd zonder wijzigingen vastgesteld. De bezoekers van de Algemene Ledenverga- Verslag Algemene Ledenvergadering 2000 Het verslag van de Algemene Ledenver gadering, zoals gepubliceerd in Kartogra- fisch Tijdschrift 2000.XXV.3, werd met dank aan de secretaris, door de vergade ring goedgekeurd, onder vermelding van de vraag van de heer Geudeke wat het resultaat is van de besprekingen binnen het bestuur aangaande professionalise- ring van de veelomvattende penning- meesterstaak in het bestuur. Voorzitter Damoiseaux antwoordde dat de conclu- sie van de besprekingen was, dat profes- sionalisering te duur zou worden en dat tevens alle taken binnen de vereniging op vrijwillige basis gedaan worden. De heer Geudeke verzocht dit geheel nogmaals in overweging te nemen. Later deze vergadering zou er nog op terugge- komen worden. De voorzitter vroeg enige ogenblikken stilte ter nagedachtenis aan de op 18-7- 1999 overleden prof.dr. W.F. Heine- meijer en de op 6-10-2000 overleden prof.dr. A.J. Pannekoek (erelid). Verslag van de secretaris over 2000 Daar geen der aanwezigen opmerkingen had over de weergave van het verslag, werd het verslag, met dank aan de secre taris, door de vergadering goedgekeurd. De voorzitter sprak de zorg uit over het afnemend ledental van de vereniging. De reden van opzegging van leden is veelal verandering van werkgebied of pensionering. Verslag van de penningmeester over 2000 Penningmeester Bos gaf als toelichting op de verslagen: In het vorig jaar zijn een aantal extra baten gegenereerd: De Website: reden hiervoor is de Spon soring door esri Nederland. De verkoop van adresetiketten ten be- hoeve van vacaturemailingen aan de leden. Advertenties KT: het grotere aanbod aan kleurenadvertenties leverde de meerdere inkomsten op. Studiedag knag/nvk in Houten: extra baten aan de studiedag overgehouden. De hogere lasten worden onder andere veroorzaakt door: PR-activiteiten: de kosten van kerst- kaarten 1999/2000 en de druk van de nieuwe NVK-folder waren niet begroot. Opmaak van het kt: Hogere kosten zijn het gevolg van dikker uitgebrachte nummers van het KT, daarmee samen hangend zijn 00k de kosten van druk- ken en verzenden gestegen. Een uitgebreid verslag van de pen ningmeester is ter beschikking gesteld aan de kascommissie en is naar belie- ven ter inzage aan de leden. Verslag van de kascommissie over 2000 De kascommissie voor 2000 bestond uit de heer P. Geudeke en de heer R. van der Schans. De heer Geudeke sprak zijn dankwoord uit voor het voortreffelijke werk wat de penningmeester elke keer verzet. De kas commissie is regelmatig tijdens het jaar op de hoogte gehouden van de financiele ontwikkelingen binnen de vereniging. De heer Geudeke wees nogmaals op het bijzonder vele werk dat het penning- meesterschap met zieh meebrengt. De heer Geudeke las het verslag van de kascommissie voor, waarna de Algemene Ledenvergadering de penningmeester bij acclamatie ddcharge verleende over het door hem gevoerde financiele beleid over het jaar 2000. Begroting 2001 In principe sprak de begroting voor zieh. Gezien de hoge kosten, meldde pen- Het 'oude' bestuur achter de bestuurstafel ningmeester Bos nog dat de redactie van het kt uitdrukkelijk is verzocht niet meer dan 64 pagina's per KT te maken en een kleurendrukvel. KT 2001.3 zal weer in een extra hoge oplage verschij- nen in samenwerking met esri, evenals vorig jaar. Benoeming kascommissie 2001 De heer Geudeke trad af als lid van de kascommissie. De heer P. van der Krogt werd bereid gevonden als nieuw lid in de kascommissie plaats te nemen, naast de heer Van der Schans. Vaststelling contributies 2002 Het bestuur had aan de vergadering een voorstel gedaan om de contributies voor de leden en abonnementen naar boven bij te stellen. Tevens zijn daarin de nieu we bedragen in euro's weergegeven. Een en ander naar aanleiding van het terug- lopend vermögen, alsmede vermindering van het aantal leden van de vereniging. In de contributieverhoging is geen reke- ning gehouden met de eventuele toe- komstige veranderingen binnen de nvk. Aangezien alle aanwezigen met dit voor stel geen problemen hadden werden de contributies door de vergadering vastge steld als voorgesteld. NVK-werkgroepen en iCA-vertegenwoor- digingen Aan de deelnemers aan de ledenvergade ring werden door de secretaris de be- schikbare jaarverslagen van de nvk- werkgroepen en de Nederlandse verte- genwoordigers in iCA-commissies en -werkgroepen ter beschikking gesteld. De aanwezige leden werden in de gele- genheid gesteld de afgevaardigden van de werkgroepen en de iCA-vertegenwoor- digers vragen te stellen over de activitei- ten in het afgelopen en lopende vereni- gingsjaar. De heer Köbben van de werkgroep Nieu we Visualisatie Technologie beet de spits af door zijn verslag toe te lichten. De werkgroep heeft te maken met proble- 58

Kartografisch Tijdschrift | 2001 | | pagina 64