BIJ DE BIJLAGE S. Haller DE KAART OP STRAAT Het koninklijk huwelijk Drie weken voor de 'grote dag' kwam er bij Carto Studio een verzoek binnen om kaarten te maken voor het publiek dat 2 februari 2002 in grote getale naar Amsterdam zou komen om het koninklijk huwelijk bij te wonen. De Gemeente Amsterdam wilde een kaartje met op de voorzij- de het gebied waar alle activiteiten rond het huwelijk zieh zou- den afspelen, en op de achterzijde een kaartje met de aanrij- routes naar de stad toe. Het Gemeente Vervoerbedrijf wilde bijna dezelfde kaart, maar met op de achterzijde de omleidin- gen van de tram en de bus. Omdat de kaarten bedoeld waren voor het grote publiek heb- ben we gekozen voor het gebruik van heldere illustraties zodat de verschillende dementen in een oogopslag duidelijk waren en uiteraard hebben we, voor de herkenbaarheid, als over- heersende kleur voor oranje gekozen. Het formaat werd be- 2002-xxvm-i paald op A5 en niet gevouwen, zodat men niet met koude vin gers zou staan stuntelen met het kaartje. De oplage van de kaartjes werd zowat per dag verhoogd want de belangstelling was groot, en bedroeg uiteindelijk 300.000. Dus 00k de drukker, AD-druk in Zeist, moest zieh zeer flexibel opstellen om op tijd alles te kunnen leveren. Als afgeleide pro- dueten hebben we 00k posters geleverd voor de diverse pers- centra van de rvd en interactieve geanimeerde kaartbeelden voor de GVB-site, waarbij het geluid van paardenhoeven te hö ren was als de route van de Gouden Koets werd aangeklikt en het geluid van de kerkklokken van de Nieuwe Kerk en uiter aard het gejuich van het publiek bij de balkon-scene. AI met al was het voor iedereen een leuke haastklus tussendoor en we hebben inmiddels veel enthousiaste reacties gehad op de kaart jes die u nu als bijlage bij dit nummer van het KT aantreft. Vogelverschrikker in Surister Deze foto is gemaakt op de doorgaande weg van het dorp Surister (omgeving Verviers in Belgie). In het kader van het 'Festival de l'epouvantail' stünden hier allerlei soorten vogelverschrikkers op straat opgesteld, waaronder deze. L. Ruitinga 6

Kartografisch Tijdschrift | 2002 | | pagina 8