GtN Wie zijn wij en wat willen wij? Doel en missie GIN In de Statuten voor GIN Staat exact beschreven wie of wat GIN is en wat haar doel- stellingen zijn. Hieronder de letterlijke tekst, plus de uitwerking die de Werkgroep PR Communicatie eraan heeft gegeven. De Statuten gebruiken uiteraard nogal juridische taal. Maar wat betekenen die woorden nu in het dagelijks leven? Werkgroep PR Communicatie heeft voor communicatiedoeleinden een afgeleide gemaakt van de Statuten. Daarbij is gekeken naar wie GIN is (de identiteit) en hoe GIN door anderen gezien wil worden (het imago). Beide begrippen overlappen elkaar: als alles goed is, wil je immers dat anderen je zien zoals je bent. Als doel (of missie) van GIN is geformuleerd: 'GIN wil in Nederland een ontmoetingsplaats en een kennisnetwerk vormen voor ieder- een die zieh professioneel bezighoudt met geo-informatie. GIN organiseert daartoe activiteiten ter ontplooiing van de individuele leden en ter versterking van de positie van het vakgebied 'geo- informatie' in de maatschappij.' Meer informatie kunt u vinden in o.a. het Communicatieplan 2003, dat binnenkort op de Website te vinden is. Uit de oprichtingsakte: Artikel 1 1De vereniging draagt de naam: GEO-INFORMATIE NEDERLAND en is gevestigd te Utrecht. 2. De afgekorte naam luidt: GIN. 3. De vereniging is opgericht door: a. de Vereniging van Landmeetkundigen, gevestigd te Amsterdam; b. de Vereniging voor Vastgoedinformatie, gevestigd te Amsterdam; c. de Nederlandse Vereniging voor Kartografie, gevestigd te Amersfoort; d. de Nederlandse Vereniging voor Geodesie, gevestigd te Amsterdam; e. de Nederlandse Kring voor Aardobservatie en Geo- Informatica, gevestigd te Delft; f. de vereniging Geo-VenW, gevestigd te Delft; g.de vereniging Bond voor Kadasterpersoneel, gevestigd te Utrecht; h. de stichting: Stichting Geodesia, gevestigd te Rotterdam; en i. de stichting: Stichting GITA Nederland, gevestigd te Gouda. 4, In deze Statuten worden begrepen onder "geo-informatie": de geo-infor- matiewetenschappen, de geo-infor- matietechnologie en de toepassing van beide, ook wel aangeduid als: de geo-informatiekunde. DOEL EN MIDDELEN. Artikel 2. 1De vereniging heeft ten doel: a. de bevordering van de kennis over en de toepassing van de geo- informatie; b. het verrichten van al hetgeen daarmee verband houdt of daar- aan bevorderlijk kan zijn. 2. De vereniging beoogt het platform te zijn voor de verzameling, bestudering en verspreiding van kennis over geo- informatie. De vereniging rieht zieh zowel op de ondersteuning van personen en organisaties die zieh met geo-infor matie bezig houden als op de maat- schappelijke omgeving waarin de geo-informatiesector opereert en wil het aanspreekpunt zijn naar de over- heid met betrekking tot de vakont- wikkeling in de geo-informatie. Tevens wil zij op onafhankelijke wijze de belangstelling bevorderen voor de Studie en het wetenschappelijk onderzoek verband houdende met informatie en Systemen betreffende geo-informatie in de ruimste zin des woords en de Studie van juridische en maatschappelijke vraagstukken en verschijnselen in het algemeen, voor zover die betrekking hebben op of van betekenis kunnen zijn voor de kennis en de ontwikkeling van de geo-informatie. 3. Zij tracht dit doel te bereiken door: a. het organiseren van congressen, voordrachten, symposia, excursies en andere bijeenkomsten; b. het initieren en stimuleren van- en partieiperen in- overleg tussen overheid, bedrijven, (onderwijs)instellingen; c. het organiseren, vertegenwoordi- gen, activeren en ondersteunen van haar leden bij de Studie over en bij de promotie en het gebruik van geo-informatie; d. het ondersteunen van de uitgave en/of het doen circuleren van (ten- minste) een vakgericht tijdschrift, het onderhouden van (tenminste) een Website, en het bevorderen van publicaties welke zowel op belangstellenden buiten de eigen leden als op de eigen leden zijn gericht; e. het onderhouden van samenwer- kingsverbanden met andere orga nisaties, zowel nationaal als inter- nationaal; f. alle andere wettige middelen die voor het doel van de vereniging bevorderlijk zijn. rrt\\ Geo-informatt Nederland

Kartografisch Tijdschrift | 2003 | | pagina 71