KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT In memoriam Piet Geurts (1930-2002) Op 18 februari 2002 overleed geheel onverwacht Piet Geurts op 71-jarige leeftijd. Behoudens misschien voor de jonge gene- ratie kartografen was Piet Geurts in de kartografische wereld zeer bekend. Een unieke man die het leven aandurfde, die met zijn pretogen en glimlach bijna eenieder tot zijn vriend wist te maken. Wij kennen hem natuurlijk van zijn presentaties op beurzen en congressen en zijn demonstraties op de studiedagen, waar wel eens iets mis ging, maar waar hijzelf aldjd in de 'schoon- heid van zijn product bleef geloven, iets waar hij meestal ge- lijk in kreeg, omdat hijzelf net zolang experimenteerde tot zijn product voldeed aan de vraag van de klant. En terecht want zijn specifieke materialen voor productie en reproductie wer den een begrip in de kartografische wereld. Mede daardoor heeft Piet Geurts in de kartografische wereld zijn onuitwisbare sporen nagelaten. De meeste indruk maakte hij door het steeds weer introduceren van nieuwe producten en technieken die het kartografisch productieproces kwalitatief verbeterden, maar 00k vereenvoudigden en versneiden: maat- IN MEMORIAM vaste polyester tekenfilm, graveerfilm en 'peelfilm' voor het vervaardigen van maskers, zijn maar enkele van de producten die door zijn niet aflatende ijver een vaste plaats kregen in de Nederlandse kartografische bureaus en afdelingen. Sommige van deze producten en technieken is de jongere generatie kar tografen op zijn best nu nog zijdelings bekend, maar er is een hele generatie kartografen mee opgegroeid. Voor deze laatste groep was Piet een vaste waarde waarmee je rekening diende te houden en waarop je bovendien ten volste kon vertrouwen. Intussen kwamen er allerlei veranderingen in zijn omgeving. Piet, de zakenman met lef, besloot voor zichzelf te beginnen. Samen met zijn vrouw Lottie bouwde hij gtr (Geurts Teken- en Reproductie-materialen) uit tot de firma die het nu is. Ook als directeur bleef hij Piet Geurts; altijd bezig met nieuwe technieken en ideeen en ook nu werden problemen van klan- ten geanalyseerd en meestal vond hij voor hen de oplossing. Ook met de overgang naar het digitale tijdperk had hij geen moeite. Zijn producten werden bijgesteld en Piet ging door. In de zakenwereld kon hij harde contracten afsluiten maar bleef hij 00g houden voor de derde wereld. Hij was een man die rijkdom en armoede begreep en wist hoe je van niets iets kon maken, maar altijd een sociaal mens is gebleven. Die Sa men met zijn vrouw Lottie en zijn medewerkers (waarvan hij er vorig jaar nog een moest verliezen) een hechte 'familiefirma' vormde. Die man is helaas te vroeg heengegaan. Binnen de Nederlandse Vereniging voor Kartografie zal Piet Geurts in de herinnering voortleven als een steunpilaar voor de vereniging en een vrolijk en sociaal mens. Hij heeft mede aan de wieg van de toenmalige werkgroep Reproduktietech- nieken gestaan, die hij altijd met raad en daad heeft gesteund. Laten zijn vrouw en medewerkers de kracht vinden om het verlies te dragen en de moed vinden het bedrijf voort te zetten in de trend zoals Piet dat zou hebben gewild. Laat het voor hen een troost zijn dat velen in de kartografische wereld hem in ere zullen houden. Zelf zullen wij Piet Geurts blijven herinneren als een zeer goe- de vriend. Chr. J. Snabilie J. Smeulders 5

Kartografisch Tijdschrift | 2002 | | pagina 7