56 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT 2002-XXVIII-3 Daarnaast zijn de makers erin geslaagd een gebruikersvriendelijk intuitief te gebruiken product te maken. Meer inhoudelijk: er is op creatieve wij ze gebruik gemaakt van nieuwe technie- ken, zoals animaties. De coördinatie is op een originele wijze opgelost Aansprekende vormgeving, de beper- kingen van bet beeldscherm vormen geen merkbare beperking voor het product. Informatiefi alhoewel wij daar strikt ge- nomen niet naar oordelen. De winnaar van de kartografieprijs van het jaar 2001 is: de Provincie Friesland, Cluster Beleidsinformatie Cartogra- fie, met de eerste versie van de Risico- kaart van de Provincie Fryslän. Van harte gefeliciteerd! Jury Kartografieprijs 2001 Wolters-Noordhoff Bosatlasprijs De Bosatlasprijs, groot 250 euro, wordt toegekend aan de Student die de beste afstudeerscriptie heeft geschreven waarin een substantieel aandeel over kartografie gaat. De scripties kunnen worden voorgedra- gen vanuit de volgende instellingen: Universiteit Utrecht, Technische Uni- versiteit Delft, Wageningen Universiteit, Katholieke Universiteit Leuven, itc Enschede, Hogeschool van Utrecht, geon Groningen, Hogeschool Laren stein in Velp, en 00k vanuit andere on- derwijsinstellingen die het bestaan van de prijs ter ore komt. Voor 2001 waren er twee nominaties: De scriptie De weg naar de ideale route- planner op cd-rom en Internet van Eddie Poppe, en de scriptie Buurt in beeld van Bart Spee, beiden van de Universiteit Utrecht. Een jury, bestaande uit Maurice Damoiseaux en Rene van der Schans heeft zieh aan de beoordeling gewijd, en wel op de volgende aspecten: inhoud onderwerp - originaliteit - maatschap- pelijke relevantie - diepgang - volledig- heid taal vormgeving visualisaties zelfstandigheid. De jury is van oordeel, dat beide werk- stukken een zeer hoog niveau hebben, maar dat de scriptie van Eddie Poppe het meest in aanmerking komt voor de Bosatlasprijs. De prijswinnaar geeft in zijn scriptie op heldere wijze inzicht in de grote ver- scheidenheid aan routeplanners. Veel mensen kennen de NS-reisplanner en waarschijnlijk 00k de routeplanner van de CD-foongids. Maar Eddie heeft er bij- na honderd bekeken en dan niet alleen via diskette, cd-rom of internet op de pc, maar 00k op zakcomputers en WAP-tele- foons. De scriptie rieht zieh vooral op autorouteplanners op cd-rom en inter net voor algemeen gebruik. De werking van de routeberekening en de database wordt uit de doeken gedaan, evenals de presentatie via beschrijvingen en kaart- jes. En door middel van enquetes - gro- tendeels via internet gehouden - is 00k de gebruikersvriendelijkheid onderzocht. De meeste hoofdstukken eindigen met een paragraaf 'Problemen en aanbevelin- gen', die zowel voor makers als gebrui- kers leerzame informatie geven. Eddie Poppe heeft het fenomeen routeplanners van alle kanten belicht. De scriptie is vlot geschreven, goed vorm gegeven en voldoende gei'llus- treerd. En een deel van de informatie is 00k te vinden op een eigen Website http://cartography.geog. uu. nl/routeplanner en in het Kartografisch Tijdschrifi nr. 2001-3, waarmee de informatie voor een breed publiek toegankelijk is ge maakt. De jury wil Eddie Poppe graag met dit werkstuk feliciteren, evenals zijn begelei- ders van de Universiteit Utrecht. We hopen in de toekomst meer van hem te vernemen, want de ontwikkeling van routeplanners gaat nog steeds door. Jury Bosatlasprijs 2001 jaarverslagen NVK De Nederlandse Vereniging voor Kartografie in 2001 De nvk heeft zieh in 2001 vooral toe- gelegd op de zaken die betrekking heb ben op de nabije toekomst van de ver eniging. De nodige besprekingen met de verschillende zusterverenigingen hebben plaatsgevonden om de nieuwe vereniging vorm te kunnen gaan ge ven. In 2002 zal een en ander meer duidelijkheid verschaffen. Afgelopen jaar organiseerden enkele werkgroepen succesvolle studiedagen. Algemene Ledenvergadering 2001 De Algemene Ledenvergadering werd op 10 mei 2001 gehouden bij Alterra te Wa geningen. Alterra was tevens onze gast- heer bij het middagsymposium Brug tus- sen verleden en toekomst. De volgende mutaties binnen het be- stuur vonden plaats. Aftredend waren voorzitter M.A. Damoiseaux en oud- voorzitter M.J. Kraak. Vice-voorzitter N.J. Bakker nam de voorzittershamer over van de heer Damoiseaux. Als nieu we vice-voorzitter werd de heer J. Russchen benoemd in het bestuur. Het bestuur werd gecompleteerd door de benoeming van de heer C.A. de Kuij- per. Voor de twaalfde maal werd tijdens de le denvergadering een prijs uitgereikt. De nvk kartografieprijs, werd toegekend aan het Bureau Kartografie en Grafisch Ont- werp van de Provincie Flevoland. Het Eddy Poppe ontvangt de Wolters Noordhojf-prijs voor de beste scriptie.

Kartografisch Tijdschrift | 2002 | | pagina 58