55 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT Verenigingsprijzen 2001 De jury voor de NVK-kartografie prijs bestond uit de heren Blonk, Brown, Dijkstra en mevrouw Broeder. Mevrouw Broeder kreeg het woord en meldde dat er maar liefst negen inzendingen waren. De jury heeft na wijs beraad besloten de kartografieprijs toe te kennen aan de Provincie Friesland, Cluster Beleids- informatie en Cartografie met de eerste versie van de risicokaart van de Provincie Fryslän. De prijs werd toegekend om de volgen- de redenen: De toegankelijkheid van het product voor zowel professionele gebruikers als leken. Het is te raadplegen via internet, of voor een zeer bescheiden bedrag op cd-rom te bestellen. Daarnaast zijn de makers erin geslaagd een gebruikers- vriendelijk en intu'itief te gebruiken product te maken. Er is op creatieve wijze gebruik gemaakt van nieuwe technieken, zoals animaties. De coördi- natie is op een originele wijze opgelost. De vormgeving is aansprekend; de be- perkingen van het beeldscherm vor- men geen merkbare beperking voor het product. Tevens is het product erg informatief. De heer R. Hellingwerf bedankte de jury en het bestuur voor de verkregen onder- scheiding. Hij gaf aan dat de Provincie Fryslän begin dit jaar de Web-Award heeft gewonnen voor de beste overheids- site van Nederland. Deze prijs is echter zeer bijzonder daar hiermee 00k de er- kenning is verkregen voor de juiste wijze van vormgeving die gekozen is voor deze risicokaart. Voor de Bosatlasprijs waren er dit keer twee inzendingen. De jury, bestaande uit de heren M. Damoiseaux en R. van der Schans, heeft de scriptie van de heer E. Poppe uitgekozen als winnaar van de Bosatlasprijs. De scriptie geeft op helde- re wijze inzicht in de grote verscheiden- heid aan routeplanners, aldus de heer Damoiseaux. De heer Poppe heeft een zeer uitgebreid onderzoek verricht en het fenomeen routeplanners van alle kanten belicht. De heer Poppe bedankte de jury voor de hem toegekende Bosatlasprijs; een be drag van 250,- en een speciale uitgave van de eerste met de laatste Bosatlas, in het kader van het 125-jarig bestaan van de Bosatlas. Met dank aan de jury's ging voorzitter Bakker verder met het volgende agenda- punt. Mededelingen voorzitter Momenteel is er een correspondenten- netwerk van de nvk via internet. Mevrouw Broeder meldde nog dat de webredactie hiermee erg actief is. De bedoeling is dat de site meer gebruikt gaat worden om allerlei nieuws te mel den. De correspondenten kunnen dit zelf on-line op de site brengen. De heer Venemans deed een oproep aan de leden om zieh op te geven als corres- pondent om zo het nieuws actueel te kunnen houden. De heer J. Spit vroeg hoe in de nieuwe situatie om wordt gegaan met de nvk- site. De heer Bakker gaf aan dat het in de bedoeling ligt de site te handhaven. Dit jaar is er weer een samenwerkings- contract met esri, waarbij de nvk, in ruil voor sponsorgelden, enkele zaken op zieh neemt. Zoals eerder vermeld werkt de nvk mee aan de verkiezingssite. Ook zal de nvk samen met esri een buitenlandse excursie organiseren ten tijde van de European esri Conference in Brügge. De heer De Maeyer liet we- ten dat het programma inmiddels in- formeel is vastgelegd hiervoor. Planning is om het Kartografisch woordenboek te actualiseren. Dit jaar bestaat de Bosatlas 125 jaar. De heer Russchen meldde dat er geen gro te festiviteiten zullen plaatsvinden, maar dat er wel een speciale boekhan- delactie loopt, waarbij een combinatie van de eerste en laatste druk van de Bosatlas wordt aangeboden. Rondvraag De heer Bakker meldde dat er een leden- lijst is gepubliceerd, welke bij het KT ver- spreid is. Overige ledeninformatie is ook op de Website te vinden. 2002-XXV111-3 Daar er verder niemand iets in de rond vraag had te melden, sloot de voorzitter hiermee dit punt. Sluiting Voorzitter Bakker bedankte de leden voor hun aanwezigheid en sloot om 17.05 uur de vergadering. A.L. Dijkstra-Ploos van Amstel Verenigingsprijzen 2001 De NVK-kartografieprijs 2001 De uitreiking van de NVK-Kartografie- prijs vond voor de 13c keer plaats.Er zijn dit jaar negen inzendingen ontvangen. Het is een gevarieerd aanbod; gevarieerd in de verscheidenheid van produeten. Zo zijn er gedrukte kaarten en atlassen bij, maar ook interactieve uitgaven. De genomineerden zijn afkomstig van zowel grote dan wel bekende uitgevers van kartografische produeten als van kleinere. Het was voor de jury heel erg leuk om deze produeten met zeer uiteenlopende kwaliteiten zo naast elkaar te zien. De genomineerden zijn vermeld in het kader onderaan de pagina. Er is door de juryleden unaniem geko zen voor een inzending. De redenen hiervoor zijn (in willekeurige volgorde); De toegankelijkheid van het product voor zowel professionele gebruikers als leken spreekt de jury uitermate aan: het is te raadplegen via internet, of voor een zeer bescheiden bedrag op cd-rom te bestellen. genomineerden Andes Marc Bei Euromap Kartografie Gemeente Eindhoven Hogeschool Utrecht Katholieke Universiteit Leuven - dienst Kartografie Provincie Friesland, Cluster Beleidsinformatie Cartografie Wolters-Noordhoff Atlasproducties genomineerd door Paul van Diepen Edwin Massop e.a Provincie Zuid-Holland W. van den Berg Ron Nohlmans gemaakt door Studenten Rintje Hellingwerf Ad van Holten met het product Straten atlassen Waterkaarten en atlasserie Historical Atlas of the Islam Kaart 'Parkeren Amster- dam-centrum' Gemeentekaarten Eindhoven Promotie Website geo-informatica Drietalige publicatie Hispania Nova Risicokaart Provincie Friesland de 52e druk van de Grote Bosatlas

Kartografisch Tijdschrift | 2002 | | pagina 57