KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT 2002-XXVIII-3 Jeroen van den Worm. Albert Venemans, die samen met Chiel Stroe- ven vertelde over WebGIS bij Rijkswaterstaat in Noord-Brabant. Nicoline Emmer, die samen met Eddy Poppe bet gebruiksonderzoek naar routeplanners op het web inleidde en de deelnemers begeleidde. Aangezien alle aanwezigen hiermee geen Problemen hadden werden de contribu- ties door de vergadering zonder wijzigin- gen vastgesteld. Werkgroepen nvk en iCA-vertegen- woordigingen Aan de deelnemers aan de ledenvergade- ring waren door de secretaris de beschik- bare jaarverslagen van de NVK-werkgroe- pen en de Nederlandse vertegenwoordi- gers in iCA-commissies ter beschikking gesteld. De aanwezige leden werden in de gele- genheid gesteld de afgevaardigden van de werkgroepen en de iCA-vertegenwoor- digers vragen te stellen over de activitei- ten in het afgelopen en lopende vereni- gingsjaar. De heer Köbben van de werkgroep Nieu we Visualisatie Technologie beet de spits af door te melden dat de werkgroep enigs- zins slapend is en derhalve geen activitei- ten heeft ontplooid afgelopen jaar. In de nieuwe vereniging GIN ziet de werkgroep nieuwe kansen voor activiteiten. In zijn toelichting op het verslag van de werkgroep Onderwijs en Onderzoek gaf de heer De Wijs aan dat 00k deze werk groep in retraite is. De enige activiteit waar de werkgroep zieh mee bezig heeft gehouden is de bosatlasprijs. De nieuwe vereniging biedt wel mogelijkheden voor activiteiten, daar er meerdere mensen bij betrokken kunnen worden. De werkgroep Geschiedenis van de Karto- grafie werd vertegenwoordigd door de heer Van Egmond. Deze gaf een toelich ting op het jaarverslag van de werkgroep. Er zijn in 2001 twee studiedagen georga- niseerd door de werkgroep en beide zeer succesvol. In 2002 zijn twee studiedagen in Amsterdam gepland; in mei over de kartografie van de voc en in het na jaar een studiedag over de grootschalige kar tering van Amsterdam. Van de werkgroep Kaartgebruik gaf de heer Van Elzakker aan dat de werkgroep bezig is geweest met het project 'route planners', dat deze studiedagen aan bod komt. In het nieuwe gin is het de be- doeling om 00k weer in projeetvorm te werk te gaan. Een breder taakveld is hierbij mogelijk voor de werkgroep. De werkgroep Kartografische produktie- technieken was vertegenwoordigd door de heer Van Diepen. Hij meldde dat we- derom de geplande buitenlandse reis he- laas geen doorgang kon vinden wegens te weinig belangstelling. In Enschede is in het najaar van 2001 wel een succesvol- le studiedag georganiseerd. Dit jaar zal in het najaar een studiedag georganiseerd worden over kartografische formaten. Voor het Kartograßsch Tijdschrifi werd de heer Ormeling het woord gegeven. De bedoeling is om dit jaar kt- nummer 3 als speciaal nummer uit te ge- ven, met lezingen over deze studiedagen. Tevens ligt het in de bedoeling om het laatste nummer dit jaar te wijden aan de Bosatlas die dit jaar 125 jaar bestaat. De Standing Commission on Education and Training, vertegenwoordigd door de heer Brown, is bezig met een Website over onderwijs in de kartografie. De Commission on Map Production, ver tegenwoordigd door de heer Van der Wim Feringa helpt de deelnemers op weg met de Flash-oefening. 52

Kartografisch Tijdschrift | 2002 | | pagina 54