53 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT Steen, heeft een actief jaar achter de rüg, zoals in het verslag te lezen is. Onlangs is er een bijeenkomst in Cuba geweest en dit jaar zal er nog een bijeenkomst in Zwitserland gepland worden. Volgend jaar zal de voorzitter van de commissie aftreden; wellicht is hier uit de nvk- gelederen iemand voor te vinden. Van de Commission Visualisation and Vir tual Environments meldde de heer Kraak dat dit jaar in Londen een bijeenkomst gepland is waarbij het doel is een boek te schrijven in samenwerking met mensen uit de informatie- en visualisatiewereld. De Commission on Maps and the Internet is ook een actieve commissie. De heer Van Elzakker gaf aan dat ook deze com missie bezig is met een boek. Dit boek, waarschijnlijk met als titel Maps and the Internet, zal enerzijds gaan over kaartge- bruiksonderwerpen en anderzijds over de productiekant van kartografisch ma- teriaal op het web. Van de Commission on National and Regional Atlases wist de heer Ormeling te verteilen dat de commissie eind dit jaar in de buurt van Calcutta bijeen zal kö rnen. De bijeenkomst zal gericht zijn op de productie van statistische atlassen. Van de Working Group on Cartography and Children is de heer Köbben corresponding member. Hij had geen bijzonder nieuws te melden. Van de Commission on Map Generaliza- tion gaf de heer Brown aan dat er geen nieuws te melden is. Van de overige commissies en werkgroe- pen was geen vertegenwoordiging aan- wezig. Het iCA-bestuur, waarvan de heer Ormeling deel uitmaakt, heeft zieh afge- lopen jaar ingezet ten tijde van het ica- congres in Peking. Momenteel zijn de voorbereidingen voor het congres in Durban al in volle gang. Voorzitter Bakker bedankte de heer Ormeling voor zijn enorme inzet in het ICA-bestuur. Bijzonderheden en nieuws over de ica zijn te vinden op internet, URL: www.icaci.org. De heer Ormeling meldde nog dat het iCA-congres van 10-16 augustus 2003 te Durban wederom op een grote bijdrage hoopt uit Nederland, met name de ten- toonstellingsmaterialen, zoals ook vorig jaar, welke mede door de inzet van de heer Dijkstra tot stand is gekomen. In juli 2005 zal het ICA-congres gehouden worden in La Coruna te Spanje. 2002-XXV111-3 De ica is momenteel bezig met een aan- tal internationale projecten. In augus- tus/september dit jaar zal in Berlijn de 8e conferentie van de Verenigde Naties over standaardisering van geografische namen plaatsvinden. Nederland draagt hieraan extra bij, daar er voorafgaand aan Berlijn, in Enschede een speciale cursus van de vn wordt georganiseerd, met als Organisator Allan Brown, over het verzamelen en bewerken van geogra fische namen. De cursus zal daarna in Frankfurt worden voortgezet. In verband met de samenwerking tussen de nvk en esri, gaf de heer Stroeven een toelichting op de speciale site www. nederlandkiest.nl, waaraan de nvk haar bijdrage levert. De bedoeling is om de site te voorzien van kaartmateriaal waarin de verkie- zingsuitslagen herkenbaar zijn. In het programma nova zal er op 2 mei een speciale uitzending gewijd worden aan de verkiezingen, waarbij het de bedoe ling is dat er enkele NVK-ers aanwezig zijn om het getoonde kaartmateriaal te kunnen voorzien van commentaar. Na de verkiezingen van 15 mei zal er een atlasje uitgegeven worden, waarschijnlijk in een oplage van 250 stuks, wat aan de kamerleden aangeboden wordt. Daar er nog een en ander aan input moet komen voor de site en ideeen voor het atlasje, deed de heer Stroeven een oproep aan de leden om zieh bij hem op te geven om mee te werken aan dit project. Geo-informatie Nederland/ opheffing nvk Tijdens de vorige alv is reeds gesproken over de oprichting van een nieuw op te Barend Köbben. zetten vereniging. Inmiddels hebben er diverse vergaderingen met de diverse be- trokken verenigingen plaatsgevonden, wat geresulteerd heeft in de nieuwsbrief, die op 15 februari, tijdens de GiN-dag is verspreid en die later apart aan alle leden van de betrokken verenigingen gestuurd is. In de nieuwsbrief staan de uitgangs- punten van de nieuwe vereniging gin. Het bestuur van de nvk heeft tevens een discussiestuk vervaardigd, wat aan een ieder is toegestuurd, waarin nog enige toelichting op de speeifieke zaken met betrekking tot de oprichting van GIN in relatie tot de nvk. Eind mei vindt weer een 'Strategie'verga- dering plaats. De meeste verenigingen hebben dan hun algemene ledenverga- dering (alv) gehad en hun achterban ge- raadpleegd omtrent de oprichting van het gin. De bedoeling was nu om in deze alv het besluit te nemen door te gaan en t.z.t. over te gaan in het gin. Om de definitie- ve opheffing van de nvk te bewerkstel ligen, zal volgens de Statuten een bijzon- dere alv belegd worden ten tijde van de wezenlijke oprichting van het gin. Streefdatum is 1-1-2003, maar onduide- lijk is nog of dit gehaald wordt, daar er de nodige juridische aspecten aan ver- bonden zijn die overgedragen moeten worden aan het gin. De heer E. Bos: Liggen er van de verschil- lende verenigingen alleen nog maar plannen m.b.t. de vorming van het gin en wordt er naar aanleiding daarvan een definitief plan gemaakt? Nee, het plan zoals dit reeds is opgesteld is uitgangs- punt geweest voor de nvk en de andere verenigingen om invulling aan te geven.

Kartografisch Tijdschrift | 2002 | | pagina 55