KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT 200I-XXVII-3 men betreffende organisatorische capaci- teit bij het opzetten van activiteiten. De werkgroep gaat zieh dan 00k bezinnen over een andere opzet; het werken op projeetbasis lijkt een goed idee om acti viteiten te kunnen realiseren. De werkgroep Kaartbeheer, vertegenwoor- digd door de heer Smits had geen verde- re toelichting op de activiteiten van de werkgroep. In zijn toelichting op het verslag van de werkgroep Onderwijs en Onderzoek gaf de heer De Wijs aan dat de werkgroep naarstig op zoek is naar nieuwe leden. Tevens heeft de werkgroep een zeer suc- cesvolle studiedag georganiseerd in sa- menwerking met het knag. De georga- niseerde studentendag was helaas wat minder geslaagd als gevolg van de gerin ge opkomst. De voortgang in opzet van de MBO-op- leiding ligt nagenoeg stil wegens gebrek aan organisatorische capaciteit. Voor 2001 zijn inmiddels voorbereidin- gen getroffen voor de organisatie van een studiedag. De werkgroep Geschiedenis van de Karto- grafie werd vertegenwoordigd door de heer Hameleers. Deze gaf een toelichting op het jaarverslag van de werkgroep. De twee georganiseerde studiedagen in 2000 werden beide door zeer veel deelnemers bezocht. De studiedagen werden als zeer geslaagd ervaren door de aanwezigen. In 2001 is inmiddels weer een succesvol- le dag georganiseerd. In het najaar zal de werkgroep waarschijnlijk nog een studie dag organiseren, dit keer in samenwer- king met het Drents Historisch Muse um. Verder heeft de werkgroep gezorgd voor het 'in de lucht komen' van hun deel- website. Van de werkgroep Kaartgebruik gaf de heer Van Elzakker aan dat de werkgroep bezig is met het project 'routeplanners'. Doel is om met dit project op de kö rnende NVK-studiedagen iets te doen. De werkgroep Kartografie en Vormgeving was niet vertegenwoordigd. Het jaarver slag van de werkgroep was ter inzage. De werkgroep Kartografische Productie- technieken was vertegenwoordigd door de heer De Kuijper. Hij meldde dat de geplande buitenlandse reis helaas geen doorgang kon vinden wegens te weinig belangstelling. De werkgroep wil zieh 00k de körnende tijd meer gaan wijden aan een projectgerichtere aanpak van ac- De heer Van Elzakker in gesprek met (oud-)voorzitter Damoiseaux. tiviteiten. Voor dit jaar zijn de plannen nog onbekend. Voor het Kartografisch Tijdschrift werd de heer Van der Krogt het woord gege- ven. Deze vond geen verdere toelichting op het jaarverslag noodzakelijk. De Webredactie werd vertegenwoordigd door de heer Köbben. Middels een zeer duidelijke visuele presentatie gaf hij de activiteiten van de webredactie weer aan- gaande de kartografiesite. Met name de zoekfunetie blijkt veelvuldig gebruikt te worden. Wellich t dat deze funetie wat prominenter aangegeven zal worden in de nabije toekomst. De bezoekers aan de site kunnen goed qua bezocht onderdeel ingedeeld worden. Zo kan een indruk verkregen worden van de belangstelling van de bezoekers. Planning is om aan- dacht te gaan besteden aan het uitbrei- den van de algemene kartografische in- formatie op de site. Ook was een voorbeeld te zien hoe het toekomstig NVK-adresboek eruit zal ko men te zien. De Standing Commission on Education and Training, vertegenwoordigd door de heer Brown, heeft op het körnende ica- congres in Peking weer een bijeenkomst. Het jaarverslag van de Commission on Maps and the Internet gaf geen aanleiding tot verder toelichting, aldus de heer Van Elzakker. De heer Köbben van de Working Group on Cartography and Children gaf aan dat hij corresponding member van de werk groep is en geen nieuws te melden had. Van de Commission on Map Generaliza- tion gaf de heer Brown aan dat er geen nieuws te melden is. Van de overige commissies en werkgroe- pen was geen vertegenwoordiging aan- wezig. De nvk in de 2ie eeuw De voorzitter vroeg, naar aanleiding van het aan de leden uitgereikte discussie- stuk (dat eiders in dit tijdschrift inte- graal is opgenomen), aan de ledenverga- dering het mandaat om voort te gaan met de verdere besprekingen omtrent de eventuele veranderingen in de vereni- gingsstruetuur. De bedoeling is om in het voorjaar 2002 met concrete voorstel- len te komen aangaande de verdere ont- wikkelingen. De verschallende tijdschrif- ten binnen de verscheidene verenigingen zullen later aan de orde komen. In eerste instantie is de struetuur van een nieuw op te zetten overkoepelende vereniging van belang. Het verlies aan identiteit zal waarschijnlijk nauwelijks een rol speien daar het de bedoeling is in een nieuwe vereniging zodanige secties te creeren dat een ieder in zijn/haar vakgebied aan bod kan komen. De heer Ras merkte op dat tussentijdse melding van de vorderingen noodzake lijk is naar de leden toe, in plaats van te wachten tot de volgende alv. De voor zitter meldde dat het inderdaad goed zou zijn tussentijds, via het KT of anders- zins, de vorderingen van de besprekin gen terug te koppelen naar de leden. De heer Smit meldde dat het tijdschrif- tenbeleid toch een belangrijke zaak is maar achtte het juist dat dit later aan de orde komt. De heer Mekenkamp vond het samen- gaan met andere verenigingen een goede zaak, daar de verschillende vakgebieden in de loop der jaren veel breder zijn ge worden en veel overlappend zijn. De heer Dijkstra vroeg zieh af waarom de besprekingen met Geodesia in het ver- leden op niets uitliepen en of dit traject weer opnieuw doorlopen gaat worden. De voorzitter antwoordde dat dit niet het geval is. Beide verenigingen hebben te kampen met een teruglopend aantal leden, evenals de andere betrokken ver enigingen. De tijd leent zieh nu bij uit- stek om deze besprekingen te voeren en een nieuwe visie te ontwikkelen. Elke belanghebbende vereniging is overtuigd van de noodzaak van samengaan in een nieuwe struetuur om als een grote ver eniging genoeg levensvatbaarheid te kunnen waarborgen. Algemeen stond de ledenvergadering erg positief tegenover de nieuwe ontwikke- lingen en gaf het bestuur dan ook het mandaat om de voorbereidingen van een nieuw op te zetten organisatie voort te zetten. Bestuursmutaties vertegenwoordigers bestuursraad Voorzitter Damoiseaux gaf aan dat de 59

Kartografisch Tijdschrift | 2001 | | pagina 65