KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT 200I-XXVII-3 pogingen om een studentlid aan te trek- ken in het bestuur mislukt zijn wegens gebrek aan belangstelling onder de Stu denten. De heer Kraak treedt per heden af als oud-voorzitter. Sinds 1986 is de heer Kraak bestuurslid geweest. De voorzitter bedankte de helaas afwezige heer Kraak dan 00k voor zijn 15 jaar lange inzet voor de vereniging als bestuurslid. Voorzitter Damoiseaux was 00k aftredend. Hij Stei de zieh echter niet meer herkiesbaar als oud-voorzitter, daar zijn drukke werk- zaamheden hem volledig in beslag ne- men. De heer Bakker zal hem opvolgen als voorzitter. Aan de ledenvergadering werden 2 nieu- we bestuursleden voorgesteld, de heren Russchen en De Kuijper. De heer Rus schen werd voorgesteld als nieuwe vice- voorzitter. Hij is werkzaam bij Wolters- Noordhoff Atlasprodukties en heeft al eerder een bestuursfunetie vervuld bin nen de nvk. De heer De Kuijper werd voorgesteld als nieuw bestuurslid. Hij is werkzaam bij esri Nederland en is actief in de werkgroep Kartografische Produc- tietechnieken. Voorzitter Damoiseaux vroeg de leden vergadering in te stemmen met de benoemingen van de voorgestelde per- sonen. De ledenvergadering stemde una- niem in met de voorgestelde bestuursle den. Vervolgens gaf de heer Damoiseaux de voorzittershamer over aan de nieuwe voorzitter Bakker. De kersverse voorzitter bedankte de heer Damoiseaux voor zijn inspanningen in het bestuur van de nvk en tevens voor zijn vele werkzaamheden voor diverse werkgroepen van de nvk. Tevens bedankte de heer Bakker nog- maals de heer Kraak voor zijn inspan ningen in het nvk -bestuur. Verenigingsprijzen 2000 Voor de Bosatlasprijs waren helaas deze keer geen inzendingen binnengekomen binnen de gestelde termijn. Een later in- gestuurde inzending zal volgend jaar aan bod komen. De jury voor de NVK-Kartografieprijs be- stond uit de heren Bouma, Brown, Mas- sop en Dijkstra. De heer Brown kreeg het woord en gaf aan dat er dit jaar maar twee inzendingen waren, maar beide van erg hoge kwaliteit. De jury heeft beslo- ten de Kartografieprijs toe te kennen aan het Bureau Kartografie en Grafisch Ont- werp van de Provincie Flevoland. Deze prijs wordt toegekend voor de bijzonder fraaie vormgeving, met internationale al- lure, van het Omgevingsplan van de Provincie Flevoland en het in nauwe sa menhang hiermee ontwikkelde Hand- boek Huisstijl. Sinds het ontstaan van de nvk -prijzen, is dit de derde keer dat het bijzondere ontwerpersteam van de Pro vincie Flevoland in de prijzen valt. De heer Schilder bedankte de jury en het bestuur voor de verkregen onder- scheiding voor zijn ontwerpersteam. De heer Schilder ontvangt de NVK-Karto grafieprijs uit banden van de heer Brown. Mededelingen voorzitter De voorzitter bedankte nogmaals de heer Schilder, maar nu voor het ont- werp van de penning en oorkonde die hij zojuist zelf heeft mögen ontvan- gen. Tevens heeft de heer Schilder het nieuwe logo en huisstijl voor de nvk ontworpen. Vanaf heden zal dit offi- cieel gebruikt gaan worden (briefpa- pier, enveloppen enz.). Voorzitter Bakker hoopte op een goe- de voortgang in de körnende bespre- kingen met de andere Geo-Informa- tieverenigingen. Op 9 april j.L- is de 52e editie van de Grote Bosatlas versehenen. Het eerste exemplaar is overhandigd aan minister Hermans. De iCA-conferentie in Peking zal ge- houden worden van 6-10 augustus 2001. Wenselijk is dat de werkgroepen hun planning doorgeven aan de secretaris en kenbaar maken op hun Website, zo- dat een goede afstemming van activi- teiten van de verschillende werkgroe pen gewaarborgd kan worden. Er zullen dit jaar geen NVK-studieda- gen georganiseerd worden. Dit najaar zijn er verscheidene conferenties, waardoor het beter lijkt om de studie- dagen in het voorjaar 2002 te laten plaatsvinden. MV.' De nieuw ontworpen NVK-penning. Rondvraag De heer Geudeke kwam nog eens te- rug op het onderwerp van professiona- lisering van extreem zware taken bin nen het bestuur. Hij steh voor dat het bestuur iets doet in de vorm van een vergoeding/gratificatie, zoals dit 00k het geval is met de secretaris van de KT-redactie. De voorzitter zal dit in de körnende bestuursvergadering aan de orde laten komen. De heer Snabilie vroeg of er bekend is hoe lang mensen lid zijn van de nvk en of er wat aan gedaan wordt als mensen een bepaald aantal jaar lid zijn. De heer Damoiseaux antwoordde dat dit in het verleden 00k al eens aan de orde is geweest en toen is afgewe- zen, daar het lid zijn van de vereniging niet als een Verdienste wordt gezien. De heer Dijkstra meldde dat de laatste NVK-studiedagen in 1999 waren en sprak zijn onvrede uit over het feit dat er sindsdien niets meer door het be stuur georganiseerd is. De körnende studiedagen worden, wegens andere conferenties in dit najaar en plaatsge- brek op het ITC, doorgeschoven naar 2002. Hij vroeg zieh af waarom dit af- hankelijk wordt gesteld van de locatie ITC en waarom er niet breder gezocht wordt naar een andere locatie, waarbij de kosten zoals voorheen toch hoofde- lijk omgeslagen worden. Hij gaf te vens aan dat er meerdere mensen zijn die aangeboden hebben te willen hel- pen met de organisatie. De voorzitter zal deze opmerkingen in overweging nemen. Diegenen die nog materiaal hebben voor de map-exhibition in Peking ge- Voorzitter Damoiseaux draagt de voorzit tershamer over aan zijn opvolger, de heer Bakker. 60

Kartografisch Tijdschrift | 2001 | | pagina 66