INDISCHE KARTOGRAFIE Symposium en presentatie van de Grote Atlas van Nederlands Oost-Indie Uitgegeven door Asia Maior in het kader van het 130 jarig bestaan van het KNAG Datum Plaats Prijs Lezingen Sprekers Indusief Organisatie Informatie aanmelden woensdag 5 november 2003, 9.30-18.00 uur KIT Tropentheater, Kleine Zaal Linaeusstraat 2, Amsterdam leden 27,50, korting voor vroege inschrijvers en Studenten Met onder andere lezingen over Het kaartbeeld van Tropisch Nederland: het knag en de atlascartografie van Nederlands-Indie, 1873-1940 Gijsbert Franco von Derfelden van Hinderstein: een vergeten kartograaf uit de 19c eeuw en zijn algemene kaart van de Nederlands Oost-Indische bezittingen (1841-1843). De kaartcollectie van het kit Dr. Paul van den Brink, archivaris van het knag Drs. Pieter Broeders, Universiteit Utrecht Peter Levi, beheerder kaartcollectie kit Prof. dr. Ferjan Ormeling, Universiteit Utrecht Drs. Nol Wentholt, Universiteit Leiden Uitreiking van de Atlas aan dr. Rudolf Matindas, Directeur Generaal Bakosurtanal, Topografische Dienst van Indonesie (onder voorbehoud) Bezoek KNAG-Lustrumtentoonstelling 'In kaart gebracht met kapmes en kompas' Bezoek speciale tentoonstelling van de kaartcollectie van de kit Bibliotheek Werkgroep Geschiedenis van de Kartografie van de Nederlandse Vereniging voor Kartografie (nvk), kit Bibliotheek van het Koninklijk Instituut voor de Tropen en Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap (knag) Uitgebreid programma en aanmeldingsformulier zijn te vinden op de Websites van het knag, www.knag.nl tn nvk/wgk, www.kartografie.nl/geschiedenis. Verdere informatie via info@knag.nl.

Kartografisch Tijdschrift | 2003 | | pagina 59