45 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT netwerk Personeelswissel Kadaster en TDN Vooruitlopend op de herpositionering van de Topografische Dienst Nederland (tdn) bij het Kadaster heeft er tussen beide organisaties per i april 2003 een wisseling van drie personen plaatsgevon- den. M.C.D. Magis ri wordt adjunct-direc- teur bij de tdn en volgt daar ir. J. van der Linde op. Ir. J. van der Linde wordt hoofd Geode- sie bij de concernstaf Vastgoedinforma- tie en Geodesie en volgt daar dr.ir. M.A. Salzmann op. Dr.ir. M.A. Salzmann wordt hoofd Be leid en Marketing bij de concernstaf Vastgoedinformatie en Geodesie en volgt daar M.C.D. Magis ri op. De heer Magis (43) heeft diverse marke - tingmanagementfuncties in het bedrijfs- leven bekleed en werkt sinds 1996 bij het Kadaster. In deze functie gaf hij leiding aan de ontwikkeling van de nationale Marketing Klantenservice organisatie, het productmanagement, de e-commer- ce-activiteiten en de marketingcommu- nicatie. De heer Van der Linde (53) werkt al bij- na 30 jaar bij de tdn waarvan de laatste 15 jaar als adjunct-directeur. In die func tie heeft hij o.a. leiding gegeven aan de marketing en verkoopactiviteiten en was hij de Nederlandse vertegenwoordiger in een aantal internationale fora. De heer Salzmann (40) is sinds 1999 hoofd Geodesie bij de concernstaf van het Kadaster. Zijn aandachtsterreinen zijn de geometrische infrastructuur (rd) en de geodetische advisering binnen het Kadaster. In dat kader is hij nauw be- trokken geweest bij de inrichting en kwaliteitsborging van de landmeetkun- dig-kartografische werkprocessen van het Kadaster. Landsdekkende geografische informatie via internet Bridgis BV introduceert landinkaart: een internetdienst die aan de hand van adressen gegevens in kaart brengt en toe- gang biedt tot een database met lands dekkende geografische data. Deze data worden aangeboden door onder meer de Topografische Dienst, Cendris (tpg Post), Stichting lisa en Wegener Direct Marketing. Doordat landinkaart werkt volgens het ASP-principe zijn alle data voor de gebruiker 'op afroep' beschik- baar. Met landinkaart zijn Gis-toepassingen en een volwaardige database voor het eerst volledig geintegreerd en on line beschik- baar. De dataleveranciers zelf leveren hun nieuwste datasets en Updates, die door Bridgis als koppelbare bestanden in het datawarehouse van landinkaart wor den gei'mplementeerd. Landinkaart biedt de twee meest ge- bruikte basisfuncties van een geografisch informatiesysteem: informatie in kaart brengen en informatie uit de kaart ha- len. Met de eerste functie, 'Presenteren', kan de internetgebruiker adressenbestan den in Excel uploaden naar de landin- kaart-server, die elk officieel adres in Ne derland tot op gebouwniveau op de to pografische kaart zet. Hiervoor is zowel TOPiovector als TOP25raster in het sys- teem gei'mplementeerd. De tweede func tie, 'Raadpiegen', biedt de mogelijkheid om van een vrij te selecteren gebied in formatie op te vragen over aanwezige adressen, bedrijven, bebouwings- en be- wonerskenmerken. Deze aanvraag wordt automatisch verwerkt in de database, waarop de Server een volledig rapport, inclusief kaartje, naar de ingelogde Com puter (dient) verzendt. Bridgis BV biedt op www.bridgis.nl/test- landinkaart de mogelijkheid om de func- tionaliteit en Output van landinkaart twee weken gratis te testen. Hierna kan de testlicentie eventueel worden omgezet in een jaarlicende. De prijs voor een jaar lang toegang tot de internetdienst is 250,-. Daarbij komt een sessieprijs van 50,- voor Presenteren en 100,- voor Raadpiegen. NVK-nieuws Mutaties leden- en abonnemen- tenbestand van 10-01-2003 tot 02-04-2003 Nieuw: 11200 Reijers, M. 11201 Reitsma, J.H.J. 11202 Lindenbergh, dr. R.C. 11203 Tempelaars, J.A.J.M. 30247 Gemeentewerken Rotterdam Opgezegd 10032 Beijeren, M.W. van ioioi Bos, drs. H. 11145 Woude, mw.drs. C. van der 30196 Essent Netwerk Limburg 40047 University of South Carolina 40057 nima St. Louis Geonames 50110 Ontwikkelingsbedrijf Rotterdam INTERACTIEF verklaring NVK-nummer: stand per 02-04-2003 10000 e.v individuele leden binnenland 20000 e.v. individuele leden buitenland 30000 e.v. abonnementen binnenland 40000 e.v. abonnementen buitenland 50000 e.v. institutionele leden binnenland 88 60000 e.v. institutionele leden buitenland 2 70000 e.v. studentleden 6 80000 e.v. gratis lidmaatschappen en abonnemen ten 40 (waarvan 4 ereleden) 469 16 93 19 berichten Voorbij Geodesia ...22e Geodesia-congres Het afgelopen jaar heeft in het teken ge- staan van de oprichting van de nieuwe vereniging Geo-Informatie Nederland (gin). Gezien de huidige ontwikkelingen rondom de oprichting, zal het körnende congres waarschijnlijk het laatste Geode sia-congres zijn. Een mooi moment om stil te staan bij het verleden, het heden en de toekomst Voorbij Geodesia. Niet voorbij in de zin van over en uit, maar in de betekenis van voorbij aan, over de grenzen heen. Op de eerste dag kijken wij gezamenlijk terug op 21 Geodesia-congressen in bijna een halve eeuw. Tevens besteden wij aandacht aan het 125-jarig jubileum van de Nederlandse Commissie voor Geode sie, welke plaatsvindt in het voorjaar van 2004. De tweede dag laten wij Geo-In- formatie zien door de ogen van diverse mensen die met het vak bezig zijn: land- meter, Operator, kartograaf, Gis-specia- list, leidinggevende, beleidsmederwerker, Student, wetenschapper enz. Deze dag willen wij de bevlogenheid voor en het plezier in ons vakgebied van deze perso nen naar voren brengen. Tevens wordt op deze tweede dag de vereniging gin formeel opgericht en steh het GlN-be- stuur zieh aan u voor. Op de laatste dag van het congres worden alle bij het gin aangesloten verenigingen betrokken. Zij aan zij introduceren de voorzitters van de verenigingen sprekers die de verbon- denheid in de geo-informade illustreren. Kortom een nieuw beGIN!

Kartografisch Tijdschrift | 2003 | | pagina 47