54 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT 2002-XXVIII-3 blijven bestaan als voorheen. Momenteel buigen de verschillende penningmeesters zieh over de financien van de verenigin- gen en de inbreng in het GIN. De beer A. Brown: Als het gin wordt op- gericht, worden 00k de verschillende ad- ministraties samengebracht. Zal dit dan door een professioneel bureau uitge- voerd gaan worden? Uitgangspunt is wel dat de administratie geprofessionaliseerd gaat worden. De beer R. van der Schans: Is er een grens gesteld voor het soort en aantal vereni- gingen die zieh bij het gin kunnen aan- sluiten? Er zijn geen vaste grenzen ge steld. In eerste instantie gaat het om de verenigingen waar nu overleg mee plaatsvindt. Er is wel contact met andere verenigingen; deze contacten zouden uitgebouwd kunnen worden. De beer E. Bos: Krijgen we te maken met verlies aan identiteit en het gezicht naar de oude doelgroepen, zoals beschreven in de GiN-nieuwsbrief? In de toelichting op de nieuwsbrief wordt het woord kar- tografie al niet meer genoemd. De term kartografie is wereldwijd bekend en zou op sectieniveau moeten blijven bestaan. Binnen de strategiewerkgroep wordt geinventariseerd welke werkgroepen er momenteel binnen alle verenigingen zijn. Hieruit zullen nieuwe groepen/sec- ties ontstaan waar een ieder zieh in zou moeten kunnen thuis voelen. Of de term kartografie of visualisatie gebruikt zal gaan worden is nog niet duidelijk. De beer D. Dijkstra: Hoe is de contribu- tie geregeld naar de internationale ver enigingen zoals ica en fig, als we over- gaan in het gin? Als de nvk overgaat in het gin, zal het gin lid worden van de ica, fig e.d. De beer E. Bos: Wat gebeurt er met de gelden en fondsen van de nvk? Elke ver- eniging brengt eigen geld in. De fondsen Het Bestuur tijdens de Algemene Ledenvergadering. De uiteindelijke vorm zal dus niet veel meer afwijken dan als nu is voorgesteld. De beer P. Mijland: Wie heeft het initia- tief genomen voor het oprichten van het gin? Dit is circa twee jaar geleden ont staan, toen er sprake was om het Karto- grafiscb Tijdscbrift en enkele andere vak- tijdschriften te commercialiseren. Uit de besprekingen die daarmee samenhingen leek het beter om als verenigingen meer samen te gaan werken. De beer D. Dijkstra: Binnen de nvk heb- ben we te maken met een teruglopend ledental, is dit bij de andere vereni gingen 00k het geval, en is dit mede aan- leiding geweest de koppen bij elkaar te steken? Ja, bij meerdere verenigingen loopt het ledental terug en tevens is er een teruglopend aantal mensen voor het organiseren van activiteiten. In groter verband ziet een ieder meer mogelijkhe- den voor het ontplooien van activiteiten. Voorzitter Bakker vraagt instemming aan de alv om het bestuur door te laten gaan met de huidige ontwikkelingen en de intentie om de nvk op te heffen. De beer P. Geudeke: Geldt het gedane voorstel 00k voor de publicaties? Ja, het voorstel zoals het er nu ligt, zal de in breng zijn van de nvk in de körnende vergadering. Of dit alles werkelijk zo zal worden uitgevoerd is uiteraard niet voor 100% zeker. De ledenvergadering ging unaniem ak- koord met het gedane voorstel en steunt hierbij het bestuur in de körnende ont wikkelingen en naderende opheffing van de nvk. Bestuursmutaties/vertegenwoordigers bestuursraad Aftredend bestuursleden zijn: de heer M.A.G. Bos (penningmeester), mw. A.L. Dijkstra-Ploos van Amstel (secretaris) en de heer B.A. Venemans. Allen hebben aangegeven bereid te zijn voorlopig aan te blijven als NVK-be- stuursleden. De ledenvergadering ging hier unaniem mee akkoord. Makers van de Risicokaart van de provincie Friesland mochten de NVK-prijs in ontvangst nemen.

Kartografisch Tijdschrift | 2002 | | pagina 56